1500’lü yıllarda icat edilen saatler her daim en vazgeçilmez aksesuar olarak bugün de hayatımızdaki yerini koruyor. Elbette modern ve güçlü tasarımsal tercihleriyle yenilenerek! İşte Fossil’in bu farkındalıkla tasarlanan Raquel saatleri de vintage modellerin günümüzün modernliği ile harmanlanmasının bir örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Elegance is the only beauty that never fades.” (Zarafet eskimeyen tek güzelliktir.) Audrey Hepburn’u Audrey Hepburn yapan bu sözler, aslında onun moda konusunda da neden zamansız bir ikon olduğunu kanıtlıyor. Trendler, dönemsel olarak heyecan verici olsa da iyi işlenmiş klasikler bugün de geçmişte olduğu gibi zamana yenilmemenin tek formülü. Saatlerse hem işlevsel hem de vazgeçilmez bir parça olarak zarif bir stilin kısayolu olmayı sürdürüyor. Tam da bu yüzden geceden gündüze, formal yaşamdan davetlere uzandığımız her ana uyum sağlayacak tasarımların peşindeyiz ki zamanına tercih çıkanların tercihi Fossil’in yeni kampanyası “Made for This” de bu arayışımıza yanıt veriyor.

Modernize edilmiş marka imajı ve premium ürün çeşitliliği ile vazgeçilmezliğini koruyan Fossil’in güçlü tasarımıyla öne çıkan Raquel modeli, metalik gri, altın rengi ve iki renkli olmak üzere üç farklı renk alternatifiyle saat tutkunlarını cezbediyor. Dikdörtgen kasasıyla ikonik bir tasarıma sahip olan bu model, taş detaylı sedef kadranı ve paslanmaz çelik bilekliği ile vintage esintili bir tasarıma sahip. Üstelik, mineral camı ve zarif takvim göstergesiyle zamansız bir stil vadediyor. Böylelikle de büyük ve küçük tüm anlarımıza eşlik etmeyi hedefliyor.

Elbette konu saat olduğunda bize en sık eşlik eden bu aksesuarlardan performans, fonksiyonellik gibi pratik beklentilerimiz var. Bu noktada da bizi Raquel ile de buluşturan Saat&Saat mağazaları devrete giriyor ve Fossil’in zamansız tasarımlarıyla tanışmamıza aracılık ediyor. O halde zarafet ve fonksiyonelliği bir arada sunarken şıklıktan da ödün vermeyen Raquel ile daha yakından tanışmak üzere sizi buraya alalım. Çünkü Fossil’in de dediği gibi Raquel kesinlikle bunun için tasarlandı. (“Made for This”)!

Kapak Fotoğrafı: Fossil