Haber geldi: “Koşun, Karaköy’de fil var!”. Şaşırdım. Karaköy‘de bir fil görülmüş. Hem de turkuaz renklerde. Hemen gittim buldum. Sokak sokak dolaşmama gerek kalmadı. E kocaman, turkuaz renkli bir fil bu. Fark etmek zor olmadı haliyle.

fil books 1

Fil Books Karaköy‘deki en yeni mekanlardan. Haziran 2015’de açıldı ve daha birkaç hafta oldu. Adı neden Fil bilmiyorum. Ama adının Fill Books olduğuna ve haliyle de içindeki kitaplara bakılırsa tahmin etmek de zor değil. Burası #coffee, #books ve #workshops olarak odaklanacak üç kelime ve renklerden ise turkuazı belirlemiş kendisine. Mekan iki kardeşe ait. Faik Ali Yeşil ve Cemre Yeşil. Kardeşlerden biri fotoğrafçı olunca mekan da böyle fotoğraf çekilesi oluyor.

fil books 2

Aslında üçüncü dalga kahveci diyebiliriz Fil Books için. Özellikle sanatçı kitaplarını ön plana çıkaran, fotoğraf ve fotoğrafçı kitaplarını da bulabileceğiniz kitap dostu, sanatsever bir kafe de diyebiliriz. Alt kattaki mutfakta yapılan keklerin kokusu ile de birleşince mis gibi bir şey çıkıyor ortaya. Kitap oku, kahve iç, workshopa katıl…

fil books 3

Fil Books yakın zamanda workshop tanımı da destekleyecek etkinlikler ile karşımıza çıkacağa benziyor. Kapısının önünde duran turkuaz renkli eski Fransız bisikleti ve üst kattaki salıncak koltukları iyi fotoğraf veriyor. Dolayısıyla çok yakında instagram’da Fil Books‘ta çekilmiş bu gibi karelere sık sık rastlamamız kuvvetle muhtemel. Şimdiden hazır olun derim.

fil books 5

Fil Books Karaköy’ün nerede olduğunu merak ederseniz Unter‘in iki solundaki bina diyelim.

Fil Books Karaköy Adres: Kemankeş Kara Mustafa Paşa Mah. Ali Paşa Değirmeni Sok. No: 1/1, Beyoğlu / İstanbul

fil books 4

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN