İstanbul, yıl boyunca müziğin her türünde etkinliklerin, konserlerin kolayca bulunabildiği bir metropol. Herhangi bir hafta sonunda, rock’tan metal müziğe, cazdan elektronik dans müziğine birçok farklı zevke hitap eden alternatifler önümüze seriliyor. Meraklı ve ilgili bir caz dinleyicisiyseniz de, İKSV’nin 25 yıldır sürdürdüğü caz festivalleri, Nardis Jazz Club gibi kulüpler ve Babylon, Salon ve Zorlu PSM gibi mekanlarda yıl boyu karşınıza çıkan caz konserleri sayesinde hiç müziksiz kalmıyorsunuz. 

Garanti Caz Yeşili, 20 yılı aşkındır desteklediği İstanbul Caz Festivali’nin yanı sıra, şehirde yıl boyu müzik eksik kalmasın diye farklı mekanlarda düzenlenen Garanti Caz Yeşili konserlerini de sürdürüyor. Salon, Babylon, Nardis Jazz Club ve Zorlu PSM’nin takvimini takipte olursanız, Türkiye ve dünya sahnelerinin yetenekli ve tanınmış sanatçıları ya da topluluklarıyla buluşmanız mümkün. Şubat 2019’un etkinlik takviminde de Garanti Caz Yeşili’nin düzenlediği kış konserleri var:

Garanti Caz Yeşili: PIATANGO ft. Selmin Artemiz

garanti caz yeşili caz konserleri zorlu psm

27 Şubat Çarşamba  @ Zorlu PSM

Piatango 2007’de kurulduğunda çok net bir amacı var: Modern Arjantin tangosunun yaratıcısı, ünlü besteci Astor Piazzolla’nın eserlerini yorumlamak ve bu müziği Türkiye’de icra etmek. Topluluk, Gustavo Battistessa (banoneon), Burcu Bal (keman), Başak Elkutlu (viyola), Şirin Vatan (viyolonsel), Ceyda Pirali (piyano), Alper Kılıç (bas) ve İnci Sunar’dan (perküsyon) oluşuyor. Cumhuriyet döneminden beri Türkiye’de sevilerek dinlenen, şehrin kaousunda kaybolmuş insanların tutku, heyecan ve aşklarını en güzel şekilde yansıtan Arjantin modern tangosunu, özgün orkestrasyonlarla zenginleştirerek dinleyici karşısına çıkıyorlar. Piatango‘nun 27 Şubat’ta Zorlu PSM’deki konserine konuk solist olarak vokal Selmin Artemiz de yer alıyor.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada

Garanti Caz Yeşili: Tony Allen “A Tribute To Art Blakey”

garanti caz yeşili caz konserleri babylon

28 Şubat Perşembe @ Babylon

En son 2016’daki 23. İstanbul Caz Festivali‘nde, Ernest Ranglin & Friends konserinde Ernest Ranglin, Sheikh Lô, Alex Wilson, Ira Coleman ve Courtney Pine aynı sahnede izlediğimiz Tony Allen, Afro-beat akımının kurucularından biri. 50 yıldan fazladır Afrika müziğinden esinlenen caz ve funk müziği temsil ediyor. Sanatçı, ilham verici davul stilini Art Blakey‘e borçlu olduğunu dile getiriyor ve son albümünü de ona övgüye ayırmış: “A Tribute to Art Blakey and the Jazz Messengers“. Albümün konserlerinin İstanbul ayağında bulunmak ve davulun efsanevi ismini bir kez daha canlı izleyebilmek için 28 Şubat‘ta Babylon‘a koşun!

Etkinlik hakkında detaylı bilgi burada