Antalya’nın Belek bölgesi çocukluğumdan beri aile tatillerimizde rotamızı çevirdiğimiz lokasyonlardan biri olmuştur. Yemyeşil doğası, mavinin her tonunu görebileceğim denizi ile en keyifli tatillerimizin adreslerinden biri şüphesiz. Bu sene de renovasyondan yeni çıkan Gloria Serenity Resort radarımıza girmişti, özellikle gastronomi açısından sunduğu çeşitlilik bende merak uyandırmıştı. Yatay mimarinin çok başarılı şekilde kurgulandığı Gloria Serenity Resort’a adımınızı attığınız andan itibaren doğa ve lüksün arasındaki muhteşem dengenin nasıl kurulduğuna şahit oluyorsunuz. Renovasyon sonrası şık dokunuşların konfor ile birleşmesini lobiden itibaren hissedebiliyorsunuz.   

İhtiyacınız olabilecek her türlü detay sizler için önceden düşünülmüş, size sadece keyifli vakit geçirmek kalıyor.  Gloria Serenity Resort’ta ihtiyacınıza göre birçok farklı oda ve villa seçeneğini barındırırken, çoğu otelde deneyimleyemeyeceğiz aktivite çeşitliliği ve uluslararası birçok ünlü sanatçı-DJ ağırlaması  ile farkını ortaya koyuyor.  

yemek-5
Chef | Fotoğraf: Pelin Zorlu İnceoğlu

Tatillerimde benim için hassas olan noktalardan biri de kuşkusuz gastronomi çeşitliliğidir. Gloria Serenity Resort’da dünya mutfağından birçok farklı seçeneğini de sunuyor. Bizim bu tatilimizde birkaç farklı noktada dünya mutfağını deneyimledik, aslında bizim için de ufak bir dünya turu oldu diyebilirim. Kül adlı ocak başında İstanbul’daki en iyi kebapçıları aratmayacak tabakları deneyimledik. Başlangıç’ta Beyran ile başlarken sonrasında dengeli mezeler bize eşlik etti. Damak çatlatan Lahmacun ve İçli köfte ile ara sıcaklara geçiş yaptık. Kebaplarla ana yemeğimize devam ettik, Adana’daki acının dengesi başarılıydı. Yemekten sonra ise Gloria Serenity Resort’un yaklaşık 3000 farklı adet dondurma reçetesini barındığını duyunca soluğu dondurma köşesinde aldım. Çıtır Kabaklı dondurma daha önce yememiştim ve tek kelime ile muazzamdı. Dondurma reçetelerindeki şeker &meyve dengesi çok başarılı bir şekilde ayarlanmıştı diyebilirim.  

fransiz2
Le Jardin Au Printmps | Fotoğraf: Pelin Zorlu Inceoğlu

Öğlen yemeğinde Chef adlı deneyim menüsünde ise Anadolu Mutfağı’nından harmanlanmış birçok farklı lezzetin tadına bakma şansınız oluyor. Ördek Etli içli köfte, Kırmızı Berry &Kalkan, İsotlu Et Tartar vb alışılagelmişin dışındaki ikililer çok başarılı bir şekilde harmanlanarak adeta bir şölen yaratıyor. Gastronomide farklı lezzet arayışında olanlar muhakkak Chef’i denemeli. Bir akşam yemek tercihimiz Le Jardin Au Printmps, Fransız esintileri eşliğinde tercih ettik. Tartar, deniz tarağı gibi Fransız mutfağında oldukça iddialı tabaklar da bizden tam not aldı. Ambiyansı ile beraber de adeta Avrupa’ya ışınlandık diyebilirim.

Ağırlıklı olarak gastromiden bahsetmiş olsam da Gloria Serenity Resort’a dair sizlerle paylaşmak istediğim birkaç detay daha var. Burası golf tutkunlarının sıklıkla geldiği rotalardan biri.  Uçsuz bucaksız bir arazi üzerinde kurulu Golf Resort’ta, golf dersleri almanız da mümkün. Biz kısa süreli ufak bir ders aldık ve golf hakkında bilgi edinmiş olduk. Buggy eşliğinde golf sahasına giderken, otelin bir kısmını da görme şansımız oldu, gerçekten sadelik ve lüksün harmanlanırken nasıl bir yandan da çevre dostu olunabileceğinin en güzel örneği diyebilirim. Odalar son teknoloji ile donatılmış olup , aydınlatma ve klima sistemlerinde akıllı oda sistemiyle dizayn edilmiş ve odalarda güvenliği artırmak için kullanılan hareket sensörleri bulunuyor. Odadan belli bir süre geçtikten sonra eğer herhangi bir hareket sinyali algılanamazsa, bu sensörler resepsiyona uyarı olarak iletebiliyor. 

Beach kısmında ise kişiye özel pavillion, sezlong ve iskelede sunduğu birçok farklı seçenek ile tatiliniz kolaylaşıyor. Bizim orada olduğumuz dönemde sevdiğimiz Balkan sanatçılarından biri olan Goran Bregoviç’i dinleme şansımız oldu, çok keyifli vakit geçirdik. Gloria Serenity Resort’tan oldukça mutlu bir şekilde ayrıldık ve gelecek sene tekrardan deneyimleyeceğiz. Şimdiden herkese iyi tatiller dileriz!

Kapak Fotoğrafı: Gloria Serenity Resort

İlginizi çekebilir: Çağlar İnceoğlu’dan SAX