Acaba nomofobik olabilir misiniz? Durun paniklemeyin, hemen açıklayalım: nomofobi, telefonsuz kalma korkusu demek. Bir nevi, “Ya telefonumla olan bağlantım kesilirse?” endişesi. Bu korkunun önemli bir tetikleyicisi de tabii ki şarjın bitme ihtimali, hani o pil simgesinin kırmızıya dönüştüğü an. Yavaş yavaş tanıdık gelmeye başlamıştır, şehir hayatının hızlı temposunda yaşayanlar ve işlerini çoğunlukla telefon üzerinden halledenler olarak hepimiz bu korkuyu farkında olmasak da sık yaşıyoruz. Bir düşünün, günlerinizi şarjınızın uzun süreler boyunca bitmeyeceği güvencesiyle geçirmek nasıl olurdu? Hazırsanız, sizin için bunu mümkün kılan Samsung Galaxy Note10 Lite ile tanışmanızın tam zamanı.

 Düşük Şarj Anksiyetesi
Düşük Şarj Anksiyetesi | Fotoğraf: Unsplash / Verne Ho

Gün ortası. Programınız tamamlanması gereken işlerle, ajandanız aramanız gereken isimlerle dolu ve pat – şarjınız %20’ye düştü. Pil simgesi artık kırmızı, siz ise alarmdasınız. Panik, endişe, çaresizlik; hepsini aynı anda hissediyorsunuz. Bu senaryo size tanıdık geliyorsa, siz de çoğunluğun bir parçasısınız demektir. Hangi çoğunluğun mu? Bir mekana girdiğinde gözü ilk olarak prizi arayanların, yanında şarj aleti olmadığını fark ettiğinde kendini adeta çıplak hissedenlerin… Yani düşük şarj anksiyetesi (Low charge anxiety) yaşayanların.

Evet, bu anksiyete gerçek. Çağımızın bir getirisi olarak hepimiz, telefon şarjlarımız bittiğinde dünyadan koptuğumuz hissine kapılıyoruz. Çünkü artık hayatlarımız ceplerimizde. Gün içinde sevdiklerimizi aradığımız, onlarla mesajlaştığımız, mail’lerimizi cevaplandırdığımız, en değerli anılarımızı depoladığımız, yemek şiparişi verdiğimiz ve daha pek çok sebeple ilk başvurduğumuz araç hep aynı: biricik telefonlarımız. Onlar, en basit günlük işlerden sosyal ilişkilerimize, pek çok koldan bize hayatla temasta hissettiriyor. İşte bu yüzden, yapılan araştırmalar 10 kişiden 9’unun, telefon şarjı %20’den aşağıya düştüğünde paniğe kapıldığını söylüyor.

Bugüne kadar, şarjınızın azalmaya başlamasıyla kendinizi bir anda içinde bulduğunuz durumları bir düşünün. Bir mekana sadece prizini kullanabilmek için girip sipariş verdiğiniz oldu mu? Ya da arabada yolculuk ederken şarj aletinizi unuttuğunuzu fark edip keskin bir virajla evinize döndüğünüz? Çekine çekine, hiç tanımadığınız birine şarj aletini kullanıp kullanamayacağınızı sorduğunuz mutlaka olmuştur. Bir de, şarj konusuyla ilgili arkadaşlar arasında yaşanan uzun sessizlikler vardır hani – %7 şarjınız kaldığını söylediğinizde, arkadaşınızdan aldığınız “benim şarjım %3” cevabının hemen ardından gelen uzun sessizliklerden söz ediyoruz. Bu anları hepimiz yaşıyoruz ve belki de hepimiz biraz nomofobiğiz. Eğer henüz; 2015’te Broadway’deki bir oyunun başlamasına 10 dakika kala kendini sahneye atıp, dekorun bir parçası olan prize telefon şarjını takmaya çalışan izleyicinin biraz endişe verici motivasyonuna sahip değilseniz, rahat olabilirsiniz.

Tabii sürekli olarak şarjımızın sadece bitme ihtimalinden dolayı endişe duymuyoruz, çoğu zaman biz tam bir işin ortasındayken tükeniveriyor pil ömrü. Eminiz birçok defa, sizin de hiç istemediğiniz bir anda ve yerde, şarjınızın aniden bitmiştir. Kendinize olan tüm inancınızı toplayıp mutfağa harikalar yaratmak üzere girdiğinizde, tam da tarif videosuyla eş zamanlı ilerleyebildiğiniz ve her şeyin çok yolunda gittiği o anda, telefonunuzun aniden karardığı ve önünüzdeki tüm malzemelerle şaşkın şaşkın bakışmaya başladığınız oldu mu? Ya da en basitinden, iki aydır evdesiniz ve bu süreçte bile pilinizin kaç kez bittiğini itiraf edin!

Şimdi sizleri tüm bu endişelerden, panik hallerinden ve bölünmelerden özgürleştirecek, Samsung Galaxy Note10 Lite ile buluşturmak istiyoruz. Her Galaxy telefon kullanıcısının Samsung’la adım attığı bu kendine özgü dünyada Note10 Lite, en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Note10 Lite, cep telefonu kullanım alışkanlıklarınızı tespit ederek, sahip olduğu 4500mAh pil sayesinde telefon şarjınızı uzun saatler dayanacak şekilde ayarlıyor. Böylece yüksek kontrast seviyesiyle izlediğiniz her şeyi daha gerçek ve sınırsız kılan 6,7″ lik Super AMOLED ekranından, yeni Youtube videoları keşfederken veya sevdiğiniz filmleri izlerken hiç bölünmüyorsunuz. Olur da uzun saatler sonunda şarjınız azalmaya başlarsa, Note10 Lite’ın 25W Süper Hızlı Şarj özelliğiyle sinema keyiflerinize kaldığınız yerden devam edeceğinizin de garantisini veriyoruz. Hadi, bir an önce keşfetmek için tıklayın.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.