New York’ta bu sene bir coşkulu kutlandı Gay Pride! Neden mi? Çünkü beklenen güzel haber geldi. Tutkulu ve inançlı sevgilerinin, saygılarının, aşklarının karşılığını aldılar. Eşcinsel evliliklerin kapısı California’nın yasallaştırması ile iyice aralanmış oldu. Tüm Dünya’da konu olan bu durum enerjik ve bir o kadar anlamlı hale büründü!

Gay Pride March NYGay Pride March 2013 / Onur Yürüyüşü 2013

Benim bu sene belki de hayatımda hiçbir zaman yaşayamayacağım bir deneyimi theMagger severlerle paylaşmak için heyecanla resimler çekmekle kalmadım Fifth Avenue’da özel hazırlanmış büyük araçlar üzerinde dans ettim.

Kararsızken neler oldu: İşin başı daha ilginç… New York’ta okulumun desteklediği “Love Your Body Endangered Bodies” kuruluşunda Gay Pride March 2013’te gönüllü olmaya karar verdim. Sonunda gün geldi çattı! Gitsem mi gitmesem mi diye düşünürken eşcinsel bir arkadaşım aradı. Ve bana ‘Bugün Gay Pride yürüyüşüne katılmak istiyorum benimle gelir misin?’ dedi. Ben de ‘Daha ilerisini yapalım ve gel bunun bir parçası olalım.’ dedim. Ve kafamızda soru işaretleri ile organizasyonun bana e-mail attığı direktifleri uygulamak üzere check-in alanına gittik. Grubumuzun yerini söylediler ve oraya geçtik. İlk zaman çekingen tavırlarımızla kimse ile konuşamıyorduk. Daha sonra duygularımız yerini acaba onları yargıladığımızı mı düşünüyorlara bıraktı. Sonunda müziğin sesini dinleyip gökkuşağı bayraklarımızı, bilekliklerimizi alıp ortama ayak uydurmaya karar verdik. Ve işte! Dans, müzik, enerji, renk, aşk, özgürlük… Binlerce insan sokakta onların geçit törenlerini beklemek için hazırlandı. Diğer tarafta eşcinseller, transseksüeller hepsi kostümlerini ve makyajlarını tamamlıyorlardı, Tüm gün, gece ve gündüz sponsorların desteği ile adeta bir festival yaşandı!

Gay Pride March NYC 2013

Sizin için çektiğim fotoğraflarla ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız!

GALERİ

16 fotoğraf

Küçük bir not; New York polisi eşcinsellerin geçit töreninde güvenliği sağlamanın yanı sıra kutlamalara da eşlik ediyorlardı.. Yani gaz bombası ve tazyikli su göremedim! Buna özgür düşünceye saygı deriz medeniyette…

theMagger’dan İzlemeniz Gereken 10 Gökkuşağı Filmi…

theMagger’dan Benim Çocuğum Belgeseli izlenimleri…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?