Hiç bir dizi ya da film sahnesinin müzik eklenmeden önceki halini izlediniz mi? Romantik sahnelerden savaş sahnelerine, aklınıza gelebilecek her sinematik anı etkileyici kılan en önemli şey müzik. Aslında yaşamdan anları özel kılan da öyle. Bazı şarkıları, bazı insanlarla ve anılarla özdeşleştirmemizin, onları özledikçe tekrar tekrar dinlememizin nedeni de bu. O halde yeni yılda sevdiklerinize hediye etmek için müzikten daha güzel ne olabilir? İşte Grundig de farklı ihtiyaçlara seslenecek hoparlörlerle bu arayışımıza yanıt veriyor.

Çalışırken, spor yaparken, mutfakta yeni tarifler denerken, okurken hayatımızın her anında arka planda müzik var. Kendi yaşamımızın başrolü olarak o sahneye en uygun şarkıları seçiyoruz. Haftanın yoğunluğu içerisinde sakin kalıp odağımızı koruyabilmek için Olafur Arnalds, temizlik yapacak enerjiyi bulmamıza yardımcı olması için AC/DC, sporda FKA Twigs ve belki de topluluk içinde “kim dinliyor bunları bilemiyorum” diyerek dinlediğimizi itiraf etmekten kaçınacağımız isimler… Sonuç olarak yaptığımız her şey müzikle tamamlanıyor ve ritmimizi o şekilde buluyoruz. Durum böyleyken müziği daima yanımızda taşımayı istiyoruz ve Grundig de bu ihtiyacımızı anlayarak bize uzun çalma sürelerine sahip hoparlörler sunuyor.

Müziği paylaşmak, bazen konuşmak kadar normal, bazense bir başkasının günlüğümüzü okumasına izin vermek kadar özel ama her koşulda yakınlaştırıcı bir etkiye sahip. Parkta bir piknik gününden partilere, her buluşmada birini müzikten sorumlu kişi seçmemizin nedeni de bu. Deniz kenarında şezlonglarda atıştırırken, yemek masasının açık büfeye dönüştüğü ev partilerinde, bir yaz akşamı sohbetin derinleştiği balkonda ve diğer her yerde JAM ve CLUB bize eşlik ediyor.

Grundig’in farklı ihtiyaçları yanıtlayan hoparlörleri arasından JAM, işten arkadaş buluşmalarına her an hareket halinde olan o kişiler için ideal bir yılbaşı hediyesi olmaya aday. 30+ saatlik çalma süresiyle tüm bu tempoya ayak uydurabilirken, ‘powerbank’ özelliği sayesinde telefonun şarj edilebilmesine de imkan tanıyor. CLUB ise 20+ saatlik çalma süresiyle kesintisiz müzik deneyimi vadetmenin yanı sıra parti yapılabilecek kadar güçlü bir ses sağlıyor.

O halde sizi, yeni yılda sevdiklerinize olabilecek en güzel hediyeyi yani müziği vermek için harekete geçmek üzere buraya alalım. Hediye alışverişiniz için ufak ipuçları: Canlı renklerin güzelliği arasında tercih yaparken zorlanmamak için alacağınız kişinin sevdiği renkleri önceden saptamayı ve belki de ona özel ufak bir playlist hazırlamayı deneyebilirsiniz!

Kapak Fotoğrafı: Grundig