fbpx
theMagger Banner
Advertisement
theMagger: Keşfedin ve Paylaşın. Nasıl mı?
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Haberler

Post image Metaverse'te Yemekler: Dijital Dünyadan Yansımalar https://www.instagram.com/_giulia.masia_/?hl=en
Metaverse'te Yemekler: Dijital Dünyadan Yansımalar

GASTRONOMİ

Calendar 22 Tem, 2022

Gastronomi dünyasında başarının gösteriler ve yeni deneyimler üzerinden şekillendiğinin artık farkındayız. NFT restoranları, 3D projeksiyon video mapping teknolojisini kullanan Le Petit Chef gibi organizasyonlar gibi örnekler bunu kanıtlarken metaverse ile birlikte farklılaşan deneyimler bir adım öteye taşınıyor.

‘Digital dining’ metaverse ile birlikte gerçekliğe dönüşmeye hazırlanıyor. Sanal yiyeceklerin neye benzeyeceği ve bu durumun restoranlar için ne anlama geleceği hala merak konusuyken Burger King’den Panera Bread’e büyük zincirler şimdiden adımlarını atmaya başladı. Restoranlarsa sanal ve gerçek dünya arasındaki köprüyü dijital deneyimlerle kurmaya hazırlanıyor. Örneğin; menü yerine 30 duyusal sorudan oluşan bir formun doldurulmasının ardından o akşam yenecek yiyeceklerin algoritmasal olarak belirlenmesi, ilk yemekten önce getirilen sanal gerçeklik gözlükleriyle restoranın duvarlarında yer alan ve bundan önce görülemeyen NFT sanat eserlerinin görülebilmesi gibi senaryoların yakında gerçekliğe dönüşeceği öngörülüyor.

preloader
Post image Şişli Plak Festivali: Konserler ve Söyleşilerle Yeniden
Şişli Plak Festivali: Konserler ve Söyleşilerle Yeniden

MÜZİK

Calendar 15 Eyl, 2022

Şişli Plak Festivali, 17 – 18 Eylül’de Feriköy Organik Pazarı otopark alanında gerçekleşiyor.

Plak mezatlarının yanı sıra etkinlik, söyleşi ve konserlerin de gerçekleşeceği festivale katılacak olan isimler arasında Yeni Türkü ve Bulutsuzluk Özlemi konserlerinin yanı sıra Balkan Müzikleri ile Kolektif İstanbul, Tuna Kiremitçi, Eda Baba, Özge Fışkın gibi albümleri plak olarak da basılan Türk rock...

Şişli Plak Festivali, 17 – 18 Eylül’de Feriköy Organik Pazarı otopark alanında gerçekleşiyor.

Plak mezatlarının yanı sıra etkinlik, söyleşi ve konserlerin de gerçekleşeceği festivale katılacak olan isimler arasında Yeni Türkü ve Bulutsuzluk Özlemi konserlerinin yanı sıra Balkan Müzikleri ile Kolektif İstanbul, Tuna Kiremitçi, Eda Baba, Özge Fışkın gibi albümleri plak olarak da basılan Türk rock müziğinin önemli isimleri de var. Plak koleksiyoncuları ile plak müdavimlerini bir araya getirecek festivalde  gerçekleştirilecek etkinliklerin ücretsiz olacak.

Post image Bridgerton Musical: Netflix ve TikToker'lar Arasında Savaş https://paperwriter.ca/
Bridgerton Musical: Netflix ve TikToker'lar Arasında Savaş

MÜZİK

Calendar 08 Ağu, 2022

Netflix geçtiğimiz hafta Abigail Barlow ve Emily Bear ismindeki iki içerik üreticiye dava açtı Dava nedeniyse ikilinin TikTok’ta Bridgerton Musical adı altında ürettikleri içerikler.

Barlow ve Bear geçtiğimiz yıl eğlenmek için Netflix’in en popüler dizilerinden olan Bridgerton’ı konu alan müzikal parçalar yazmaya ve bunları TikTok’ta yayınlamaya başladılar. Videolar o kadar popüler oldu ve o...

Netflix geçtiğimiz hafta Abigail Barlow ve Emily Bear ismindeki iki içerik üreticiye dava açtı Dava nedeniyse ikilinin TikTok’ta Bridgerton Musical adı altında ürettikleri içerikler.

