Derseniz bu hafta ‘Gözüme Takılanlar için geciktin!’ size haklı bir neden sunabilirim. TheMagger olarak sosyal medya desteği verdiğimiz GALATAMODA! Bu sayıyı ona özel hazırladım. 16.sı düzenlenen 33 tasarımcı ve 27 standın olduğu etkinlik KüçükÇiftlik Park, Maçka’da son hız sürüyor. Her tarafta 2012’nin en’leri seçilirken ben de size GalataModa’nın enlerini seçerek birden çok gitme nedeni yarattım. Kendini şımartmak istiyorsan, başkasını mutlu etmek istiyorsan, stil sahibi insanlar içinde olmak istiyorsan, iyi müzik dinlemek istiyorsan (bu sene FG 93.7 alanda çalıyor), tasarımcılarla tanışmak istiyorsan doğru adrestesin demektir!

En delikanlı tasarımlar

Niyazi Erdoğan’ın Alemin Kralı ve Alemin Kraliçesi tişört koleksiyonu herkesin standın önünde durup düşünmesini sağladı.

En yeni tasarımlar

Ece Salıcı’nın renkli ama zarif kadını temsil eden tasarımları ziyaretçilerle standın dolmasını sağladı. Organza kumaşın bu kadar doğru kullanıldığını ilk defa gördüm.

Seza Batıoğlu’nun eldiven koleksiyonu GalataModa’ya bir ilk getirdi. Daha önceki etkinliklerde sadece eldiven koleksiyonu bulunmuyordu. Dantelli, deri, renkli aklınıza gelebilecek her çeşit var!

Mikail Arasan’ın ayakkabı koleksiyonu kadın ve erkek modasını birbirine bağlıyor. Maskülen tarzda makosen ayakkabıların aynıları hem kadın hem erkek için üretilmiş. Birbiri ile uyumlu giyinen çiftlere gelsin!

En tasarım kokan projeler

IKSV’nin Bitam Biöğrenci sosyal sorumluluk projesi kültür etkinliklerine katılamayan öğrencilere sanatla buluşturmayı hedefliyor! Bizde yarının sanatseverlerini gelişmesine bugünden katkıda bulunuyoruz…

‘Çocuklar Gülsün Diye’ tüm tasarımcılar kollarını sıvamış ve çocuklar yararına satılmaları için tasarlamış ve stantta diğer ÇGD tasarımları ile birlikte satışa sunmuşlar. Siz de Çocuklar Gülsün Diye duyarlı davrananlardan mısınız?

En vazgeçilmez tasarımlar

Ziyaretçilerin en çok ne denediklerini, ne aldıklarını merak eden ben, tabii ki bazen dedektif misali ziyaretçilere dik dik bakar halde buluyorum kendimi. En çok tercih edilip vazgeçilmez olanlar sizin de dolabınızı süslüyor mu?

Özlem Ahıakın’ın renkli İspanyol paça pantolonları ya da siyah uzun eteği, Murat Aytulum’un zımba detaylı tasarımları, Özgür Masur’un mini, sırt dekolteli elbiseleri, Hakan Akkaya’nın vücudu saran, şık elbiseleri, Mehtap Elaidi’nin iş kadınını kurtaran gömlekleri, Gamze Saraçoğlu’nun tulumları, Tuvana Büyükçınar’ın rengarenk gömlek elbiseleri ve taytları, İpek Arnas’ın 2 Ters 1 Düz örgüleri… 

En zıtlığı uyumlulaştıran tasarımlar

Selim Baklacı’nın tasarımları tabii ki! Bana payeti sevdiren insan bu sefer de kapişonlu eşofman kumaşından yapılan sweat-shirt lere parlak deri, payet gibi parçalar ekleyerek patch work tadında bir iş çıkarmış. Tabii ki ilgimi çekti ve hepsini denedim!

Türkiye’nin en prestijli etkinliklerinden biri olan GalataModa’ya gitmek için yarattığım nedenleri harmanlamak size kalmış. Bir sonraki Gözüme Takılanlar’da görüşmek üzere! (Dikkat bir sonraki 2012’nin son Gözüme Takılanlar’ı olacak.)

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?