2014’ün yükselen trendi olan Teşvikiye-Topağacı bölgesi, 2015 yılında da yeni açılan mekanlar sayesinde hızla gelişmeye devam ediyor.

Yeni bebeğimiz ise Gravite Coffee…

3rd Wave Coffee Point‘ler açıldı açılalı ağzımız bayram ediyor. Artık her köşe başındaki seri üretim kahveler yerine çok daha lezzetli kahveler tüketiyoruz. Kahve bir uzay. Bir kahvecinin kahvesi, çekirdeği aynı bile olsa diğerini tutmuyor. Çünkü çekirdeğinden kavrulmasına kadar pek çok farklılık ile tatlar da farklılaşarak çıkıyor karşımıza. Dolayısıyla biz de damağımıza en çok hitap edeni seçmek için kendi listelerimizi oluşturuyoruz.

aIMG_9992

Gravite Ozan, Aylin ve Emre‘nin eseri. Emre’nin kahve konusundaki uzmanlığı, bilgisi, tecrübesi ile Ozan ve Aylin’in fikirleri birleşince üç karakterden tek bir mekan çıkmış. 2014’te hızla büyüyen 3rd Wave Kahvecileri düşündüğümüzde, zamanlama bakımında biraz geç kalınmış gibi gözükse de doğru bir proje. Mekan dingin. Müzikler ve konsept çalışmaya elverişli. Dekorasyondaki hiçbir şey hazır değil. Hepsi baştan tasarlanıp üretilmiş şeyler. Gidip hazır alınan ürünler ise neredeyse yok denecek kadar.

“Neden Gravite?” sorusunu merak edenler için; Okunuşu da yazılışı gibi olan Fransızca bir kelime olsun diye yola çıkılmış. E bir hayaliniz var ve bu ayakları yere basan bir hayal olmalı. O sebeple yer çekimi…

aIMG_9999

Gravite Coffee kahvenin patronu Emre. Cup Of Joy Bebek‘ten tanıyoruz İsmet Emre Eralp‘i. Kahve konusunda ne kadar iyi olduğunu Cup Of Joy müdavimleri çok iyi bilir.

Ben Flat White, Cortado, Latte ve Mocha‘yı denedim Emre’nin elinden. İlk üçü tam puan. Bir hayli şenlik havası damağımda. Mocha‘ya gelince. Kakao oranı çok yüksek bir çikolata kullandığı için bana biraz sıcak çikolata gibi geliyor. Ama talebe göre değiştirecek. Şimdilik deniyor.

aIMG_0007

Burada şurup yok. Şimdilik yok. Talebe göre eklenebilir. Eklenecek olursa da zaten şurubu Emre yapacak. Yani yine hazır değil. Sütler Lara Fresca. Kahvenin yanında glutensiz un ile yapılan atıştırmalıklar da bulabilirsiniz Gravite Coffee‘de. Yaza doğru soğuk tatlıları da göreceğiz.

IMG_9919

Gravité Adres: Prof. Dr. Müfide Küley Sok. No:45 Teşvikiye, Şişli / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN