Konserler, festivaller… İşte en güncel hafta sonu etkinlik önerileri…

Bu haftanın hafta sonu etkinlik önerileri:

9 – 11 Kasım 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Xir Live Set | 9 Kasım @ Cemiyet

hafta sonu etkinlik önerileri - xir

“XX” albümünü geçtiğimiz günlerde yayınlayan Xir, bu gece live set’i ile Cemiyet sahnesinde olacak. Albüm öncesi ‘Angela Merkel’ ve ‘Tsubasa’ single’larını yayınlayan ve albümünün ilk şarkısı ‘X Değişmez’ ile rap listelerinin üst sıralarında yer alan Xir ile hafta sonunu başlatmak planlarınız arasında yer almalı.

 

David Helfgott | 9 Kasım @ Volkswagen Arena

hafta sonu etkinlik önerileri - david helfgott

Efsane piyanist David Helfgott, ilk kez 360 derece sahnede bu gece Volkswagen Arena’da olacak. hayatı Oscar ödüllü “Shine” filmi ile beyaz perdeye aktarılan David Helfgott, bu eşine az rastlanır geceyi çift piyano ile gerçekleştirecek. Dünyanın sayılı piyanistleri arasında yer alan Helfgott’un bu eşsiz performansını izleme şansını kaçırmayın.

 

Audioban Sunar: Dark Pulse Albüm Lansman Konseri | 9 Kasım @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - dark pulse

Türkiye’den yeni sesleri dinleyiciyle buluşturmayı, sosyal yaşamın her alanını farklı deneyimlerle canlandırmayı ve yayımlayacağı albümlerle plak kültürünü beslemeyi hedefleyen müzik oluşumu Audioban’ın ilk yayını “Dark Pulse – Audioban Selections: New Era of Turkish Dark Scene”, bu gece Salon sahnesinde tanıtılıyor. Türkiye’den dark pop, synthwave, darkwave ve ambient gibi türlerde üretim yapan sanatçılar bir araya geliyor. Ortak bir müzikal imlayı gözeterek hazırlanan albümde yer alan Supereich DJ setiyle, Urværk, RedRice ve ELZ AND THE CULT ise canlı performanslarıyla sırayla Salon sahnesinde olacaklar. Gecenin kapanışını ise Hakan Tamar yapacak.

 

Sertab Erener | 9 Kasım @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - sertab erener

Kısa sürede Avrupa yakasının uğrak noktalarından biri haline gelen Dorock XL Beşiktaş, bu gece Türk müziğinin en başarılı ve üretken kadın müzisyenlerinden Sertab Erener’i sahnesinde ağırlayacak. Solo çalışmaları haricinde vokalistliğini üstlendiği Oceans of Noise ile de çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Sertab Erener, bu gece solo kariyerinin en sevilen şarkıları ile dinleyicilerinin karşısına çıkacak. Eşsiz vokali ve yıllara meydan okuyan hitleriyle Sertab Erener’i izlemek için rotanız belli.

 

Mabel Matiz | 10 Kasım @ Jolly Joker Vadistanbul

hafta sonu etkinlik önerileri - mabel matiz

Şahsına münhasır yazım şekli ve şarkılarını destekleyen orijinal klipleri ile her defasında dikkatleri üzerine çeken Mabel Matiz, Cumartesi gecesi Jolly Joker Vadistanbul sahnesinde olacak. Listelerin demirbaş şarkıları ‘A Canım’, ‘Sarmaşık’, ‘Öyle Kolaysa’ gibi hitleri birbiri ardına dinlemek için yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederim.

 

Ağaçkakan | 10 Kasım @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - ağaçkakan

Yeni sezona hızlı bir başlangıç yapan Salon; Türk caz, rap ve alternatif sahnesinin son dönemdeki yıldız isimlerini sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. Salon’un bu Cumartesi geceki konuğu ise son single’ı ‘Kesin Şamatayı’yı yayınlayan Ağaçkakan. Hiphop’ın alternatif ismi olarak tanınan Ağaçkakan, kendisiyle özdeşleşen şarkıları ile Cumartesi gecesi sizi Salon sahnesine bekliyor.

 

Khontkar | 11 Kasım @ IF Performance Hall Ataşehir

hafta sonu etkinlik önerileri - khontkar

Bu hafta sonuna Türkçe rap damgasını vuruyor. Pazar günü IF Performance Hall Ataşehir’in konuğu Türkçe trap’in nev-i şahsına münhasır ismi Khontkar olacak. ‘Kime Ne’, ‘Hiçbir Şeyim Yok’ gibi single’ları ile kısa sürede en çok dinlenen rapper’lar arasına giren Khontkar’ı henüz canlı izlemediyseniz fırsat ayağınıza kadar gelmişken kaçırmayın.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

12 – 14 Ekim 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Kanyon’da Her Yer Müzik | 12-14 Ekim @ Kanyon

Bir Kanyon klasiği haline gelen Kanyon’da Her Yer Müzik bir kez daha müzikseverleri 12-14 Ekim tarihleri arasında bir araya getiriyor. Sekizincisi düzenlenecek olan etkinlik, alternatif müziğin sevilen isimleriyle müzikseverleri bir araya getirmeyi planlıyor. mor ve ötesi, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Nova Norda, Simge Pınar, Ülkü Aybala Sunat ve Eylül Biçer gibi sevilen müzisyenlerin canlı performanslarıyla Kanyon misafirleri, 3 gün boyunca eşsiz bir müzik ziyafeti yaşayacak.

