Yeldeğirmeni Mahallesi, her köşebaşında karşınıza çıkıp sizi şaşırtan duvar resimleri, bitmeyen bitemeyen mahalle kültürü, dakikalarca yürüyebileceğiniz sokaklarıyla İstanbul’un hala bakir ve huzurlu kalabilmiş alanlarından. Her yeni gün yeni mekanların açılması bile bu huzuru bozabilmiş değil. Şimdi anlatacağım Garda Cafe de bu yenilerden yalnızca biri…

garda 1
Garda Cafe, Kadıköy

Ayios Yeorgios Rum Kilisesi’nin hemen karşısı, Mu cafe’nin çaprazı, Karakolhane Caddesinin yepyeni sakini Garda. Bu ismi almasının sebebi buranın Haydarpaşa Garı’nın içi gibi dekore edilmiş olması. Duvarlardaki resimler garın tüm özelliklerini yansıtıyor hatta duvarlardan birinde Haydarpaşa Gar Binası’nın tarihçesi de var. İç kısma girdiğimizdeyse gar havası daha da hissediliyor. Sanki cafede değil de Haydarpaşa’da yolcu yolları gözlüyor gibi hissediyor insan bazı bazı.

garda 2
Garda Cafe, Kadıköy

Dükkanın önünde oturup saatlerce geleni geçeni seyir de mümkün, güzel bir kahvaltı eşliğinde sabahlarınızdan birini burada geçirmeniz de. Ortam şahane, müdavimler oluşmuş. Herkes güleryüZlü ve sıcak. Mahalleli zamanını burada geçirmeye başlamış bile. Yemekler de bir o kadar lezzetli. Menemeni, onlarca çeşitten oluşan kahvaltısı, bayılarak yediğim arnavut böreği burayı öne çıkaracak lezzetleri arasında. Bununla beraber yumurta çeşitleri, omletler, tostlar, mantı, vejeteryan mantı ve tatlılar da mevcut. Cheesecake, çikolatalı ıslak kek gibi tatlı çeşitleri var. Ayrıca kısa bir kahve çay molası için de uygun görünüyor burası. Çeşit çeşit doğal bitki çayları bulunuyor.

garda 4
Garda Cafe, Kadıköy

Tüm bunlara uygun fiyatlarla ulaşmak da ayrı bir tercih sebebi diyebilirim. Fiyatlar gayet uygun. Garda Cafe’de beğendiğiniz lezzetleri eve taşımak isterseniz de gardadogal adlı siteden sevdiğiniz ürünleri sipariş edebiliyorsunuz. Son olarak burada çalan müziklerin de sizi huzurlu ve sakin hissettireceğine eminim. Yeldeğirmeni’ndeki bu hoş yeri keşfetmenizi öneririm.

garda 3
Garda Cafe, Kadıköy

Garda Cafe Adres: Rasimpaşa Mah. Karakolhane Cad. No: 51/1 Kadıköy / İstanbul