2015’e hızlı başladık o belli. 31 günün 26’sında bir yerlerdeydik. E gezmekten yazı yazmaya vakit bulamadığım için kendimden utanıyorum tabii. O sebeple daha da fazla ara vermeden hemen en akılda kalıcı mekanlardan başlayarak yazmaya hızla başlıyorum.

2015-01-11 11.54.14

Sıradan Brunch’lardan Sıkılanlara Swing Brunch!

Mama Shelter‘i bilmeyen yoktur. Bir günde milyonlarca kişinin ziyaret ettiği, dünyanın en çok insan çeken ve en uzun trafiğe kapalı caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi’nde Demirören AVM‘nin terasındaki yerden bahsediyorum evet. Hem restoranı hem de oteli olan. Bu vesile ile Mama Shelter‘ın kendine has birkaç özelliğini de tekrar hatırlatayım. Tebeşir ile tavana yazılmış yazıları, çocuk can simitlerinin içinden geçirilmiş led ışıkların altında kurulu ve yüksek oturma kapasiteli barı, İstiklal Caddesi‘ne tepeden bakan roof’u ve hatta dev langırt masası ile Mamaçok başka bir konsepte imza atıyor Beyoğlu‘na.

mama shelter 2

Peki ama Swing müzik ile ne ilgisi var Mama‘nın?

Şöyle ki; iyi müzik ve iyi yemeği, iyi bir mekanda, konsepte uygun kişiler ile yaratıcı bir şekilde harmanlayınca bu yazıyı ortaya çıkarak bir etkinlik başlıyor işte. Mama Shelter sıradan Brunch’lardan sıkılanlar için harika iki şeyi birleştirmiş. Swing müzik ve brunch…

mama shelter 3

“Ne yedik ne içtik, şöyle güzeldi, böyle harika lezzetlerdi” diye anlatmayacağımı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Onlar ayrı. Lezzet zaten yerinde. Ama anlatılacak şey burada daha bir başka. Yaratıcı bir fikrin nasıl da başka konseptler ile birleştirilerek ve hani derler ya nasıl da “Kapalı Gişe” oynayabileceğinin bir kanıtı bu.

mama shelter 4

SwingCaz Nedir?

Kısaca 1930’larda ortaya çıkan bir caz türü aslında. Ama biraz hareketli ve çift ile yapılan, erkeğin kadını oradan oraya savurduğu, müthiş enerji dolu ve hareketli, yani acaip kalori yakabileceğiniz ve zaten dinlerken de yerinizde duramayacağınız şarkılardan oluşan bir müzik.

mama shelter 6

Uninvited Jazz Band‘in canlı performansı ile New Orleans tarzı caz ve swing müzikleri eşliğinde Brunch‘a devam ederken bir anda kendinizi sahnede bulabilirsiniz. Uninvited Jazz Band‘i nereden tanıdığınızı çıkarmaya çalışıyorsunuz değil mi? Souq Karaköy‘e doğru giderse hafızalarınız hatırlayacaksınız ;) Swing’e biraz yabancı olanlar ise modern halini görmek için Elektro Swing yapan geldiğinde İstanbul’u sallayan Parov Stelar ‘ın tadına bakarak ile başlayabilir.

mama shelter 7

Mama İstedi : Great Gatsby Swing Brunch

İşte siz sıradan brunchlar gibi tabaklarınıza o rengarenk yiyecekleri doldururken, fonda çalarmış gibi yapan ama esasında sahnede canlı olan Uninvited Jazz Band ‘ın ritmine kulak vermeye başladığınız an, müziğin bedeninizi ele geçirmeye başladığı an oluveriyor. 1920’lerden fırlamış karakterler birden ortaya çıkar ve dans etmeye başlar. Siz hala kahvaltınızı ettiğinizi sanırsınız ancak önünzüdeki tabak hala doludur. Çünkü zaten masada değil artık sahnedesinizdir. Sonra biraz mola verip kendi ellerinizle bir portakal suyu sıkar ve içersiniz. Birisi Açık Büfe mi dedi… Bunun adı Yaratıcı Açık Büfe. Büfede müzik var…

İlki müthiş ilgi gören ve merak edenler için 8 ve 22 Şubat‘ta tekrarlanacak olan Great Gatsby Konseptli Swing Brunch‘ın fiyatı 89 TL. Giderken elinizi korkak alıştırmayın. Bir hayli 1920’lerden 30’lardan çıkın gelin!

Özet video’yu aşağıda bulabilirsiniz:

Mama Shelter’da Başka Neler Var?

Biraz Mama Menüsünden bahsedelim.

mama shelter 9

Rokalı yer elması çorbası, ağzımızın çok alışık olduğu çeri domatesli patates tati, tahinli patlıcanlı ezme, kinoalı mücvere, ağır ateşte 7 saat kadar pişmiş, kremalı ıspanak ve patates ile servis edilen bonfile dilimleri, çikolatalı mousse, böğürtlenli meringue ve nutellalı profiterol gibi pek çok zengin seçenek sunuluyor menüde.

mama shelter 10

Mama Shelter Adres: Hüseyin Ağa Mah. İstiklal Cad. No:50 – 0212 252 01 00

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN