Gelelim Fiat 500 Cult ile Pera’dan sonraki ikinci turumuza… Geçen hafta Pera’dan çıktıktan sonra pek uzağa gitmeden Karaköy’ü ve bölgede açılan yeni mekanları ziyaret edelim dedik. Karaköy sokaklarında kaybolurken karşımıza, yepyeni café ve restoranlar çıktı. Gelin, turumuza başlayalım!

*Yazıda geçen İstikamet Karaköy kapandı.

Pera‘dan çıktıktan sonra havanın güzel olmasını ve trafiğin rahat olmasını bahane ederek, Galata Köprüsü üzerinden geçtik. Sağda durup, fotoğraflar çektirdik. Fiat 500 Cult, canlı rengi ve pozitif enerjisiyle bana o kadar iyi geldi ki, gün hiç bitmesin istedim!

Yazıya geçmeden önce Fiat 500 Cult ile daha yakından tanışmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Fiat 500 Cult & Lisya

Son zamanlarda veya güzel bir havada Galata Köprüsü’nden geçtiniz mi bilmiyorum ama genelde Karaköy’den Eminönü’ne giderken bu köprünün üzerinden yürüyerek geçmeyi tercih ederim, sağda biraz durup balıkçıları ve müthiş İstanbul manzarasını seyrederim. Bu programı Fiat 500 Cult ile yapmak bana ayrıca bir keyif verdi diyebilirim. Hava çok güzeldi, onlarca turist hayran bir şekilde İstanbul’u deneyimliyordu…

Fiat 500 Cult & Lisya

Eminönü’nde bir tur atarak, tekrar Karaköy tarafına geçtik. İlk durak Fransız Geçidi’nin hemen çıkışında, solda açılan İstikamet Karaköy adlı café’ydi. İstikamet Karaköy, ahşap ve siyah detaylardan oluşan, çok şık dekore edilmiş güzel bir mekan. Laptop’unuzla her saat gelebileceğiniz, önünüze avokado-domates-humus gibi ufak atıştırmalıklar alabileceğiniz, çorba içip patlıcan dolma, nohut köfteleri gibi günlük yemekler yiyebileceğiniz bir café/restoran. Yemek yemek değil de, tatlı-kahve peşindeyseniz elmalı-yulaflı pay tarttan yiyebilir, yanında da İstikamet’in lezzetli kahvelerinden yudumlayabilirsiniz. Taze malzemeler, iyi bir servis, güzel ve yeni bir ortam arayanlar İstikamet Karaköy’e mutlaka uğramalı!

Fiat 500 Cult & Lisya

Karaköy’ün dar sokaklarında arabayla rahat gezmek büyük bir lüks, Fiat 500 hem kıvraklığı hem de minik yapısıyla bu tarz sokaklar için ideal bir araba! Cult‘ın mint yeşilliğinin Karaköy’ün sevdiğimiz, retro görünümlü sokaklarına ne kadar çok yakıştığını söylemem gerekiyor!

Fiat 500 Cult & Lisya

Fiat 500 Cult & Lisya

Karaköy’ün son zamanların en “in” mekanlarından biri ise Colonie. New York’un Meatpacking bölgesine gidenler oradaki restoran/barları bilirler, Colonie de uzaklardan gelmiş gibi. Yüksek tavan, endüstriyel tasarım eşyalar, şık ve tarz dekoru ile Colonie uzaktan ilk gördüğünüz andan beri sizi içeri çağırmayı başarıyor.

Gümüşsuyu’nda pek sevdiğimiz Topaz’ın yaratıcılarının Kemankeş Caddesi’nde açtığı Colonie’de, sebzeli pizzayı, somonlu fettucine’yi tercih edebilirsiniz. Burger severler, Colonie’nin kendi adını alan burgerini deneyin derim. Akşamları özel kokteyller içmek, güzel müzik dinlemek isteyenler için Colonie, geceleri tekrar Karaköy’ü ziyaret etmemizin önemli nedenlerinden oldu.

Fiat 500 Cult & Lisya

Fiat 500 Cult & Lisya

Karaköy sokaklarında gezmek, yeni restoranların dekorlarını incelemek, tanıdıklarla karşılaşmak, ayaküstü sohbetler yapmak, keyifli bir kahve içmek, güzel havanın zevkine varmak unutulmazdı. Fiat 500 Cult gibi ikonik bir arabanın yanımda olması da günümü daha da paha biçilemez yaptı!

Fiat 500 Cult & Lisya

Bir sonraki yazıda Kadıköy-Moda sokaklarında geziyor olacağız. Takipte kalın!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN