Charlie gibi Çikolata Fabrikası’nı ziyaret edebilmenin, Wonka gibi dünyayı değiştirebilmenin bir yolu var: Hayal kurmak! Peki yeterince hayalini kurarsak kopardığımız çiçeklerin birer şekere dönüştüğü, yediğimiz çikolatalar ile uçabildiğimiz bir dünyaya konuk olabilir miyiz? Bizim bu soruya cevabımız: Evet! Çünkü küçüklüğümüzden beri bir türlü paketimizden çıkmayan “o Altın Bilet’e” sonunda nasıl ulaşacağımızı öğrendik. Willy Wonka’nın neredeyse bir çikolata fabrikasını sığdırmayı başardığı büyülü şapkasını hatırlıyorsanız bizim sırrımıza da çok şaşırmayacağınızı tahmin ediyoruz. Yıllardır aradığımız Altın Bilet, artık Fossil’in rüyalarında dahi hayal kurmaya devam eden bizim gibi hayalperest ruhların zaman yolculuğuna eşlik etmek için tasarladığı Willy Wonka Koleksiyonu’nda! Tabii her Altın Bilet gibi yalnızca sınırlı sayıda! O zaman hemen detaylara geçelim.

Fossil x Willy Wonka, Raquel | Fotoğraf: Fossil

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Wonka filmi ile bir kez daha anladık ki: Aynı kurgusal karakterin yansıtılışı seneler içerisinde değişebiliyorsa biz de istediğimiz kişi olmakta, hayallerimizin peşinden giderken değişmekte özgürüz! Belki Gene Wilder’ın performansındaki gibi başkalarının “tuhaf” olarak nitelendirdiği hayallerimizi gerçekleştirirken iç ısıtan yanlarımızla tanışır, belki Johnny Depp’ten aldığımız ilham ile başkalarının düşüncelerini tamamen rafa kaldırırız. Ya da Timothée Chalamet gibi hayallerimizi gerçekleştirirken “gerçeklik” kavramının tamamen ne olduğunu unutur; bir müziğin ritminde rüyamızı yaşamanın bir yolunu kendimiz yaratırız. Olur da bu yolculukta kaybolduğunuzu hissederseniz Fossil saatinizin arka yüzünü çevirebilirsiniz. Çünkü Fossil, bize sadece zamanın kontrolünü vermiyor ayrıca Willy Wonka’nın en ikonik sözü: “Biz müzik yapanlarız, biz rüyaların hayalperestiyiz.” cümlesini de hatırlatıyor!

Fossil x Willy Wonka, Raquel | Fotoğraf: Fossil

Willy Wonka Koleksiyonu

Zamansız tasarımları ile hepimizin zamandaki yolculuğuna gerçek hayattan eşlik eden Fossil Saatleri’nin yeni ilhamı tabii ki nesillerdir hayalperestleri sıcak bir hikâye ve lezzetli çikolataların eşliğinde buluşturan Willy Wonka’nın hikâyesinden. Willy Wonka’nın neşeli, tuhaf ve macera dolu ruhunu modern bir tasarım ile buluşturan koleksiyon, yakın zamanda Türkiye’ye geliyor. Saat&Saat mağazalarında ve saatvesaat.com.trde yakında satışa çıkacak olan Willy Wonka koleksiyonu yalnızca sınırlı sayıda bulunuyor!

Fossil x Willy Wonka, Carraway | Fotoğraf: Fossil

Willy Wonka x Fossil, Fossil’in en çok tercih edilen Carraway ve Raquel modellerini filmin içimizi ısıtan neşeli detaylarından aldığı ilham üzerinden yeniden tasarladığı bir koleksiyon ile karşımıza çıkarıyor. Küçüklüğümüzden beri dünyanın her noktasında aradığımız fakat bir türlü bulamadığımız Willy Wonka’nın efsanevi çikolata barından ilham alan Wonka Bar Carraway modelinin kasasına kazınmış bir “Altın Bilet” de bulunuyor! Wonka Bar Carraway modeli, hem altın rengi paslanmaz bir çelik bilezik hem de çikolata barından ilham alan silikon kayış ile sunuluyor. Yeni tasarım model aynı filmde olduğu gibi Altın Bilet şeklinde tasarlanmış resmi bir orijinallik sertifikası ve Willy Wonka’nın çikolata ambalajından esinlenen özel bir kutu ile geliyor!

Fossil x Willy Wonka, Raquel | Fotoğraf: Fossil

Hansel ve Gretel hikâyesinde çikolata kaplı evlerden uzak durmamız gerektiğini öğrendiğimiz doğru. Fakat bu korku dolu hikâyenin etkisi ancak Willy Wonka’nın yenilebilir duvarları ile karşılaşıncaya kadar devam etmedi mi? Şimdi “Keşke çikolatadan bir evim olsaydı, duvarları da şekerden olsaydı!” diye kurduğunuz çocukluk hayallerinizi raftan çıkarmanın zamanı! Çünkü Willy Wonka x Fossil Koleksiyonunda sunulan ikinci saat modeli Raquel, deri meyve desenli kayışı ve kasasına kazınan Willy Wonka’nın ikonik sözü ile bize çocukluğumuzun hayallerini neşeli ve renkli bir tasarım üzerinden hatırlatıyor.

Zaman ilerlese de küçükken kurduğumuz hayalleri unutmama dileği ile!

Kapak Fotoğrafı: Fossil