Barlow ve Bear geçtiğimiz yıl eğlenmek için Netflix’in en popüler dizilerinden olan Bridgerton’ı konu alan müzikal parçalar yazmaya ve bunları TikTok’ta yayınlamaya başladılar. Videolar o kadar popüler oldu ve o kadar çok izlendi ki ikili yarattıkları film müziklerinin tamamını bir albüm halinde “The Unoficial Bridgerton Musical” başlığı altında Spotify’da yayınladılar ve hatta 2022 Grammy Ödülleri’nde En İyi Müzikal Albüm ödülünün kazananı oldular. Temmuz ayındaysa New York’taki Kennedy Center’sa sürpriz Broadway konuklarının da yer aldığı ve Senfoni Orkestrası’nın eşlik ettiği bir konser düzenlediler. Konser biletleri 29 ile 149 dolar arasında alıcı buldu. Sosyal medyanın pop kültürü üzerindeki etkisine önemli bir örnek olan bu olaylar dizisi sonunda Netflix’i harekete geçirdi ve platform, içerik üreticilerin kar elde ettikleri bu performansları sonlandırmalarını isteyerek yasal süreci başlattı.

Post image Renaissance: Beyonce'nin Geçmişe Işık Tutan Yeni Albümü
Renaissance: Beyonce'nin Geçmişe Işık Tutan Yeni Albümü

MÜZİK

Calendar 29 Tem, 2022

Beyonce’nin yayınlanan ilk şarkı “Break My Soul”dan beri beklenen albümü Renaissance müzikseverlerle buluştu.

Son albümü Lemonade’in ardından altı yıl ara veren Beyonce Renaissance’da eşi Jay-Z ile yaşadıkları sorunlar ve kız kardeşi Solange’ı da merkeze alan meşhur asansör kavgası gibi kişisel geçmişine dair pek çok konuya atıfta bulunuyor. 16 şarkıdan oluşan albümün prodüksiyonunda Ryan...

Beyonce’nin yayınlanan ilk şarkı “Break My Soul”dan beri beklenen albümü Renaissance müzikseverlerle buluştu.

Son albümü Lemonade’in ardından altı yıl ara veren Beyonce Renaissance’da eşi Jay-Z ile yaşadıkları sorunlar ve kız kardeşi Solange’ı da merkeze alan meşhur asansör kavgası gibi kişisel geçmişine dair pek çok konuya atıfta bulunuyor. 16 şarkıdan oluşan albümün prodüksiyonunda Ryan Tedder ve Raphael Saadiq gibi Grammy ödüllü isimler var.

Daha önce “Work by nine / Then off past five / And they work my nerves / That’s why I cannot sleep at night” (Dokuzda çalışmaya başla/Beşe kadar/ Ve sinirlerimi bozuyorlar/Bu yüzden geceleri uyuyamıyorum) gibi sözler barındıran şarkı, ‘hustle culture’ karşısında antikapitalist bir duruş sergileyen Break My Soul’un ardından albümün devamında “Boy, I know you can’t help but to be yourself around me, yourself around me. And I know nobody’s perfect so I’ll let you be, I’ll let you be.” (Benim etrafımdayken kendin olabiliyorsun. Kimsenin mükemmel olmadığını biliyorum o yüzden kendin olmana izin veriyorum) gibi sözlerle Jay-Z ile ilişkilerine dair ipuçları veriyor.

Post image Antikapitalist Bir Beyonce: Break My Soul'a Bakış
Antikapitalist Bir Beyonce: Break My Soul'a Bakış

MÜZİK

Calendar 22 Haz, 2022

Altı yıl önce yayınladığı Lemonade’den beri yeni albümünü merakla beklediğimiz Beyonce, yedinci stüdyo albümü Renaissance‘ı 29 Temmuz’da yayınlayacağını duyurdu.

Albümden yayınlanan ilk şarkı “Break My Soul” ise “90’lar hissi taşımasıyla nostalji duygularına seslenirken, şarkıya dair en çok konuşulan, mesaj veren sözleri oldu. “’Now, I just fell in love / And I just quit my job / I’m...

Altı yıl önce yayınladığı Lemonade’den beri yeni albümünü merakla beklediğimiz Beyonce, yedinci stüdyo albümü Renaissance‘ı 29 Temmuz’da yayınlayacağını duyurdu.

Albümden yayınlanan ilk şarkı “Break My Soul” ise “90’lar hissi taşımasıyla nostalji duygularına seslenirken, şarkıya dair en çok konuşulan, mesaj veren sözleri oldu. “’Now, I just fell in love / And I just quit my job / I’m gonna find new drive” (Aşık oldum/ Ve işimi bırakacağım. Kendime yeni bir amaç bulacağım),  “Work by nine / Then off past five / And they work my nerves / That’s why I cannot sleep at night” (Dokuzda çalışmaya başla/Beşe kadar/ Ve sinirlerimi bozuyorlar/Bu yüzden geceleri uyuyamıyorum) gibi sözler barındıran şarkı, ‘hustle culture’ karşısında antikapitalist bir duruş sergileyerek Y kuşağının sosyal medya paylaşımlarının odak noktası olmayı başardı. Elbette Beyonce’nin şarkısına da ilham veren “stresten kurtul”, “zihnini özgür bırak” mottolarının ve işi bırakmaya yönelik davetinin ayrıcalık sahibi olmayan kitleler için ulaşılabilir olmadığı ve yıl içerisinde Tiffany kampanyasında gördüğümüz Beyonce’nin antikapitalist sözleri ve davranışları arasındaki çelişkiler de üzerine tartışılan diğer konular arasında. Şarkıyı bir de kendiniz değerlendirmek için tıklayın.

Post image Second Konseri: 11 Haziran'da %100 Studio'da https://www.instagram.com/tugceturksoytattooer/
Second Konseri: 11 Haziran'da %100 Studio'da

MÜZİK

Calendar 01 Haz, 2022

Pop-punk müziğinin en heyecan verici gruplarından biri olan Second, uzun bir aradan sonra sahneye çıkıyor ve bizleri unutulmaz bir konser atmosferine davet ediyor.

Punk’ın ölmediğini en yakından deneyimlemek ve “Punk ölmedi” demek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise Second konseri tam size göre olabilir. HOOD Base iş birliği ile 11 Haziran gecesi Zorlu PSM’de gerçekleşecek konserde vokal ve gitarda...

Pop-punk müziğinin en heyecan verici gruplarından biri olan Second, uzun bir aradan sonra sahneye çıkıyor ve bizleri unutulmaz bir konser atmosferine davet ediyor.

Punk’ın ölmediğini en yakından deneyimlemek ve “Punk ölmedi” demek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise Second konseri tam size göre olabilir. HOOD Base iş birliği ile 11 Haziran gecesi Zorlu PSM’de gerçekleşecek konserde vokal ve gitarda Özgün Semerci, bass gitarda Kerem Brumend, gitarda Parham AG ve davulda Ali Can Şalt, Second’ın kalıplara sığmayan sözlerini ve ritimlerini bizlere aktarıyor. Henüz yayınlanmamış birçok Second şarkısının da seyirici ile buluşacağı konserde, Samet Çiçek de akustik performansı ile yer alıyor. Siz de yaş sınırı olmayan bu heyecan verici konserin bir parçası olmak isterseniz rotanızı 11 Haziran, saat 20.00’de %100 Studio’ya çevirebilirsiniz. Konser biletlerine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Haberi Hazırlayan: Ezgi Cenk

Post image Emir Marlo: Ukrayna’yı DjookyAwards’da Temsil Edecek
Emir Marlo: Ukrayna’yı DjookyAwards’da Temsil Edecek

MÜZİK

Calendar 27 Nis, 2022

ABD’de her yıl Madonna Ve Billie Eilish’in ev sahipliği yaptığı Capitol Records’da düzenlenen Djooky Music Awards heyecanı başladı. Djooky Awards’ın Türk takipçilerini heyecanlandıran haber Ukrayna’dan geldi. Bu yıl Ukrayna’yı Türk kökenli Emir Marlo temsil edecek.

“Voices” isimli şarkısıyla yarışacak olan Emir, şimdiden Djooky favorileri arasına girdi. Avrupa’nın...

ABD’de her yıl Madonna Ve Billie Eilish’in ev sahipliği yaptığı Capitol Records’da düzenlenen Djooky Music Awards heyecanı başladı. Djooky Awards’ın Türk takipçilerini heyecanlandıran haber Ukrayna’dan geldi. Bu yıl Ukrayna’yı Türk kökenli Emir Marlo temsil edecek.

