Amsterdam uçağı inişe geçtiğinde, dümdüz çizgiler halinde sürülmüş tarlaların renklerini saymanın, uçakla Orta Avrupa’dan geçerken karlı dağların heybetinden ürpermenin, Venedik’ten havalandığında şehrin ikonik haritasını gerçek bir düzlemde görmenin heyecanını yaşamayan var mı? Ya da İstanbul uçağı inişten önce birkaç tur atmak zorunda kaldığında, Boğaz hattını görebilmek, şehrin ikonik köşelerini seçebilmek için pencereye yapışmayan? Seyahat etmenin eskisi kadar sık mümkün olmadığı, Avrupa’ya duyulan özlemin arttığı zamanlarda keşfettiğimiz ve derdimize ilaç gibi gelen National Geographic imzalı belgesel dizi Gökyüzünden Avrupa, çok yakında üçüncü sezonuyla, bize o hisleri yeniden yaşatmak için geliyor!

Gökyüzünden Avrupa
Gökyüzünden Avrupa

National Geographic’te izleyebileceğiniz Gökyüzünden Avrupa, şimdiye kadar yayımlanan on iki bölümüyle bizi on iki ayrı ülkeye götürdü. En son drone teknolojilerini ve drone fotoğrafçılığının geldiği son noktayı kullanarak yapılan çekimler, iklim ne olursa olsun, kültür hangisi olursa olsun, bizi Avrupa’nın büyüleyici manzaralarıyla, doğasıyla, yapılarıyla buluşturdu.

Gökyüzünden Avrupa
Gökyüzünden Avrupa

İlk sezonunda Hollanda‘nın yel değirmenlerini ve seralarını, İtalya‘nın tarihi dokusunu, Almanya‘nın masalsı şatolarını ve dev fabrikalarını, Birleşik Krallık‘ın kırsalını ve Londra’sını, İspanya‘nın dağlarını ve terk edilmiş binalarını, Polonya‘nın kalelerini ve doğasını keşfetmiştik Gökyüzünden Avrupa‘nın. İkinci sezon, 6 yeni ülke demişti ve Fransa‘ya, Yunanistan‘a, Macaristan‘a, İsveç‘e, Finlandiya‘ya ışınlanmış, Türkiye özel bölümünde ise kendi ülkemizi bambaşka bir perspektifle izlemiştik.

Gökyüzünden Avrupa
Gökyüzünden Avrupa

Gökyüzünden Avrupa, perspektifini bu sezon biraz daha yükseltiyor. Avrupa’nın eşsiz tarihiyle bütünleşen, ülkelerin farklı bölgelerindeki dört mevsimle nefes kesen görsel bir yolculuk vadeden ve sıradan insanların bilinmeyen hikayelerine tanık olmayı sağlayan bu yeni sezonda Hırvatistan, İsviçre, İrlanda, İzlanda, Norveç ve Portekiz‘e konuk olacağız. İlk bölümü 26 Eylül Pazar 20.00‘de yayımlanacak yeni sezon için heyecanımız, en az drone’ların geçtiği kadar yükseklerde!