Birkaç yılda bir izlediğimiz Bond filmleri, bizi kendimizi en mutlu hissettiğimiz o dünyaya götürür: Bol aksiyon, birbirinden güzel otomobiller, birbirinden seksi Bond kızları ve Martini: “çalkalanmış, karıştırılmamış”… Bond filmleri 50. yıldönümünü 2012’nin sonlarında izlediğimiz “Skyfall” ile kutladı. Bond rolünde bir kez daha Daniel Craig’i izlediğimiz, Sam Mendes’in yönettiği film, şimdi DVD raflarında.

2006’da “Casino Royale” ile hikayesini baştan anlatmaya başlayan Bond dünyası, “sarışın Bond mu olur?” sorularıyla gündeme gelmişti. Fakat filmi izleyen herkes Daniel Craig’in 007 rolü için biçilmiş kaftan olduğunu kabul etti. Craig, 2008’deki “Quantum of Solace”ın ardından geçtiğimiz aylarda bir kez daha Bond olarak, en iyi Bond filmlerinden birinde, “Skyfall”da karşımıza çıktı.

“Skyfall”, fazla yabancı olmadığımız topraklarda, İstanbul ve Adana’da çekilen bol kovalamacalı, tren üzerinde koşmalı, yumrukların konuştuğu sahnelerle başlıyor. Tüm bu aksiyonun ortasında meslektaşı tarafından yanlışlıkla vurulan ve öldüğü sanılan Bond ile kavuşmamız pek tabii ki fazla uzun sürmüyor. “Skyfall”un hikayesi bizi 007 ile birlikte Londra’nın yeraltı tünellerinden viski diyarı İskoçya’nın uğultulu tepelerine, Şanghay’ın gökdelenlerinden okyanus ortasındaki terk edilmiş adalara sürüklüyor.

‘Bond kızı’ olarak karşımızda Fransız aktris Bérénice Marlohe var. Şanghay’daki bir kumarhanede Bond’u baştan çıkaran Marlohe ile birlikteliğimiz ne yazık ki bir tekne yolculuğu kadar kısa sürüyor. Fakat üzülmüyoruz, çünkü Eve rolündeki Naomie Harris’in de güzellik konusunda ondan kalır yanı yok.

Yeni teknoloji ve otomobiller konusuna gelince… 007, “Skyfall”da biraz retro, biraz hipster takılıyor sanki! Q’nun kendisine sağladığı tek teknolojik araç uydu bağlantılı bir düğmeden ibaret. Olsun, gümüş rengi klasik Aston Martin DB5’in garajdan çıkıp yollara düşmesi; “Golden Eye”, “Tomorrow Never Dies” gibi serinin klasikleşmiş filmlerinde gördüğümüz bu harika otomobilin bir kez daha karşımıza çıkması her türlü teknolojiye bedel!

Bilstore’dan erkekler için seçtiklerimiz:

GALERİ

4 fotoğraf

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?