Cihangir’in ruhu dingindir. Sanat ve sanatçı kokar havası. Orada yedikleriniz, içtikleriniz ve hatta sohbetleriniz bile biraz daha kalburüstüdür. Kendinizi güzel hissedersiniz Cihangir’deyken. Şimdi ise kendinizi daha da güzel hissedebileceğiniz çok farklı bir mekanı da arasına katmış Cihangir: Geyik Coffee Roastery & Cocktail Bar!

01geyikIMG_3026

Burası daha önce hiç karşılaşmadığınız bir konsept. Burada sadece üç şey var. Kokteyl, kahve ve sohbet. Modern değil, avam bir görüntü ile karşınıza çıkıyor kahve ve kokteyller. Öyle süslü sunumlara yer yok. İnternet de yok. Sırf sohbet edin diye. Sohbet etmeyi unuttuğunuzu düşünüyorsanız buyurun Geyik’e. Adı gibi, geyik yapmak için burası aslında.Kapının önündeki 3-4 tabureyi saymazsak içinde oturacak yer bir elin parmakları kadar. Onun için önü hep kalabalık.

03Untitled-1

Geyik’te Kahve

Geyik’te bir kahve menüsü yok! Kahve içmek istiyorsanız personel ile sohbet etmek zorundasınız. Eğer kafanız karışıksa, muhtemelen Serkan ya da Yağmur size önce ne tür kahvelerden hoşlandığınızı soracaktır. Sıcak, soğuk, hafif, sert, aromalı, isli vb… Ona göre hoşunuza gidecek bir kahveye yönlendirir. Kahveler başka yerde bulamayacağınız cinsten. Standart bildiğiniz markalar burada yok! Serkan Etiyopya, El Salvador, Guetemala‘dan kahveyi kendisi seçiyor ve o dönem en iyi bulduğu kahveyi kendisi getiriyor. Kahveler haftalık olarak kavrulur ve günlük değişir, bu sebeple de bir kahve menüsü yok.

Burada 15 çeşit kahve ve 17 çeşit kokteyli bir arada bulabilmenize rağmen türk kahvesi ve çay yok. Saat 11:00-23:00 arasında kahve içebilirsiniz.

07geyikIMG_3233

Geyik’te Kokteyl

Burada çok özel ve gerçekten vurucu kokteyller içeceğinizin garantisi veriliyor. Öyle şişeyi ters çevirip 10 tane bardağın üzerinde gezdirerek yapılan kokteyller yok burada. Her biri çok iddialı… Taze meyvelerin bol alkol ile birleştiği anlar.

05geyikIMG_3225

Menüden birkaç öneride bulunayım.

Viski sevenler ve hatta “ben viski içemem” diyenler için Old Fashioned…

Lime tadını cin ile buluşturmak isteyenler için Gin Licky…

Kırmızı meyveciler için için Blackberry Cobler…

Rakı sevenler için Her Zamankinden… Rakılı bir kokteyl. rakıdan sonrasını ben de bilmiyorum, sürpriz…

Mojito sevenler için Mojito Fidel…

02geyikIMG_3123

Müzik chill out, slow, lounge, jazz. Gecenin ilerleyen saatleri için ise biraz da yüksek sesli ama sokağa taşmayan cinsten. Buradaki asıl felsefe müziğin değil sohbetin ve geyiğin sokağa taşması.

 

Geyik Coffee Roastery & Cocktail Bar Hakkında Faydalı Bilgiler:

Mekan pazartesi kapalı. Hafta içi ve sonu 11:00-03:00 arası açık, 02:00′de servis biter.

17:00‘den sonra bira servisi başlar. Daha erken gittiyseniz ısrar etmeyin :)

19:00‘dan sonra kokteyl içebilirsiniz. Erkenciyseniz ısrarcı olmayın :)

23:00‘ten sonra kahve servisi yok!

 

Emin olun her gittiğinizde kahve ve kokteyle dair pek çok şey öğreneceksiniz Geyik‘te.

Gidin ve sohbet edin!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. çok güzel yazmışsın, mekan da süper. ancak henüz yer bulabilmiş değilim :)