Fotoğrafçı, Görsel Sanatlar Tasarımcısı, Emircan Soksan KİM’lerimizden oldu.

Beş sıfatla nasıl biridir?

Benim gibi bir günü diğerine uymayan biri için zor bir soru. Şöyle olabilir liste:

Heyecanlı.

Spontane.

Çoğu zaman iradesiz.

Pozitif.

Ne yazık ki çok kararsız.

Ne yapar? Nerelerde gezer?

Moda fotoğrafçılığı ve moda video-art’ı yapar. Bunun yanında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Şehir ve Bölge Planlama okur. Hobi olarak etrafındaki mekanları keşfeder, seyahat eder ve tabii ki yine fotoğraf çeker. Tam bir Cihangir ve Galata insanı. Dönem dönem Nişantaşı da uğrak yeri olabilir. Bir de bu aralar sık sık Karaköy’de yeni açılan mekanlarda bulunur. Güzel havalarda Bebek’e de kaçabilir.

En son hangi filmi seyretti, hangi albümü aldı, hangi kitabı okudu?

* Kitap: En son Gabriel Garcia Marquez’den Yüzyıllık Yalnızlık’ı okudu.

* Film: Paolo Virzi’den La Prima Cosa Bella’yı izledi. İtalya’da geçen her filmi beğenirim zaten. Bu film de beni oldukça mutlu etmişti.

* Albüm: Albüme gelince, uzun bir süredir yeni bir albüm almadı ama en son Madonna’nın Hard Candy’sini almıştı. Madonna’nın yaptığı her şeyi beğenir!

Hayattan en zevk aldığı anlar?

Çekimlerimi yaparken, seyahat ederken, belli etmesem de güzel hazırlanmış ve sunulmuş bir yemeği yerken, arkadaşlarımla ve ailemle zaman geçirirken, bir şehrin ara sokaklarında kulağımda müzikle kendimi kaybederken. Bazen çok sıradan bir şeyden bile inanılmaz keyif alıyorum.

Hayat felsefesi…

Özgürlüğümün peşinden koşmak, hayal ettiğim şeylerin olabileceğine inanmak ve inandığım şeyleri yapmak.

Magger’lara ve theMagger okuyucularına bir tavsiye…

Hayatın anlamını bulmuş biri sayılmam ama şunları diyebilirim ki; hayata karşı tutkulu olun. Tutku bittiği an her şey bitiyor. Ne iş yaparsanız yapın onu sevin ve ona saygı duyun. Sosyal çevrenize karşı dengeli ve sağduyulu olun. Asla geçmişe bakmayın, olaylar karşısında önyargılı olmayın.

Nasıl takip edilir?

twitter.com/emircans, flickr.com/emircans, vimeo.com/emircans

emircansoksan.tumblr.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN