fbpx
theMagger Banner
theMagger: Keşfedin ve Paylaşın. Nasıl mı?
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Haberler

Post image Study for Worn Out: Vincent van Gogh’un Yeni Keşfedilen Çizimi İlk Kez Sergileniyor
Study for Worn Out: Vincent van Gogh’un Yeni Keşfedilen Çizimi İlk Kez Sergileniyor

KÜLTÜR - SANAT

Calendar 21 Eyl, 2021

 Vincent van Gogh’un 1882 yılının kasım ayında çizdiği ve yeni keşfedilen çizimi “Study for Worn Out” ilk kez halka açık bir yerde (Amsterdam’daki The van Gogh Museum’da) sergilenmeye başlandı. 

ArtDog’un haberine göre The van Gogh Museum’un direktörü Emilie Gordenker konuyla ilgili olarak, “Van Gogh ile bağlantılı yeni bir işin ortaya çıkması çok nadir rastlanan bir durum. Bu erken dönem çizimi ziyaretçilerimizle paylaştığımız için gururluyuz” ifadelerini kullandı. Ressamın “At Eternity’s Gate” adlı tablosunun bir eskizi olan çizimde ise ahşap bir sandalyede oturan yaşlı bir işçiyi görüyoruz.

preloader
Post image Virgil Buradaydı: Louis Vuitton SS2022 Sunumunu Virgil Abloh'a Ayırdı
Virgil Buradaydı: Louis Vuitton SS2022 Sunumunu Virgil Abloh'a Ayırdı

MODA

Calendar 02 Ara, 2021

Louis Vuitton, SS2022 sunumunu, yakın zamanda yaşamını yitiren, Off-White markasının kurucusu ve Louis Vuitton’un baş tasarımcısı Virgil Abloh’a ayırdı.

Kim Kardashian, Kanye West, Asap Rocky, Rihanna gibi ünlülerin katıldığı defile, Virgil’in son koleksiyonunu içerdi. Defile, Abloh’un, “çocukluğun olağanüstülüğü”ne geri dönüşten söz ettiği ses kaydıyla açıldı. Serena...

Louis Vuitton, SS2022 sunumunu, yakın zamanda yaşamını yitiren, Off-White markasının kurucusu ve Louis Vuitton’un baş tasarımcısı Virgil Abloh’a ayırdı.

Kim Kardashian, Kanye West, Asap Rocky, Rihanna gibi ünlülerin katıldığı defile, Virgil’in son koleksiyonunu içerdi. Defile, Abloh’un, “çocukluğun olağanüstülüğü”ne geri dönüşten söz ettiği ses kaydıyla açıldı. Serena Williams’ın tenis kıyafetlerine tutu eklemek, Timothée Chalamet’e kırmızı halıda ‘harness’ giydirmek gibi hamlelerle değişken formlardan yaratmaktan hoşlanan tasarımcının son defilesi de aynı çizgide ilerledi. Resmi & günlük, kadın & erkek giyim arasındaki çizgilerin flulaştığı koleksiyonda fütüristik görünümler sahnede yer aldı.

Post image Nikeland: Nike’tan Yeni Metaverse Hamlesi
Nikeland: Nike’tan Yeni Metaverse Hamlesi

TEKNOLOJİ

Calendar 26 Kas, 2021

Nike, metaverse için yeni adımını, online oyun platformu Roblox iş birliğinde Nikeland ile atıyor.

Nike’ın Oregon’daki genel merkezinden ilhamla hayata geçirilen Nikeland, Nike’ın dünyasını sanal ortama taşıyor. MediaCat’in haberine göre oyuncular Nikeland’de yerden yüksek ve yakan top gibi oyunlar oynayabiliyor, inşaat malzemesi ya da avatarlarına sanal ürün almak için mavi kurdele ve altın madalya gibi...

Nike, metaverse için yeni adımını, online oyun platformu Roblox iş birliğinde Nikeland ile atıyor.

Nike’ın Oregon’daki genel merkezinden ilhamla hayata geçirilen Nikeland, Nike’ın dünyasını sanal ortama taşıyor. MediaCat’in haberine göre oyuncular Nikeland’de yerden yüksek ve yakan top gibi oyunlar oynayabiliyor, inşaat malzemesi ya da avatarlarına sanal ürün almak için mavi kurdele ve altın madalya gibi ödüller toplayabiliyor. Tabii bunları Nike ürünlerini sanal ortamda giyerek yapıyorlar. Bundan bir süre önce de sanal ayakkabı ve kıyafet satışı için ABD Patent ve Marka Ofisi’ne başvuruda bulunan Nike’ın gelecek planları arasındaysa Super Bowl gibi önemli müsabakaları Nikeland ile entegre etmek var.

