İlham aldıklarımız arasında, zihnimizde şu an içinde yaşadığımız yaşamdan çok daha farklı, ilgi çekici bir gelecek tasvir eden bilim kurgu edebiyatı ve bilim kurgu sineması da var. Uçan otomobiller, insandan farksız gözüken yapay zeka ve tüm o fütüristik teknolojiler derken, “gelecek” ve “geleceğin teknolojileri” dendiği zaman kafalarda ulaşılması zor bir dünya canlanabiliyor. Gelecek teknolojilerinden beklentiler oldukça yüksek ve bunlar bir o kadar da ulaşılmaz ve uzak gelebiliyor. Oysa gelecek hiç de sandığımız kadar uzak değil, gelecek = gerçek.

youtube play youtube play

Geleceğin içinde yaşadığımızın farkındayız. Sözünü ettiğimiz o kitaplarda ve filmlerde tasvir edilen gelecekteki birçok detay, geleceğe ait olduğunu düşündüğümüz birçok teknoloji, aslında şu an bizimle. Telefonlarımız, bilgisayarlarımız bizi tanıyor, platformlar karşımıza tamamen kişiselleştirilmiş öneriler çıkarıyor, laboratuarlarda geliştirilen robotlar ters taklalar atabiliyor. Çalışırken ya da eğlenirken, alışveriş yaparken ya da dinlenirken, spor yaparken ya da yolculuk sırasında faydalandığımız birçok teknoloji, o uzak sandığımız geleceğin aslında gündelik yaşamımızın sıradan bir parçası olduğunu gösteriyor. Geleceği bugünden yaşamaya başladık bile…

Ford Kuga

Otomobiller de içinde yaşadığımız o geleceğin çok önemli bir parçası ve otomotivin geleceğine yön veren markalardan Ford ve Ford’un Puma, Kuga, Ford E-Transit ve Mach-E gibi modelleri de, geleceğin teknolojilerini bugünden deneyimlememizi sağlıyor. Ford, elektrifikasyon, otonom sürüş, bağlanırlık ve mobilite gibi alanlardaki çalışmalarıyla, akıllı güvenlik özellikleri ve akıllı teknolojileriyle geleceği hayal etmekle kalmıyor, geleceği inşa ediyor.

Ford Mach-E

Yakıt verimliliği sağlayan EcoBoost Hibrit teknolojisine sahip Puma, sahip olduğu teknolojiyle geleceği yaşatmasının yanında tasarımıyla da dikkat çeken Kuga, tam elektrikli ilk ticari Ford aracı E-Transit ve Mustang geleneğini günümüze taşıyan Mach-E gibi modelleriyle Ford, yeni nesil otomobillerini üstün bir teknolojiyle donatıyor. Konfor, güvenlik ve sürüş deneyimi kadar aktif, dinamik ve duyarlı bir yaşam tarzını düşünüyor, geleceği bugünde yaşamamızı sağlıyor.

#GeleceğiBugündenYaşa #GelecekGerçek

Detaylı bilgi almak için tıklayın.