Dijital okuryazarlık, yaşam boyu öğrenme, inovatif ve eleştirel düşünme… Finansal okuryazarlık, toplumsal cinsiyet ve dijital yurttaşlık… Birçoğu bundan yirmi ya da otuz yıl önce pek bir şey ifade etmese de, bunlar artık herkesin sahip olması gereken birer beceri, herkesin aşina olması gereken birer kavram. Yirmi birinci yüzyılla beraber, başarılı ve donanımlı bir geleceğe sahip olmak için yepyeni beceriler gerekmeye başladı. Bu becerilere henüz iş hayatına atılmadan sahip olmaksa, rekabetle şekillenen modern çalışma hayatına birkaç adım önde başlamayı sağlayabiliyor. İşte bp Türkiye’nin odağına gençleri ve gelişimi aldığı dijital bir gelişim portalı, online eğitim programı ve sosyal projelerden oluşan Gelişim, Seninle adlı projesi, tam da bunu hedefliyor.

Gelişim Seninle

Gelişim, Seninle Nedir?

Gelişim, Seninle, gençleri yirmi birinci yüzyıl becerileriyle donatıp çağın koşullarını yakalamalarına yardımcı olmayı ve kendilerini geliştirmeleri ve gerçekleştirmeleri yönünde destek olmayı hedefleyen bir kapasite geliştirme projesi. İki temel alandan oluşan Gelişim, Seninle, www.gelisimseninle.com adresindeki herkesin kullanımına açık dijital platformunda bu hedefleri destekleyen yazılı, görsel ve video içerikleri sağlarken, üniversitelerin öğrenci kulüplerine yönelik online eğitim programları ve sosyal projeler aracılığıyla da öğrencilerle buluşup onlara destek oluyor.

youtube play youtube play

Gelişim, Seninle Dijital Platformu – Gençlik Portalı

Gelişim, Seninle‘nin gençlik portalı www.gelisimseninle.com  gençlerin öğrenmesi, paylaşması ve gelişmesi için ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmalarını, her gün zenginleşen içeriğiyle birçok konuda bilgi sahibi olmalarını amaçlıyor. Portalın yazılı içeriği, kişisel gelişim, aktif ve sorumlu yurttaşlık ve çalışma yaşamına hazırlık başta olmak üzere güncel konulardaki haberlerden ve deneyimli konuk yazarların tecrübelerini paylaştığı yazılardan oluşuyor.

Portalın geri kalan içeriğini ise infografikler, raporlar, interaktif e-learning içerikleri ve kısa videolar zenginleştiriyor. Takım üyesi olabilmek ne demek; sizden beklenen nedir? Bilgi nedir, nerededir ve korunması ne demektir? Kurumlar çalışanların unvanından bağımsız, kendisine, fikirlerine ve kuruma kattığı değere saygı duyulduğunu hissettiği bir çalışma ortamını nasıl yaratabilir? Toplumsal cinsiyet nedir? Portal, tüm bu soruların cevaplarını veren, ziyaretçilerini bilgi güvenliğinden takım ruhuna, toplumsal cinsiyet eşitliğinden sürdürülebilir kalkınmaya kadar birçok konuda eğiten videoları ve etkileşimli videolarıyla da zengin bir içerik vadediyor.

Gelişim, Seninle Eğitimleri

Gelişim, Seninle projesi kapsamında ayrıca üniversite kulüp ve topluluklarına yönelik kapasite geliştirme eğitimleri sağlanıyor. bp çalışanları gönüllü eğitmenler ile kuşaklar arası deneyim paylaşımını da hedefleyen Gelişim Seninle Eğitimleri’ne katılan kulüplere 5 modülde içerik sunuluyor: Liderlik ve Yönetişim, İletişim ve Kaynak Geliştirme, Üye Yönetimi, Etkinlik ve Proje Yönetimi, Sürdürülebilir Yaşam.

2021’in ilk yarısında Türkiye’nin 7 bölgesinden ve farklı illerinden 42 kulüp ve 250’ye yakın öğrencinin katıldığı programın ikinci etabı yılın son çeyreğinde başlayacak. Başvuru dönemi www.gelisimseninle.com üzerinden duyurulacak. Yıl sonuna kadar toplamda 100 kulübe bu eğitimlerin ulaştırılması hedefleniyor. Ayrıca eğitime katılanlardan seçilecek 10 kulüp, BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında sosyal projesini hazırlayıp gerçekleştirebilecek. Seçilen projeler bp Türkiye tarafında da desteklenecek.

theMagger olarak, tüm üniversite öğrencilerini, aktif oldukları kulüplerle bir sonraki dönem için başvuru formunu doldurmaya davet ediyor, diğer tüm okurlarımızı da üniversiteli dostlarını ve yakınlarını geleceğe bir adım yaklaştıracak, kariyer yollarında önemli donanımı kazanmalarını sağlayacak bu heyecan verici projeden haberdar etmesini tavsiye ediyoruz. Ve tabii Gelişim, Seninle dijital platformunda mutlaka kendinizi, çalışma arkadaşlarınızı ya da kariyer yolculuğunun başında olan yakınlarınızı geliştirecek bir şey bulacağınıza eminiz.

Proje hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntılar için: www.gelisimseninle.com