İnstagram’da arkadaşım Eren Somer’in paylaştığı Osmanlı fotoğrafını görmemle başladı her şey… “Burası neresi, gitmeliyiz” dedim. Biraz araştırmadan sonra bu stüdyonun aslında en sevdiğim sokaklardan olan Serdar-ı Ekrem’de, birçok kez önünden geçtiğim ama nedense bir türlü içeriye girmediğim nostaljik “Giyçek” stüdyosu olduğunu öğrendim. Artık durum farklıydı, aksiyona geçmeye kararlıydım ve stüdyonun sahibi Gözde Hanım’a ulaştım. Lisya-Tuna-Melis-Serhan dörtlüsü olarak geçtiğimiz cumartesi Galata’nın yollarını tuttuk ve kendimizi onlarca Osmanlı kostümlerinin yer aldığı bir fotoğraf cennetinde bulduk!

giycek bayrakPeki nedir bu Giyçek Stüdyosu?

Serdar-ı Ekrem Sokak’ta, ünlü Doğan Apartmanı’nın girişinde bulunan stüdyoda onlarca nostaljik kostüm var; siz bu kostümleri giyip profesyonel, ama bir o kadar da eğlenceli bir çekim yaptırıyorsunuz. Buranın aslında amacı şu; gününüzü keyifli hale getirmek, sevdiklerinizle nostaljik bir gün yaşatmak ve sonrasında elinizde birbirinden güzel fotoğraflarla sizi evinize uğurlamak…

Giyçek stüdyosuna girdiğiniz zaman; Osmanlı döneminde hangi role sahip olacağınızı siz seçebiliyorsunuz. Padişah veya sultan olabilir, harem kadınların biri veya 1800’lerin sonlarında yaşayan Fransız tarzını benimsemiş bir hanımefendiye bürünebilirsiniz.

Stüdyoda, Osmanlı’ya ait iki dönemin kostümleri bulunuyor. Bunlardan ilki Muhteşem Yüzyıl dizisinden aşina olduğumuz kaftan ve şaşalı elbiselerden oluşan 1500’lü yılların kostümleri…

İkinci dönem ise 1850’lerden sonra gördüğümüz fes takan paşa kıyafetleri ve gayrimüslim kadınların şık elbiselerinden oluşuyor. Biz hangi dönemi tercih etsek diye kararsızlığa düşünce, dayanamayıp ikisinden de fotoğraf çektirdik.

İlk önce 1500lü yıllara gittik ve sonunda böyle kareler çıktı:

Bu eğlenceli çekim sırasında; farklı ürünlerle pozlarımıza renk kattık. Mesela ben çekim sırasında tef çaldım, Melis bana fal baktı, Serhan nargile içti, Tuna muhteşem bir şekilde ud çaldı… :)

İkinci dönemde ise; erkeklerimiz paşa kostümleri, biz de Melis’le şık elbiseler giyerek 1890’larda yaşayan bir aileyi canlandırdık. Serhan baba, Melis anne, ben kızları oldum; Tuna da küçük damat oldu :)

tuna_lisya_melis_serhan6

Ne kadar eğlendiğimizi ve bir buçuk saatimizi bu güzel stüdyoda ne derecede iyi geçirdiğimizi anlatabiliyorumdur umarım. Öncelikle Giyçek’in sahibi Gözde Hanım’a ve sempatik ekibine çok teşekkür ediyorum; bizi müşteri değil de misafir gibi ağırladıkları için…

Ortada her zaman fikir vardır, ancak doğru işlenişi o fikri yaşatılabilir kılar. Kostümlerin kalitesi, verilen hizmet, sonunda çıkan fotoğrafların kusursuzluğu size Gözde’nin “nostaljik stüdyo” fikrinin ne kadar doğru olduğunu hemen anlatıyor.

Fiyatları merak edenlere ise, sakın korkmayın diyorum. Fiyatlar aldığınız hizmete ve yaşadığınız anılara oranla gayet makul. Giyçek’te giydiğiniz kostüm ve seçtiğiniz fotoğraf sayısına göre fiyatlandırma yapılıyor; kişi başı ortalama 50-100 TL arasında bir rakama çıkıyorsunuz – ki bu her şeye değiyor!

Nostalji dolu bir gün geçirmek, arkadaşınıza veya sevgilinize orijinal bir hediye yapmak, evlenen kız arkadaşınızın kına gününü farklı kılmak, İstanbul’a gelen turistlerinize bir Osmanlı deneyimi yaşatmak için Giyçek’e mutlaka uğrayın. %100 eğlence garantisi benden!

Herkese sevgiler…

http://www.giycek.com/tr/

GİYÇEK Fotoğraf Stüdyosu Adres: Serdar-ı Ekrem Caddesi Doğan Apt. No.30-C Galata/İstanbul

Telefon. 0212 251 8181

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?