“Kuralları yıkarak kazanabileceğiniz tek oyun modadır!” Modayı sanatla iç içe geçiren ve heyecanlı kılan da bu çocuksu yaratıcılığa yer açması. Diesel’in Sonbahar 2023 kampanyası da tam olarak bu ruhla yola çıkıyor ve çocuklara yönelik bulmaca oyunundan ilham alan çekimlerine yüzlerce çalışanını da dahil ediyor!

Bir moda kampanyasını hazırlayabilmek için ne gerekir? Yeni bir koleksiyon, birkaç model, koca bir köy?! Diesel, karakterlerin ve objelerin dünyanın farklı yerlerinden manzaralarda kalabalık içerisine yerleştirildiği çocuklara yönelik bulmacalardan ilham alan yeni kampanyasında oyunu yetişkinlere uyarlıyor. İtalya’nın Breganze kasabasında yüzlerce Diesel çalışanının katılımıyla gerçekleştirilen çekimlerde, seyahat eden tek bir çizgi film karakteri yerine Diesel dünyasından yüzlerce figür yer alıyor.

Kreatif Direktör Glenn Martens, Sanat Yönetmeni Chris Simmonds ve Fotoğrafçı Johnny Dufort’un hayata geçirdiği projenin Breganze’de gerçekleşmesinin elbette bir nedeni var: 1978’deki kuruluşundan bu yana Diesel’in genel merkezinin burada yer alması. Bu bulmaca oyununda, yüzlerce Diesel çalışanı arasından Sonbahar 2023 koleksiyonu ve Runway görünümlerini girmiş altı model grubunu arıyoruz. Tabii bunun için biraz da dikkate ve koleksiyonu tanımaya ihtiyacımız var çünkü bu çılgın kasaba çekiminin içinde gerçeküstü, absürt, eğlenceli ve gündelik ögeler uyumlu bir karmaşa içerisinde bir arada.

Peki bu altı model grubu yani hikayenin aranan kahramanları ne giyiyor? Tabii ki Glenn Martens’in Sonbahar Kış 2023, ‘Pre’ ve ‘Runway’ koleksiyonlarından görünümleri! Yeni denimde Biker Darts, Cargo Denim ve Coated Outerwear serilerinden parçalar yer alıyor. Earth Tone grubu, kalabalığın içinde öne çıkmak için tasarlanan faydacı dış giyim ve kadife ‘runway’ parçalarıyla birlikte kahverengi, ve bordo renklerine odaklanan yeni bir doku paleti sunuyor.

Devoré Denim, tükenmişlik etkisi için şeffaf tülün üzerine uygulanıyor ve hacimli zanaat işi tahrip edilmiş denim ceket, suni kürkü akla getiriyor. Kaynak makinesiyle eritilmiş bir motor ceketi gibi görünüyor! Çılgın gülümsemelerin yakın plan fotoğraf baskıları parlak ceketlere, tüplü üstlere ve mini eteklere uygulanıyor. Sportif kapüşonlu üstler; tişörtler, motosiklet ve günlük giyim, yarışçı baskıları, ağ dokulu, tahrip edilmiş örgüler ve çatlak deriyle yeniden tasarlanmış olarak karşımıza çıkıyor. Aksesuarlar içinse araba yıkama ve barbekü sahnelerine yerleştirilmiş saatler ve güneş gözlükleri arıyoruz.

Artık sahneleri ve koleksiyonu tanıdığımıza göre gelelim oyuna nasıl katılacağımıza. 8 Eylül’de başlamış olan ve iki ay boyunca sürecek interaktif oyuna katılmak için işe dieselfw23contest.com‘dan kayıt yaptırarak başlıyoruz. Görevimiz belli: Her hafta verilen yakınlaştırmanın mümkün olduğu bir görüntünün içinden belirli bir gizli nesneyi bulmak. “D’yi Bul” kampanyasının en güzel yanıysa oyunu gerçek ödüller için oynuyor olmamız. Aranan gizli nesneyi başarıyla bulanlar, 1DR çanta, Oval D kemerli etek, kasketler, spor ayakkabılar, güneş gözlükleri, saatler, kokular ve daha fazlasını içeren ödülleri kazanmak için bir çekilişe katılabiliyor! O halde oyun başlasın!

Kapak Fotoğrafı: Diesel