Post image One Shoe Program: Engelleri Olan Kişilerin Ayakkabı Alışverişini Kolaylaştırmayı Hedefliyor
One Shoe Program: Engelleri Olan Kişilerin Ayakkabı Alışverişini Kolaylaştırmayı Hedefliyor

MODA

Calendar 19 Kas, 2021

Çin merkezli e-ticaret platformu Tmall, engelleri olan kişilerin daha rahat ayakkabı alışverişi yapabilmelerini hedefleyen “One Shoe Program” isimli projesini yeniden tanıttı.

Proje insanların tıbbi sebeplerle ayaklarını kaybedebildiklerini göz önünde bulundurarak bir çift yerine tek bir ayakkabı satın alabilmelerine izin veriyor. Tmall bu projesi için şu ana dek içerlerinde ECCO, Skechers, Jordan,...

Çin merkezli e-ticaret platformu Tmall, engelleri olan kişilerin daha rahat ayakkabı alışverişi yapabilmelerini hedefleyen “One Shoe Program” isimli projesini yeniden tanıttı.

Proje insanların tıbbi sebeplerle ayaklarını kaybedebildiklerini göz önünde bulundurarak bir çift yerine tek bir ayakkabı satın alabilmelerine izin veriyor. Tmall bu projesi için şu ana dek içerlerinde ECCO, Skechers, Jordan, Reebok, Camel, Semir ve Warriors’ın da bulunduğu yedi büyük markayla iş birliği gerçekleştirdi. “One Shoe Program” kapsamında ürünleri, özel yarım ayakkabı kutularında ve yarı fiyatına satışa sunulacak. Girişimin temel amacıysa şirketlerin dikkatini çekerek daha kapsayıcı ve yaratıcı çözümler sunmaya yönlendirmek.

Post image The Wardrobe of Marquez: Ünlü Yazarın Giysileri Satışa Sunuluyor
The Wardrobe of Marquez: Ünlü Yazarın Giysileri Satışa Sunuluyor

MODA

Calendar 14 Kas, 2021

Nobel ödüllü yazar Gabriel García Márquez’in giysileri torunu Emilia Garcia Elizondo’nun kürasyonu ile satışa çıkıyor.

2014 yılında 87 yaşında vefat eden Marquez’in 400 parçadan oluşan kıyafetleri ve aksesuarları Mexio City’de satışa sunuluyor. Satış organizasyonu buna ek olarak yazarın uzun yıllar yaşadığı ve “Yüzyıllık Yalnızlık” kitabını yazdığı rezidansının da yeni bir...

Nobel ödüllü yazar Gabriel García Márquez’in giysileri torunu Emilia Garcia Elizondo’nun kürasyonu ile satışa çıkıyor.

2014 yılında 87 yaşında vefat eden Marquez’in 400 parçadan oluşan kıyafetleri ve aksesuarları Mexio City’de satışa sunuluyor. Satış organizasyonu buna ek olarak yazarın uzun yıllar yaşadığı ve “Yüzyıllık Yalnızlık” kitabını yazdığı rezidansının da yeni bir kültür merkezi olarak açılışını yapıyor. Satışa çıkan giysiler arasındaysa cebinde kalem olan ceketleri, mürekkep lekeli gömlekleri ve meşhur tüvit ceketleri bulunuyor. Seçkinin satışından elde edilen gelir ise Güney Meksika’daki yerli çocuklar yararına kurulan vakfa bağışlanacak.

Post image 'The Harder They Fall': Balmain ve Netflix’in İş Birliği
'The Harder They Fall': Balmain ve Netflix’in İş Birliği

MODA

Calendar 12 Kas, 2021

Netflix, ilk lüks moda iş birliğini Balmain ile gerçekleştirdi.

Idris Elba’nın başrolde olduğu Western ‘The Harder They Fall’un küresel olarak vizyona girişiyle aynı zamanda sunulacak olan koleksiyonda sınırlı sayıda giysi ve aksesuar yer alıyor. Siyah kovboyların hikâyesini anlatan filmden ilham alan koleksiyonda, süet bolero ceket, püsküllü çantalar ve gromet süslemeli mini etekler ve üstler dahil olmak üzere,...

Netflix, ilk lüks moda iş birliğini Balmain ile gerçekleştirdi.

Idris Elba’nın başrolde olduğu Western ‘The Harder They Fall’un küresel olarak vizyona girişiyle aynı zamanda sunulacak olan koleksiyonda sınırlı sayıda giysi ve aksesuar yer alıyor. Siyah kovboyların hikâyesini anlatan filmden ilham alan koleksiyonda, süet bolero ceket, püsküllü çantalar ve gromet süslemeli mini etekler ve üstler dahil olmak üzere, hem kadınlar hem de erkekler için saçak ağırlıklı parçalar mevcut. Proje, filmin kostüm tasarımcısı Antoinette Messam’ın Balmain’in kreatif direktörü Olivier Rousteing’den birkaç kostüm tasarlamasın istemesiyle ortaya çıktı.

Post image Gucci Podyumunda İlk Kez: Büyük Beden Modeller
Gucci Podyumunda İlk Kez: Büyük Beden Modeller

MODA

Calendar 05 Kas, 2021

Gucci, asırlık defilesi Love Prade için yıldızlarla kaplı Hollywood Bulvarı’nı ele geçirdi.

Aralarında Phoebe Bridgers, Macaulay Culkin, Jared Leto ve Steve Lacy gibi tanınan isimlerin de yer aldığı 115 modelden oluşan defilede Tess McMillan bir Gucci defilesinde yürüyen ilk büyük beden model olarak tarih yazdı. Böylece Gucci de  Versace, Jacquemus ve Fendi gibi sektörün diğer devlerinin ardından podyumunda numune...

Gucci, asırlık defilesi Love Prade için yıldızlarla kaplı Hollywood Bulvarı’nı ele geçirdi.

Aralarında Phoebe Bridgers, Macaulay Culkin, Jared Leto ve Steve Lacy gibi tanınan isimlerin de yer aldığı 115 modelden oluşan defilede Tess McMillan bir Gucci defilesinde yürüyen ilk büyük beden model olarak tarih yazdı. Böylece Gucci de  Versace, Jacquemus ve Fendi gibi sektörün diğer devlerinin ardından podyumunda numune ölçülerinin dışında modellere yer veren ilk markalardan biri olmayı başardı. Büyük beden bir modeli podyumda ilk kez kullanmış olmakla birlikte bu Gucci’nin ilk kapsayıcılık adımı değil. Daha önce büyük beden model Clara Louise’e kampanyasında yer veren Gucci bu yıl ayrıca müzisyen Harry Styles ve Down sendromlu model Ellie Goldstein ile gerçekleştirdiği projelerle de konuşulmuştu.

Post image Michael Jordan’ın Nike Air’leri: Rekor Fiyata Satıldı
Michael Jordan’ın Nike Air’leri: Rekor Fiyata Satıldı

MODA

Calendar 29 Eki, 2021

Michael Jordan’ın imzasının da yer aldığı Nike Air Ship model ayakkabıları, açık artırmada 1.47 milyon dolara alıcı buldu.

Kırmızı ve beyaz renklerde ve 1984 yılında tasarlan ayakkabılar Jordan tarafından kariyerinin başlarında, henüz beşinci maçında giyilmişti. Ayakkabıların moda dünyası bakımından önemiyse günümüzün ikonik ‘sneaker’larından Air Jordan 1 modelinin öncüsü olması....

Michael Jordan’ın imzasının da yer aldığı Nike Air Ship model ayakkabıları, açık artırmada 1.47 milyon dolara alıcı buldu.

Kırmızı ve beyaz renklerde ve 1984 yılında tasarlan ayakkabılar Jordan tarafından kariyerinin başlarında, henüz beşinci maçında giyilmişti. Ayakkabıların moda dünyası bakımından önemiyse günümüzün ikonik ‘sneaker’larından Air Jordan 1 modelinin öncüsü olması. Playtuşu’nun haberine göre dünyaca ünlü müzayede evi Sotheby’s’te koleksiyoner Nick Fiorella tarafından satın alınan 37 yıllık ayakkabılar bir açık artırmada satılan en pahalı ayakkabı olmayı başardı.

Post image Alber Elbaz’a Veda: 45 Tasarımcı Bir Araya Geldi
Alber Elbaz’a Veda: 45 Tasarımcı Bir Araya Geldi

MODA

Calendar 08 Eki, 2021

İmza niteliğindeki koleksiyonları ile tanınan ve birkaç ay önce aramızdan ayrılan değerli tasarımcı Alber Elbaz için 45 tasarımcı bir araya geldi.

Vefatından bir süre önce kendi ismini taşıyan AZ Factory ile 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda  kadının güzelliğini ve farklı formların özgürlüğünü kutlayan bir defileye imza atan tasarımcının kaybının ardından marka, 2022 İlkbahar/Yaz...

İmza niteliğindeki koleksiyonları ile tanınan ve birkaç ay önce aramızdan ayrılan değerli tasarımcı Alber Elbaz için 45 tasarımcı bir araya geldi.

Vefatından bir süre önce kendi ismini taşıyan AZ Factory ile 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda  kadının güzelliğini ve farklı formların özgürlüğünü kutlayan bir defileye imza atan tasarımcının kaybının ardından marka, 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için 45 tasarımcıya çağrıda bulundu. Aralarında Kim Jones, Maria Grazia Chiuri, Alessandro Michele, Anthony Vaccarello gibi 45 önemli ismin bulunduğu tasarımcılar “Love Brings Love” ismini taşıyan proje için kişisel dokunuşlarını ekleyerek Alber Elbaz’a atıfta bulundukları tasarımlar sundular. Tasarımların ana renk paletinin pembe ve siyahtan oluştuğu projede Elbaz’ın imzası niteliğindeki fiyonklar da bolca göze çarpanlar arasındaydı. Defileyi kapatan ünlü model Amber Valletta ise üzerinde bol kesim bir ceket ve Elbaz’ın ikonik papyonuyla podyuma çıkarak tasarımcıya özgü selamı verdi.

Post image ‘Cabincore’: Kış Aylarının Rahatlığından Beslenen Trend
‘Cabincore’: Kış Aylarının Rahatlığından Beslenen Trend

MODA

Calendar 01 Eki, 2021

Tüm yaz sosyal medyada rastladığımız ‘cottagecore’ ve onun bir alt kültürü olarak 1800’lü yıllara uzanan hafif, tek parça elbiseleri ifade eden ‘nap dress’ tredleri kış aylarıyla birlikte yerini ‘cabincore’a bırakıyor.

Bol elbiseleri, nakışları ve solgun renkleri temsil eden ‘cottagecore’un aksine ‘cabincore’ kalın kazaklar, salaş parçalar, oversize ‘sweatshirt’ler ve...

Tüm yaz sosyal medyada rastladığımız ‘cottagecore’ ve onun bir alt kültürü olarak 1800’lü yıllara uzanan hafif, tek parça elbiseleri ifade eden ‘nap dress’ tredleri kış aylarıyla birlikte yerini ‘cabincore’a bırakıyor.

Bol elbiseleri, nakışları ve solgun renkleri temsil eden ‘cottagecore’un aksine ‘cabincore’ kalın kazaklar, salaş parçalar, oversize ‘sweatshirt’ler ve triko takımlar gibi sıcak, rahat ve pratik tercihleri ifade ediyor. Yani isminden de yola çıkarak bu trendi “ormanlık bir alanda yapacağınız bir kış gezisinde ya da kış kampında ne giyerdiniz?” sorusunun yanıtı olarak düşünmek mümkün.

Post image Aaron Rose Philip Moschino Podyumunda: Tarih Yazmaya Devam Ediyor
Aaron Rose Philip Moschino Podyumunda: Tarih Yazmaya Devam Ediyor

MODA

Calendar 10 Eyl, 2021

Yılın başında moda sektöründe kapsayıcılık adımlarının Versace podyumunda büyük beden modeller ve Moschino kampanyasında Aaron Rose Philip ile devam ettiğini söylemiştik. 

Sektör adına önemli adımlara imza atan Philip şimdi de Jeremy Scott’ın SS22 defilesinde Winnie Harlow ve Precious Lee gibi modellerle birlikte yer aldı. İki yıl boyunca sanal ortama hapsolmanın ardından dönen New York Fashion Week...

Yılın başında moda sektöründe kapsayıcılık adımlarının Versace podyumunda büyük beden modeller ve Moschino kampanyasında Aaron Rose Philip ile devam ettiğini söylemiştik. 

Sektör adına önemli adımlara imza atan Philip şimdi de Jeremy Scott’ın SS22 defilesinde Winnie Harlow ve Precious Lee gibi modellerle birlikte yer aldı. İki yıl boyunca sanal ortama hapsolmanın ardından dönen New York Fashion Week için Moschino Bryant Park’da ‘kitsch’ estetiğini taşıyan, nostaljik, çay partisi temalı bir defile düzenledi. Philip defileye ilişkin olarak “Buraya ulaşmak zor oldu bu yolda beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Umarım bu, daha çok küresel markayı engelli kişilerin temsilini artırmak ve normalleştirmek konusunda motive eder ve onlara ilham verir.” ifadelerini kullandı.

 

preloader Lütfen bekleyin...
theMagger Banner
preloader
loading
icon icon icon icon icon
warning

Adblock'unuzu Kapatmaya Ne Dersiniz?

theMagger, sponsorluk ve reklamlarla gelişen bir platform.

AdBlock'unuzu kapatarak beraber büyüdüğümüz markaların yaratıcı reklamlarını görebilir; siz de bizlere dolaylı olarak katkıda bulunabilirsiniz.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement