Özellikle kışın, konfor alanımızdan çıkıp yeni yerler keşfetmeyi ve evimize yürüme mesafesinde olmayan semtlere yolculuk etmeyi bazen erteleyebiliyoruz. Oysa ev/iş/mahalle üçgeninden bizi çıkaracak bir güç veya ilham bulduğumuzda hepimizin aklına aynı soru geliyor “Bunu neden daha sık yapmıyorum ki?” Çünkü şehir hiç durmadan yenileniyor, sürprizler yapıyor ve bizi üçgenimizden çıkmaya çağırıyor. Biz aradığımız gücü ve ilhamı, Citroën C5 Aircross’ta bulduk.

Citroën C5 Aircross

Mutlak konfor ve iddialı tasarımıyla Citroën C5 Aircross, tüm aileyi bir araya toplayabilecek alanı sağlarken çoğu zaman gözümüzde büyüyen şehir içi yolları olabilecek en keyifli hale getirmek üzere tasarlanmış. Bize sadece şehrin en yeni mekanlarını keşfetmek kalıyor. Kemerler bağlandıysa, 2023 rotalarından radarımıza takılanlar karşınızda! 

Buffet Galata, Galata

Pazar günlerinin hakkını veren geç kahvaltılar vardır… Veya hafta içi bilgisayarımızı ve ajandamızı alıp günün ofisi ilan edeceğimiz huzurlu köşeler. Buffet Galata, tam da böyle bir yer. Galata’nın yenisinde ortam da lezzetler kadar mutluluk veriyor. Mıhlama Çılbır, Buffet Granola, Lorlu Pancake ve enfes vegan seçenekleriyle daha şimdiden kalbimizi çalan mekanda günün tatlısını sormayı da unutmayın.

Eugénie, Galata

Galata’nın tarihi dokusu en zengin sokaklarından Lüleci Hendek’e gidelim! Hemen ikonik Papadopoulos apartmanının altında Eugénie Galata’yı göreceksiniz. Şimdi size aşık olduğumuz tatlısının ismini fısıldayacağız, Revani and Roses… Yoksa Coconut Brownie mi? Seçmek zor, o yüzden ikisinden de söyleyip paylaşabileceğiniz birileriyle gitmek çok iyi bir fikir olabilir. Galata’nın ruhuna uygun mimarisiyle ve yaratıcı mutfak ekibiyle Eugénie bu sene kesinlikle merceğimizde olmaya devam edecek gibi görünüyor.

BrödEatery, Nişantaşı

Şimdi de yenilenmekten hiç vazgeçmeyen Nişantaşı’nda bir mola veriyoruz. Bröd, halihazırda pek çok lezzetine, özellikle de ekmeklerine bayıldığımız bir marka. Şimdi BrödEatery olarak Hacı Emin Efendi Sokak’ta sando çeşitleri, burgerleri, patates kızartmaları ve bowl seçenekleriyle aklımızı fazlaca çelecek gibi görünüyor. Finali içi yumuşacık dışı kıtır kurabiyesiyle yaptığımızı söylememize gerek var mı?

Citroën C5 Aircross

Age 29, Yeniköy

Tiramisu Ekler haberini aldığımız gibi rotamızı Yeniköy’e çeviriyoruz! Yeniköy’ün hiçbir zaman değişmeyen ‘sayfiye’ ruhunun hepimize çok iyi geleceğinden eminiz. Bu sene kapılarını açan Age 29, cevizli ekşi maya ekmeği, ekmek üstü lezzetleri, kaseleri ve taze kahve kokusuyla hafta sonunu ödüllendirmek için ideal bir seçenek. Eve dönerken yanınıza Age 29 yapımı ekmeklerden almayı unutmayın!

Manca Yeniköy, Yeniköy

Gelin biraz ailecek sahil havası alalım. Masamızdan denizin tuzunu hissedebildiğimiz bir yere gidiyoruz sizinle: Manca Yeniköy. Yazdan kalma bir mutluluk veren atmosferiyle Manca, sabahın erken saatlerinden, gece yarısına kadar tüm ev ahalisini memnun edecek seçeneklere sahip. İngiliz Kahvaltısı ile başlattığınız günü, Smash Burger ile noktalayabilirsiniz. Manca Mocktail ise mutlaka denenecekler arasında.

Citroën C5 Aircross

Carlen, Erenköy

Şimdi de Anadolu Yakası’na geçelim. Anadolu Yakası daha ne kadar huzurlu olabilir ki? Derken… Carlen Bakery açıldı. İçeri girdiğiniz anda karşılama yapan sıcacık kruvasan kokusu, Carlen’e özel somonlu simit sandviçi, Pizza Taglio’su ile Bakery tutkunlarını (yani bizi) Erenköy’e ışınlayacak güce sahip. Işınlanma henüz keşfedilmedi ama Citroën C5 Aircross’ta en sevdiğimiz şarkıyı açıp yola çıktığımızda ışınlanmaya benzer hisler yaşadığımızı reddedemeyiz.

7 Mila, Sultanahmet

Tarihi Yarımada, rotamıza çok yakışmaz mı? Biz de öyle düşündük ve hedefimizi Piyer Loti Caddesi’nin en yenisi 7 Mila olarak belirledik. Antakya zahterinden, Mardin hünnabına, Arsuz limonundan Antep fıstığına varana dek Mezopotamya’nın gizemli lezzet hazinelerini yeniden yorumlayan restoranda etkileyici bir akşam yemeğindeyiz. Özellikle Kereviz Püreli 7Kule’yi denemeyi unutmayın!

Peki hava kararınca… Tüm günün iş yoğunluğunun ardından (veya çocukları uyuttuktan sonra!) kendinizi dışarı atmak isterseniz, Beyoğlu’ndan yepyeni iki öneriyle karşınızdayız.

Taproomx, Asmalı Mescit

“Neden daha sık gelmiyoruz ki?” duygusundan bahsetmiştik, bu soruyu bizce en çok Asmalı Mescit’e gittiğimizde soruyoruz kendimize. Daha Beyoğlu’na adım atar atmaz tüm gençliğimiz tarafından karşılanıyoruz sanki. Hiçbir yere benzemeyen yapısı, sadece biz biliyormuşuz gibi hissettiğimiz ara sokakları ile Asmalı Mescit, yeni kalmaya bir gün bile ara vermiyor. Şubat’ta kapılarını açan Taproomx, lezzetleri ve müziğiyle Beyoğlu’nun en yenilerinden.

Frankhan İstanbul, Karaköy

Bu defa Kemankeş Caddesi’ndeyiz. Frankhan, dopdolu program akışıyla şehir kadar yeni ve hareketli bir gösteri ve etkinlik mekânı. Stand-up gösterileri, DJ performansları ve lezzetleriyle tam bir buluşma yeri. Kendileri de “Friends of Frankhan” mottosunu bu yüzden seçmiş olmalı. Bütün arkadaş grubunu yeni Citroën C5 Aircross’unuza toplayın, biletlerinizi alın ve gecenin tadını çıkarın.

Peki Neden Citroën C5 Aircross?

Citroën C5 Aircross

Listeye aldığımız bu 7 yeni mekânın kendine has özellikleri gibi, Citroën C5 Aircross’un de benzersiz özellikleri var. Daha güçlü ve şık bir görünüm için yenilenen Citroën C5 Aircross, dört farklı iç mekan ambiyansıyla her modumuza uyum sağlıyor. İç mekan genişliği ve SUV sınıfında rakipsiz konfor seviyesiyle öne çıkıyor ve markanın deneyimini ve yenilikçi yaklaşımını yansıtan Citroën Advanced Comfort® programından yararlanıyor.

Yarı otonom sürüş özelliğiyle haftanın yorgunluğunu olabildiğince aracınıza devrederek şehrin tadını çıkarmanızı sağlıyor. Özellikle son teknoloji ile geliştirdikleri park asistanı, tüm bu yeni mekanları keşfederken park ederken yaşayabileceğiniz zorlukları sorun olmaktan çıkarıyor.

Şehir kadar modern, yenilikçi. Şehir gibi hem heybetli hem zarif. Şehir insanı kadar uyumlu, dinamik ve cömert. Citroën C5 Aircross’u daha yakından tanımak için tıklayın!