Küçükken kendinizi bir sahnede hayal eder miydiniz? Kitleleri yeteneğinizle büyülediğinizi? Şimdi bu hayalin yetenekli genç müzisyenler için nasıl gerçeğe dönüşebildiğini anlatmak istiyoruz size. Konuya girmeden önce yaratıcılığı sahiplenirken genç yeteneklere ve sanatçılara olan desteğini geliştirdiği projelerle gösteren Converse Türkiye’ye teşekkür etmek istiyoruz; çünkü desteklenmiş yeteneklerin neler başarabileceğini görmek bizi theMagger olarak çok mutlu ediyor!

Şimdi arkanıza yaslanın ve bu yazıyı okurken Converse All Star sanatçılarından Denzi ve Rinxlaya’nın, Şevket Akıncı mentorluğunda yarattıkları “Frontal” şarkısını mutlaka açın.

“Frontal” mi? Evet; tamamen yeni ve sürprizli bir şarkı ile karşı karşıyasınız. Stil, spor, sanat ve müzik ile ilgili disiplinlerde çalışmalar yaratan yetenekleri ortaya çıkarmaya ve çalışmaları için onlara imkanlar sunmaya çalışan, canlı bir kolektif olan Converse All Star programının “Connect with the Unexpected” mottosuyla hazırlanan bu özel şarkı daha başlangıcında farklı ritimleri ile dikkatinizi çekmeyi başaracak. Sözlerine kulak verdiğinizde ise ikilinin bir araya getirdiği olumlu bakış açıları ve türler arasında yaptıkları gezintiye hayranlık duyacaksınız. Hard rock ve hip-hop gibi zıt müzik türlerini aynı şarkıda buluştururken, şiirsel ve yer yer tiyatral kısımları olabilecek en kreatif şekilde harmanladıklarını fark edeceksiniz…

Denzi ve Rinxlaya

Denzi ve Rinxlaya ile Tanışın!

Converse All Star sanatçılarından Denzi ve Rinxlaya’nın, müzisyen Şevket Akıncı mentorluğunda bir araya gelerek 5 Mayıs’ta piyasaya çıkardığı ve tüm dijital platformlarda yayınlanan bu şarkı, bizde iki yeteneği yakından tanıma isteği uyandırdı. Onlar adına heyecanlandık çünkü müzisyenlikte yaratım süreci, doğası gereği içe kapalıdır. Her şey müzisyenin içinde olup biter ve daha yolun başındayken keşfedilip desteklenmek, alan açılması eminiz çok keyiflidir. Rinxlaya da verdiği bir röportajda “çocukluk hayalimdi” diyerek onlar ve müzik zevkimiz adına yaşadığımız heyecanı destekliyor.

Converse All Star Rinxlaya, müziğini elektronik unsurlar ve bozuk seslerle harmanlayan, deneysel bir hip-hop sanatçısıyken Converse All Star Denzi ise kendisini underground müzik kültürünün temsilcilerinden biri olarak gören bir pop – metal sanatçısı. İkisinin de bu projedeki en önemli motivasyonu, özgün ve yeni bir stil ortaya koymak olmuş!

Merhaba Dünya!

Geldik en heyecanlı kısmında. Sanatınız ve yeteneğiniz Converse All Star programı tarafından desteklendiğinde, müziğinizi sadece ülkemiz değil dünya da duyabiliyor. Tıpkı “Frontal” gibi.

“Frontal” Converse All Star Anthem’in de bir parçası. Converse All Stars programı kapsamında dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar tarafından yaratılan ve 21 Nisan’da piyasaya sürülen yeni global parçası All Star Anthem, orijinal bir müzik karışımı.

‘Beklenmedik bağlantılar’ fikrinden ilham alan All Star Anthem, dünyanın dört bir yanındaki All Star’lar tarafından çeşitli kültürel vuruşlar ve müzikal etkilerle yaratılan ritimleri; yapımcılığını Brezilyalı ikon Marcelo D2’nin yaptığı tek bir parça haline getirmiş. Spotify’daki Create Next Music Project Çalma Listesi‘nden Frontal’ı, Anthem’i ve dünyanın dört bir yanındaki diğer sanatçıların hazırladıkları lokal parçaları dinleyebilirsiniz.

Teşekkürler Converse Türkiye, iyi ki varsın!