“Voices” isimli şarkısıyla yarışacak olan Emir, şimdiden Djooky favorileri arasına girdi. Avrupa’nın «TOP HITS» listesinin başında yer alan, 2005 doğumlu Emir Marlo aynı zamanda Djooky Awards tarihinin en genç yarışmacısı unvanına sahip. Emir’in dolu dolu yaşama çağrısı: “Hayatını güzel anlarla doldur, kendin ol ve hayatının her anının bilincinde ol. Zaman uçar ve hayat sahip olduğumuz en önemli şeydir. Bu yüzden hayatımıza değer vermeli ve doğru olduğuna inandığımız gibi yaşamalıyız. ABD’de görüşürüz!

Haberi Hazırlayan: Utku Kara

Post image Postcards: Oscar Anton’un Serisinin Yeni Konuğu Nilipek
Postcards: Oscar Anton’un Serisinin Yeni Konuğu Nilipek

MÜZİK

Calendar 22 Nis, 2022

Oscar Anton “Postcards” isimli yeni serisinde, her ayın ilk Cuma günü yeni bir ülkede yeni tanıştığı bir lokal sanatçıyla kaydettiği şarkıları yayımlıyor. 

Daha önce Milano, Madrid ve Berlin’den sanatçılarla bir araya gelen Anton’un serisinin İstanbul durağındaki yeni konuğuysa Nilipek. Artfulliving’in haberine göre, Anton Mart ayında konser için geldiğinde tanışan ve çok iyi anlaşan...

Oscar Anton “Postcards” isimli yeni serisinde, her ayın ilk Cuma günü yeni bir ülkede yeni tanıştığı bir lokal sanatçıyla kaydettiği şarkıları yayımlıyor. 

Daha önce Milano, Madrid ve Berlin’den sanatçılarla bir araya gelen Anton’un serisinin İstanbul durağındaki yeni konuğuysa Nilipek. Artfulliving’in haberine göre, Anton Mart ayında konser için geldiğinde tanışan ve çok iyi anlaşan ikili seri için “Castles” isminde bir parça kaydetti. Postcards’ı sevdiklerinize gittiğiniz yerlerden kartpostal göndermenin müzikli bir versiyonu olarak düşünebilirsiniz. 2022 Ocak’ta Milano’dan gelen ilk kartpostalla başlayan serinin devamındaysa Hollanda, İsviçre, İngiltere gibi duraklar yer alacak. Oscar Anton ve Nilipek’in “castles” şarkısını dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Post image Beklenmedik İş Birliği: Snoop Dogg ve BTS
Beklenmedik İş Birliği: Snoop Dogg ve BTS

MÜZİK

Calendar 01 Nis, 2022

Bu zaman kadar K-Pop’a mesafeli yaklaştıysanız bakış açınızı gözden geçirmenin tam vakti olabilir, çünkü Snoop Dogg, BTS ile iş birliği yapacağını duyurdu. 

İş birliğine ilişkin tüm detaylar henüz belli olmamakla birlikte Snoop Dogg: “Eğlence dünyasını seviyorum. Bu iyi müzik, iyi bir vibe. Ben de iyi müzik yapıyorum BTS de iyi müzik yapıyor. Burada olan şey dünyalarımızı bir araya...

Bu zaman kadar K-Pop’a mesafeli yaklaştıysanız bakış açınızı gözden geçirmenin tam vakti olabilir, çünkü Snoop Dogg, BTS ile iş birliği yapacağını duyurdu. 

İş birliğine ilişkin tüm detaylar henüz belli olmamakla birlikte Snoop Dogg: “Eğlence dünyasını seviyorum. Bu iyi müzik, iyi bir vibe. Ben de iyi müzik yapıyorum BTS de iyi müzik yapıyor. Burada olan şey dünyalarımızı bir araya getirmek.” ifadelerini kullanıyor. BTS projesi Snoop Dogg’un K-Pop dünyasıyla gerçekleştirdiği ilk etkileşim de değil. Sanatçının daha önce Psy, 2NE1 ve Girls Generation gibi K-Pop sanatçılarıyla çalışmaları bulunuyor. 

