Bu hafta Yılmaz Özdil’in kitabını yazdığı İsim, Şehir, Hayvan eserinin tiyatrosuna gittim. ‘Herkesin gitmesini tavsiye ederim’ cümlesine gerek olmadığını düşünerek Türkiye’yi sayelerinde keşfettim demek daha doğru olur. Hatta Türkiye’nin bin bir türlü halini aslında keşfetmişken bunu pekiştirdiler desek en doğrusu… Daha fazla anlatmaya gerek yok, izleyin ve görün. Geçen hafta sizin keşfettiklerinizi yayınlayacağımı söylemiştim. İşte en beğendiklerimden derlemeler!

FOTOĞRAFÇILIK KEŞFİ MODA KEŞFİNE ÖNCÜ OLDU!

Bennu Gerede, tarzı ve fotoğrafları ile her zaman ilgimi çekmişti. Şimdi ise Hand Knit by Bennu Gerede adı altında boyunluk, tozluk ve kolluklardan oluşan %100 yün renkli bir koleksiyon oluşturmuş. Sıcacık bir kış geçirmek için ideal!

 

DİJİTAL KEŞİF

Bu hafta sürekli ‘bu işlere nasıl yetişicem!’ diye söylemlerde bulundum. Sonunda imdadıma www.ifttt.com yetişti… Açılımı; If this than that! Öyle olursa böyle yap! (Belki de haftamın mottosu oldu) Çevrim içi sekreteriniz. Deneyin, çok faydasını göreceksiniz… Çevrim içi olduğunuz zaman, en çok hangi platformlarda yer aldığınıza bağlı olarak, tüm uyarılarınızı ve bildirimlerinizi istediğiniz mecraya yönlendirebilirsiniz.


İŞBİRLİĞİ KEŞFİ

Bence 2013’ün en birbiri ile bağdaşmayıp ama bu bağdaşmamadan oluşan güçlü işbirliği seçilebilir: Moda Tasarımcısı Ümit Ünal, Yudum Zeytinyağı markası için şişe tasarladı. Kendi el yazısına ve imzasına aşık olduğum yegane isimlerden olan Ümit Ünal’ı İstanbul Fashion Lab.’te beni büyülediği defilesi ile yeniden görmekse benim hayalim… Yudum’un yenilikçi yaklaşımı bence birçok markayı da hareketlendirecek gibi geliyor.

GÜZELLİKTE KEŞFE MAC İLE ÇIKARIM!

MAC kozmetik markasının dönemsel çıkardığı kapsül koleksiyonlara Archie’s Girls’de eklendi. Bu arada Mart 2013’te satışa çıkacak, neden bulamadık diye bana kızmayın. Koleksiyonun ilham kaynağı ve odak noktası: Aşk ve Archie’nin Aşk Üçgeni kitabı tabii ki. Çilleriyle çok tatlı görünen Archie, bir yanına Veronica’yı diğer yanına Betty’yi almış. Siz hangisisiniz: Bett mi, Veronica mı?

DRINK BEER SAVE WATER

Bu bir Greenpeace kampanyası değil, Bilstore’un yine esprili ürünlerinden. Pamuktan yapılma bu tişörtler, üzerinde mesaj ya da manalı grafikler taşımayı seven erkeklere! DBSW markası, Koreli tasarımcı ve bira uzmanı Jin Tiger tarafından kuruldu. Koleksiyonun oluşumu araştırmalara bağlı. Günümüz güncelliği ile beslenen bu koleksiyonlar, kullananların sosyalliğini arttırıcı etkiye sahip!

 

KİTAP KURDU

Ailemden biri kitap yazdığından beri kitap kurdu kesildim! Özellikle kitapları okumak için değil son zamanlarda koleksiyonuma katmak için aldığımı farkettim. Cebe zarar ama göze yarar… Son edindiğim Rizzoli New York’un kitaplarından Dolce&Gabbana Campioni. 1974’den bu yana, Rizzoli New York, sanat, mimarlık, iç mimarlık, fotoğrafçılık, haute couture ve gastronomi alanlarında yayınladığı kitaplar ile lider konumuna geldi. Dolce&Gabbana’nın kurucularından tasarımcı Domenico Dolce, bu kitabında fotoğrafçı olarak ilk deneyiminde geleceğin futbol yıldızlarını moda ikonu haline getiriyor. Dolce, siyah-beyaz fotoğraflar çekerek, spor ve moda dünyası arasındaki benzersiz sentezi ön plana çıkarıyor.

MRKT ‘nin KEŞFİ! HİÇ DUYDUNUZ MU?

“Market kelimesinin sesli harflerini at, işte öyle” mi? Değil! Mad Rabbit Kicking Tiger! MRKT 2007 yılında İki Harvard’lı mimar tarafından kurulmuş bir marka. Yenilikçi tasarımları, can alıcı renklerle birleştiren marka günlük yaşantının bir parçası olacak ürünleri en basit şekliyle vermeyi hedefliyor. Aynı zamanda geridönüşüm malzemeleri kullanılarak yapılan ürünler ateşe ve suya oldukça dayanıklı! Ve artık Bilstore vitrinlerinde 2013 yazı için yerini alıyor!

ARTIK YENİ BİR GÖZÜME TAKILAN HAFTANIN LOOK’u da SİZE GELSİN!

Japon modasından… Kendi dünyası olan!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?