14 Şubat Sevgililer Günü, kutlandığı Antik çağlardan bu yana gelenekselleşmiş halde! Peki o gün tüm dünyada 1 milyar kartın kutlama amaçlı gönderildiğini biliyor muydunuz? Tabii kuru kuru kartın yanına konan hediyeler de cabası…

Siz sevgilinize hangisini almayı tercih ederdiniz?

MÜZİĞİ SEVİYORSA;

Bir markanın ne kadar çok aksesuarı ve aşığı olabilir? İşte Apple’ın ION All-Star Guitar iPad/iPhone/iPod Müzik Enstrümanı! iPad, iPhone veya iPod’unuzu tam boyutlu elektronik gitara çevirin! All Star Guitar klavyesinin 14 ayrı bölümünde bulunan toplam 84 düğmesiyle, binlerce şarkıyı orijinal haliyle çalabilirsiniz. Gitar çalamam diyenler için başka bir yol… Ne de olsa müzik ruhun gıdası, değil mi? Biraz da ruhumuzu okşayalım.

VINTAGE SEVİYORSA;

Hani eskilerde büyük hoparlörlü radyolar vardı ya, şimdi de iPod’larla LEGO gibi birbirini tamamlayan renk renk eski radyolar, vintage akımı ile moderni birleştirerek iHome ile ortaya çıktı! Her daim tarzı olanları şaşkınlığa uğratmak için… Günün mottosu da ‘Live, life, loud, love’ oldu!

KENDİ HEDİYESİNİ KENDİ SEÇMEYİ SEVİYORSA;

Her hediye bir deneyimdir! Online ticaretin gelişmesi ihtiyaç odaklı perakende satışlarını artırdığı kadar hediye alımında da yeni bir boyut açtı. Online çiçekçiler bu işten belki en karlı çıkan girişimciler ama deneyim odaklı hediye paketleri sunan girişimlerin sayısı da artıyor. Giftibox da iddialılar arasında… Peki nasıl çalışıyor? Kişisel Bakım, Lezzet, Macera, Eğlence adlı 4 ana temada, 7 kutu ve 1020’den fazla seçeneğin yer aldığı yeni hediye seçeneklerinden bir temayı seçiyorsunuz. Daha sonra satın alıp GiftiPass halinde hediye etmek istediğiniz kişiye veriyorsunuz. O da keyifle konsept temasının içinde yer alan seçeneklerinden birini seçiyor ve istediği zaman kullanabiliyor. Dilerse aylar sonra bile…

PRATİKLİĞİ SEVİYORSA;

Erkekler sadece alyans mı takar? Tabii ki hayır! Onlara yüzüğü sevdirecek bir Titanyum… Pratik erkeklere akıllı çözümler sunuyor.

ANILARLA YAŞAMAYI SEVİYORSA;

İtiraf ediyorum bu benim değil, ablamın gözüne takıldı! Bense ondan özenip hemen yaptırdım. Böyle çok anlamlı özel bir hediye vermek istediğiniz zamanlar olur ya; anılar en büyük kurtarıcı rolü üstlenirler. Anılarınızı siz hediyeyarat.com’dan yazıyorsunuz onlar renklendirip çizip size güzel bir hikaye tablosu çıkıyor. Ona da kendi anılar sokağı adınızı veriyorsunuz! Benim ki de işte böyle!

 

Son olarak konsept mağazacılığın öncüsü shop.bilstore.com’dan Sevgililer Günü için seçtiklerimle ‘Sevgililer Gününüz kutlu olsun’ XOXO

FARKLI BAKIŞ AÇILARINI SEVİYORSA;

Lomography fotoğraf makinelerini ilk gördüğümde oyuncak zannetmiştim. Ama daha sonra onunla fotoğraf çektiğimde anladım ki makineden daha öte seni sanatçı haline getiriyor. Türkiye’de o zamanlar yokken sokaklarda görenler ‘Boynunda oyuncak fotoğraf makinesiyle ne yapıyor?’ sorularıyla arkamdan konuşurlarken şimdi bilstore.com’dan siparişlerini veriyor… Farklı bakış açısını önceden yakalayamayanlar, bu da size gelsin! Lomography bir dergi, bir dükkan ve analog fotoğrafa adanmış bir topluluktur. Sen de bu topluluğa katıl: ‘Deneysel fotoğrafçılık’, sen de tat ve tattır.

FEMİNİST OLMAYI SEVİYORSA;

İlişkilerde her zaman kadın haklıdır, kadın gücü, erkeklerden üstünüz gibi yaşayan kadınları; bu mesaj dolu Dilara Edip Balkır tarafından tasarlanan kolyeler feministlikten kurtarır! Hiç olmazsa Sevgililer Günü’nde…

YAŞI NE OLURSA OLSUN OYUNCAKLARI SEVİYORSA;

2005 yılında ilk koleksiyonları ile ortaya çıkan Momiji bebekleri arkadaşlık ve iyilikseverlikten ilham alarak, belli sayıda yapılan her bir figürü ve farklı koleksiyonları ile yanımızda olmaya devam ediyor. Küçük bir not, bebeklerin alt kısmında bulunan not kağıdı ile sevdiğinize mesajınızı yazarak sürpriz yapabilirsiniz.

UYKUYU SEVİYORSA;

Ozyka Mod Yastıklarını hiç duydunuz mu? Ufak bir dokunuşla Sevgililer Günü’ne yeni bir renk ve boyut katmaya hazır olun! Ozyka’nın özgün ve konforlu Pop-Art tasarımları tüm anlardan keyif almayı bilenlere hitap ediyor. Bu gecenin anlam ve önemine ‘Hot Now Not Now’ yakışır mı?

Sıradanlığı sevmiyorsanız klişelerden uzak durmak istiyorsanız tavsiyelere kulak verin. Sevgi, aşk ,seks, tutku sizden uzak olmasın! Happy Valentine’s Day!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?