Post image HOOD Base X DasDas İle: “Başkası Olma Tarkan Ol” Tribüte Gecesi https://www.instagram.com/merttugen/
HOOD Base X DasDas İle: “Başkası Olma Tarkan Ol” Tribüte Gecesi

MÜZİK

Calendar 30 Mar, 2022

HOOD Base ve DasDas, “Başkası Olma Tarkan Ol” diyerek müzik ve eğlence dolu bir gece armağan etmeye hazırlanıyor. Biletsiz gerçekleşecek olan bu etkinliğin detaylarına gelin yakından bakalım.

Her sözünü ezbere bildiğimiz, dinlemeye doyamadığımız Tarkan şarkılarını kendilerine özgü tarzları ile müzik dünyasının kalbinde yer alan sanatçılardan dinlemek ister miydiniz? Cevabınız evet...

HOOD Base ve DasDas, “Başkası Olma Tarkan Ol” diyerek müzik ve eğlence dolu bir gece armağan etmeye hazırlanıyor. Biletsiz gerçekleşecek olan bu etkinliğin detaylarına gelin yakından bakalım.

Her sözünü ezbere bildiğimiz, dinlemeye doyamadığımız Tarkan şarkılarını kendilerine özgü tarzları ile müzik dünyasının kalbinde yer alan sanatçılardan dinlemek ister miydiniz? Cevabınız evet ise HOOD Base ve DasDas iş birliği ile gerçekleşecek bu etkinlik tam size göre. 9 Nisan’da gerçekleşecek etkinlikte Emir Yargın, Lara Di Lara, Özgün Semerci & Samet Çiçek, Özge Fışkın ve ‘House Band: Yanlış Baharlar’ olarak Barış Baykan, Efe Ekşioğlu, Faruk Demir Tugayoglu, Murat Çapur ve Yasemin Özler, hafızalardan silinmeyen Tarkan şarkılarını bizimle buluşturmaya hazırlanıyor. Eğer siz de 90’lardan günümüze uzanan Tarkan fırtınasına dahil olmak ve Tarkan’ın unutulmaz şarkılarını hep bir ağızdan söyleyerek, dans etmek istiyorsanız 9 Nisan gecesi gerçekleşecek ‘Başkası Olma Tarkan Ol’ tribüte gecesi için rezervasyonunuzu şimdiden yaptırabilirsiniz.

Haberi Hazırlayan: Ezgi Cenk

Post image King: Autumn de Wilde Yönetmenliğinde Bir Florence + The Machine Klibi
King: Autumn de Wilde Yönetmenliğinde Bir Florence + The Machine Klibi

MÜZİK

Calendar 25 Şub, 2022

Son albümünü 2018 yılında sunan Florence + The Machine, albüm geliyor mu tartışmalarının ardından karşımıza yen bir şarkıyla çıkıyor. 

Grubun yeni şarkısı King, Florence Welch’in bahsettiğine göre sanatçının kimlik karmaşası ile ilgili. Kendine has Florence + The Machine tarzını yansıtan yeni şarkının klibinin yönetmeni, Jane Austen’ın Emma’sının 2020 beyazperde yapımının da...

Son albümünü 2018 yılında sunan Florence + The Machine, albüm geliyor mu tartışmalarının ardından karşımıza yen bir şarkıyla çıkıyor. 

Grubun yeni şarkısı King, Florence Welch’in bahsettiğine göre sanatçının kimlik karmaşası ile ilgili. Kendine has Florence + The Machine tarzını yansıtan yeni şarkının klibinin yönetmeni, Jane Austen’ın Emma’sının 2020 beyazperde yapımının da yönetmen koltuğunda oturan Autumn de Wilde. Klipteki etkileyici dans ve hareket düzeni ise koreografi sanatçısı Ryan Heffington’ın imzasını taşıyor. King, Florence + The Machine’in daha önce yayınladığı mektupla birlikte yeni albüm beklentisini artırırken klibi izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

preloader Lütfen bekleyin...
theMagger Banner
Advertisement
preloader
loading
icon icon icon icon icon
warning

Adblock'unuzu Kapatmaya Ne Dersiniz?

theMagger, sponsorluk ve reklamlarla gelişen bir platform.

AdBlock'unuzu kapatarak beraber büyüdüğümüz markaların yaratıcı reklamlarını görebilir; siz de bizlere dolaylı olarak katkıda bulunabilirsiniz.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement