Dünyanın en ikonik kulakları kime aittir sizce? 20. ve 21. yüzyılın en önemli kültürel simgelerinden biri olan Mickey Mouse’a elbette. Dünyanın en çok sevilen faresi Mickey Mouse, bu sene 95. yaşını kutluyor! 1928 yılında bizzat Walt Disney tarafından yaratılan ve yıllarca seslendirilen Mickey, ilk sesli çizgi filmde görüldüğü günden beri hem çocukların hem de büyüklerin favorisi. Hâlâ bir yerde üzerinde Mickey Mouse sembolü olan tasarımlar gördüğümüzde, yaşımız kaç olursa olsun elimiz ona gitmiyor mu? İtiraf edelim; çok ciddi bir kıyafeti veya gri bir kış gününü Mickey Mouse tasarımlarıyla renklendirdiğimizde her şey bir anda daha eğlenceli görünmeye başlıyor. Bizimle aynı fikirde olanları, Mickey Mouse koleksiyonerlerini, vintage tutkunlarını ve içindeki renkli, keyifli çocuğu hep diri tutanları çok sevindirecek bir haberle geldik: Karşınızda sınırlı sayıda üretilen Fossil X Mickey Mouse Kapsül Koleksiyonu!

Fossil Heritage kalitesi ile maceraya hazırız

Üretim kalitesi ve koleksiyonlarıyla saat dünyasının en önemli markalarından Fossil, Disney’in ikonik Mickey Mouse karakterinden ilham alan üç muhteşem saatin de aralarında bulunduğu koleksiyonun müjdesini verdi. Fossil’in üç ayrı saat alternatifinden oluşan yeni koleksiyonu; Mickey Mouse’un orijinal illüstrasyonunu taşıyor. Tamamı klasik Fossil Heritage saat platformunda tasarlanan saatler, 43 mm’lik üç parçalı kasaya, ultra hassas Japon otomatik mekanizmaya ve çizilmeye dayanıklı safir kristal cama sahip. Biz özellikle bu zamansız modeli çok sevdik.

Mickey Mouse koleksiyonunun, yakından bildiğimiz Fossil Heritage platformunda tasarlanmış olması, saat ve Mickey Mouse koleksiyonerleri için de haber değeri taşıyor. Çünkü bu sayede koleksiyondaki sınırlı üretim tasarımları yalnızca stilimizi göstermek için değil, miras olarak geleceğe aktarmak için de gönül rahatlığıyla alabileceğiz. Yaratıcılık ve tasarımın ortak mirası, bizim de kişisel miraslarımızdan birine dönüşebilecek.

Işıldayan bir hediye

Yılın en parlak ve büyüleyici zamanı gelmişken, koleksiyondaki ışıl ışıl mücevherlerden gözümüzü ayıramadık. Elle yerleştirilmiş pavé kristallerle parlayan ve siyah veya altın kaplamalı paslanmaz çelikten yapılmış heykelcik kolye, künye kolye, künye bilezik ve altın tonlarında yine kristallerle süslenmiş Minnie Mouse takıları… “Sen tanıdığım en eğlenceli ve parlak insansın” demek için daha uygun bir hediye düşünemiyoruz – Belki de herkesten önce kendimize bunları söylemek ve hediye etmek için.

Bu koleksiyon bizi nereye götürdü biliyor musunuz? Çocukluğumuzda, sabahları ailedeki herkesten önce uyanıp televizyonun başına oturduğumuz ve ev ahalisi uyanana kadar pijamamızla çizgi film izlediğimiz huzurlu kış günlerine… Her ânın içinde bir sihir bulduğumuz, büyük hayaller kurduğumuz ve özgürce kendimiz olduğumuz günlerin hissini hatırladınız değil mi? Şimdi o duyguyu üst segment bir saat veya mücevherle hep yanımızda taşıma zamanı.

Ekim’de dünya prömiyerini yapan kapsül koleksiyona, Saat&Saat mağazalarını ziyaret ederek veya buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.