Mutfak deyince aklınızda canlanan ilk anılar hangileri? Bir çocuk olarak en sevdiğiniz yemeğin kokularını alıp mutfağa koştuğunuz o an? İlk kek denemeniz? Belki de büyük bir hevesle başlayıp hüsranla sonlanan, ama gülerek hatırladığınız bir tarif denemesi? Mutfak, hem tarihi en iyi anlatan, hem de gelişimi gözler önüne seren yerlerden belki de en önemlisi. Konu o olduğunda, hem modern ve pratik işlevlere sahip, hem de estetik tarihine sadık kalan cihazlar arıyoruz ve gerçek mutfak tutkunlarının tüm bu arayışlarına yanıt veren Gaggenau da tam bu noktada devreye giriyor.

Gaggenau: Yüzlerce Yıllık Mutfak Deneyiminden Dokunuşlar

Karl Lagerfeld’e atfedilen “Luxury is a state of mind” (Lüks bir ruh halidir) sözü, aslında günlük yaşam pratiğimizi inşa ederken yapmak istediklerimizi çok iyi özetliyor. Her anı dolu bir ajandaya sahip olanlar olarak, yaşamın kendimize ayırabildiğimiz keyifli anları için konforlu alanlar yaratmaya çalışıyoruz ki şüphesiz mutfak bunların en önemlisi. İşte Gaggenau da, mutfakta geçirdiğimiz bu anları daha özel kılmak üzere profesyonel mutfaklardan esinlenerek tasarlanmış ve şeflerin kendi evlerindeki tercihi haline gelmiş fırınlar sunuyor. Bunu yaparken de geçmiş ve gelecek arasında köprü kuruyor.

30 yılı aşkın bir süredir Gaggenau’nun simgesi haline gelen EB 333 fırınlar, bir taraftan en yeni teknolojiyi ve kalite standartlarını sunarken, diğer taraftan ilk tasarımına sadık kalıyor ve böylece modası hiç geçmeyen el işçiliği ustalığı ile inovatif tasarım bir araya geliyor. Dümdüz ve zarif bir görünüm yakalamasına yardımcı olan paslanmaz çelik kapağı, yenilenen pişirme bölmesi tasarımı ve güncellenen aydınlatma konseptiyle EB 333, ev mutfaklarında profesyonel yemek pişirme deneyimleri sunmaya devam ediyor ve marka geleneğinin annesi olarak yeni 400 ve 200 serisi fırınların tasarımlarına da ilham oluyor.

Gaggenau EB 333

Gaggenau‘nun ev mutfaklarına profesyonel mutfak dokunuşları katan seçenekleri elbette EB 333 ile de sınırlı değil. Yeni nesil kombi buharlı fırınlarıyla da mutfak tutkunlarının sağlıklı pişirmeyi yeniden keşfetmelerine aracılık ediyor. Eğer “kombi buharlı fırın” kavramını daha önce duymadıysanız bu normal, çünkü Gaggenau profesyonel mutfaklarda kullanılan bu fırınları ev mutfaklarına taşıyan ilk marka! Bu fırınların öne çıkan özelliğiyse, nem ve sıcak havayı birleştiren mükemmel bir kombinasyonla sağlıklı beslenme için ideal imkanlar yaratmaları.

İtiraf edin mutfakta zaman geçirirken hayali bir kameraya kendi aşçılık programınız varmış gibi yaptıklarınızı anlattığınız mutlaka olmuştur. İşte Gaggenau‘nun yeni nesil kombi buharlı fırınları, uzun süreli pişirmelerde mükemmel sonuçlar elde etmeyi sağlayan sous-vide tekniği ve otomatik temizleme sistemi özellikleriyle bu anları daha da gerçek hissettiren bir deneyime dönüştürüyor. Her ailede bulunan hijyenseverleri sevindirecek temizleme özelliği sayesinde Gaggenau fırınları, bünyesindeki su kaynağı ile sadece bir temizleme kartuşu kullanarak kireci zahmetsizce söküyor ve iç bölmedeki ağır kirleri temizliyor. Böylelikle tüm fırın dört saatten az sürede eşsiz bir şekilde temizlemiş oluyor.

Gaggenau: Yüzlerce Yıllık Mutfak Deneyiminden Dokunuşlar

Eğer tüm bu gelişmeler sizi kendi mutfağınızın Anthony Bourdain ya da Nigella Lawson’ı olmak üzere motive ettiyse; sizi hem göze hitap eden, hem de performanslarıyla etkileyen Gaggenau fırın seçeneklerine göz atmak üzere buraya alalım. Son olarak bir hatırlatma: Gaggenau dünyasının mutfaklarımıza sunduğu dokunuşlar yalnızca fırınlarla da sınır değil. Ocak, bulaşık makinesi, buzdolabı, şarap dolabı gibi diğer tüm mutfak ihtiyaçlarınız için de web sitesini ziyaret edebilirsiniz.