Kimseye Güvenme, Harvard ve Oxford mezunu Gregg Hurwitz’in ülkemizde yayınlanan ve Epsilon Yayıncılık’tan çıkan ilk kitabı.

Kimseye-Güvenme-Gregg-Hurwitz1
Kimseye Güvenme, Gregg Hurwitz

Nicolas Horrigan, 17 yaşındayken üvey babası Frank Durant’i kaybeder, ancak babasının ölümündeki gizemler Nick’i evden kaçmaya ve yok olmaya iter.

17 yıl sonra, tüm karmaşayı geride bıraktığına inanırken, bir gece , evi ajanlar tarafından basılır ve nükleer bir santrale girmiş teröristin, konuşmayı kabul ettiği tek kişinin Frank‘in oğlu olduğu söylenir. Nick, yıllar sonra geçmişindeki bilmecenin çözüme ulaşacağını umarken, işler daha fazla sarpa sarar ve kendini tehlikeli bir karmaşanın ortasında bulur. Yıllarca görüşmediği annesi, eski kız arkadaşı, yardım ettiği evsiz bir adam, ona yardım etmeye çalışan tüm bu insanlar da tehlike altındadır. Nick’in babasından öğrendiği ve onu içinde bulunduğu durumdan kurtarabilecek tek bir ilke vardır, “Kimseye güvenme”.

Kimseye Güvenme, iyi kurgulanmış bir gerilim, polisiye ve biraz da macera romanı. İyi bir polisiye okuyucusu veya izleyicisi iseniz, sonu sizi çok şaşırtmayabilir ancak yazar, yeni süprizler ile okuyucuyu ayakta bırakmayı başarmış.

İlgi çekici karakterler, akıcı anlatım, olayların yapboz halinde ilerleme yapısı, yeni verilen ipucunun zamanlaması açılarından Hurwitz okumaya değer bir yazar…