Moda dergilerini karıştırırken, podyumlarda ya da izlediğimiz dizi ve filmlerde hayran kalıp ilham aldığımız görünümlerin ortak noktasının ne olduğunu fark etmiş miydiniz? Anahtar kelimeler: Dokuları karıştırmak. Renkleri oyuna dahil etmek ve desenleri karıştırmanın görünümleri bir adım öteye taşımanın yolları olduğunu sıkça konuşuyoruz. Dokuları karıştırmaksa bunlardan çok daha kolay stilimize adapte edebileceğimiz bir ipucu!

Fotoğraf: GIZIA

Dolabınızı yerleştirirken çok severek aldığınız parçalar bulup neyle birlikte giymeniz gerektiğinden emin olamadığınız anlar olur mu? Bu sorgulamanın cevabı aslında farklı dokularla denemeler yapmaktan çekinmemekte yatıyor. Hacimli yün hırkanızla askılı saten bluzunuza, denim gömleğinizle deri ceketinize aynı görünümde şans vermeye ne dersiniz? Şifon, denim, organze, tüvit ya da yünlü kumaşlar… Birbirinden farklı dokuları bir araya getirmek görünümlere hacim ve hareket kazandırmanın yanı sıra profesyonel bir dokunuş hissi yakalamamızı sağlıyor.

Dokuları karıştırmanın en keyifli yanıysa doğru ya da yanlış bir formülün olmaması. Konu moda olduğunda mikro trendlerin dahi birbiriyle kaynaşıp hızla gözden kaybolduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bu da bizi belki de moda tarihinin en özgür ve denemelere açık sürecinin bir parçası haline getiriyor. Tam da bu noktada Iris Apfel’in “Hayat gri ve sıkıcı. En azından giyinirken biraz eğlenebilirsin.” sözlerine kulak vererek kendimize içinde iyi hissettiğimiz her şeyi deneme özgürlüğü tanımanın tam sırası!

Fotoğraf: GIZIA

GIZIA Sonbahar/Kış 2022-2023 Koleksiyonu Karşınızda!

Ulaşılabilir lüks kavramının öncülerinden olan GIZIA da Sonbahar /Kış 2022-2023 koleksiyonunda bu ruhla yola çıkıyor. GIZIA’nın yeni sezon koleksiyonları tasarımlarıyla olduğu kadar dokular ve detaylarıyla da dikkat çekiyor. Parlak yüzeyli jakarlar, şifon ve organzeler hacimli form ve farklı kuplar ile bir arada kullanılırken, kaşmir paltolar, deriler, göz alıcı detaylar ile yorumlanıp el işçiliği kristal işlemelerle birleştiriliyor. Ayrıca GIZIA, konu sokak giyimi ve günlük şıklığa geldiğinde spot ışığının altından çekilmiyor. Şerit triko detayları ile zenginleştirilen örme ağırlıklı kumaşlar, hafta sonu stiline konforlu alternatifler sunmaya devam ediyor.

Fotoğraf: GIZIA

Denimin ışıltılı detayları gündüzden geceye alternatifler sunarken, tüvit ve yünlü kumaşlar ile bir arada kullanılması GIZIA tasarımlarının imzası niteliğini taşıyor. Dantel, volan ve plise gibi romantik detaylar ile maskülen kesimler bir arada kullanılırken birbirinden farklı işleme ve nakış detayları çarpıcı bir yorum katıyor. Floral desenlerin kullanıldığı koleksiyonda siyah ve ekru renk baskın olarak yer alırken, yeşil, sarı, lacivert, bej ve fuşya tonları koleksiyonun renk paletine eşlik ediyor. O halde kendinize stil özgürlüğü tanıma fikri sizi de cezbettiyse, dokuları karıştırarak yeni formlar bulmak üzere GIZIA dünyasından ilham almak için tıklayın.

Kapak Fotoğrafı: GIZIA