 

Yüzyüzeyken Konuşuruz | 12 Ekim @ Dorock XL Kadıköy

hafta sonu etkinlik önerileri - yüzyüzeyken konuşuruz

Akustik Travma albümleri ve albümün ardından gelen ‘Boş Gemiler’ single’larıyla son dönemin en çok dinlenen isimlerinden olan Yüzyüzeyken Konuşuruz, bu gece Dorock XL Kadıköy sahnesinde olacak. ‘Ne Fark Eder’, ‘Bodrum’, ‘Dinle Beni Bi’’ ve ‘Sandal’ gibi Top 100 listelerinin vazgeçilmez şarkılarını canlı canlı dinleme fırsatını kaçırmayın.

 

Ekim Festivali | 13 Ekim @ Uniq İstanbul

hafta sonu etkinlik önerileri - ekim festivali

Almanya’nın en meşhur festivali Octoberfest’in rüzgarını İstanbul’a taşıyacak olan Ekim Festivali, 13 Ekim’de Uniq İstanbul’da gerçekleşecek. Özel lezzetlerin yanında gezici orkestralar eşliğinde içeceklerini yudumlayan katılımcılar aynı zamanda Mabel Matiz, Gazapizm, Jabbar, Suit Up, Erdem Akakçe ve Esaslı Band konserlerini de izleme şansını bulacak.

 

Chloé’s “Endless Revisions Show” | 13 Ekim @ Zorlu PSM – Studio

hafta sonu etkinlik önerileri - chloe

2017 yılı Ekim ayında yayınladığı Endless Revisions albümü ile eleştirmenlerden tam not alan Chloé, Cumartesi gecesi Studio’yu dans pistine çevirmeye geliyor. Ekletik stili ve tükenmeyen enerjisi ile uluslarası tekno sahnesinin aranan yüzü olan Chloé ile gece boyu dans etmek için yerinizi alın.

 

Moda ve Müzik Festivali | 13 Ekim @ Küçükçiftlik Park

hafta sonu etkinlik önerileri - moda ve müzik festivali

Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Moda ve Müzik Festivali, Cumartesi günü “Vintage” temasıyla moda ve müzik severleri bir araya getirmeyi hedefliyor. Atölyeler, söyleşiler, tasarımcılar, vintage butiklerin yanı sıra ilk kez bir festivalde aynı sahneyi paylaşacak olan Seyyal Taner ve Kurtalan Ekspres, Ceylan Ertem, Hey Douglas, Kolektif İstanbul ve Flapper Swing günün müziklerine imzalarını atacak.

 

Sound Ports İstanbul | 13-14 Ekim @ Bomontiada

hafta sonu etkinlik önerileri - sound ports

İstanbul; üçüncü kez sanat, kültür ve müzik festivallerinden Sound Ports İstanbul’a 13-14 Ekim’de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Gülbaba Music organizasyonu, Kendine Has desteği ve Babylon, Bomontiada Avlu, ATÖLYE ve A Corner in the World X Bomontiada Alt’ın mekan partnerliğinde 13-14 Ekim’de gün boyu sürecek festivalin bu yılki teması “Empower One Another”. Bu temayla yaratıcı endüstrilerin farklı kollarına ve alt kültürlerine yer veren Sound Ports İstanbul‘un müzik ayağında ise aralarında Şehinşah, Deniz Tekin, Ozoyo, Alaturka Mavzer‘in yer aldığı isimler sahnede olacak. 

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

5 – 7 Ekim 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Gripin | 5 Ekim @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - gripin

Türk rock müziğinin en çok dinlenen gruplarından Gripin, bu gece Dorock XL Beşiktaş sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor. Son albümleri Nasılım Biliyor Musun ile dinleyicilerinin büyük beğenisini kazanan Gripin’in şarkılarıyla haftayı sonlandırıp hafta sonuna hayli eğlenceli bir başlangıç yapmak için rotanız belli.

 

maNga | 5 Ekim @ Beyrut Performans

hafta sonu etkinlik önerileri - manga

Tüm yazı yollarda geçiren ve her konserleri ayrı bir enerji patlaması olan maNga, bu gece İstanbullu dinleyicileriyle bir araya geliyor. Beyrut Performans sahnesinde en sevilen şarkılarını seslendirecek olan maNga’ya eşlik etmek için yerinizi almayı ihmal etmeyin.

 

El Morabba3 | 5-6 Ekim @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - elmorabba3

Yeni sezon programıyla müzikseverlerin bu yıl da başlıca uğrak mekanlarından biri olacağını kanıtlayan Salon, bu gece ve yarın gece sahnesinde Ürdünlü alternatif rock grubu El Morabba3’yi ağırlıyor. Arap rock’ı da nasıl olur demeyin ve bu iki geceden birinde El Morabba3 ile yeni keşifler yapmak üzere Salon’daki yerinizi alın. Konsere gitmeden önce de El Morabba3 ve Taraf Al Khait albümlerine bir kulak verin.

 

Burada Müzik Var: Mehmet Güreli – Yeni Türkü – mor ve ötesi | 6 Ekim @ Moda Kayıkhane

hafta sonu etkinlik önerileri - burada müzik var

Burada Müzik Var günleri tüm hızıyla devam ederken bu gece Moda Kayıkhane sahnesi Türk müziğinin önemli müzisyenlerinden Mehmet Güreli, yıllara meydan okuyan isimlerinden Yeni Türkü ve Türk rock müziğinin en sevilen gruplarından mor ve ötesi’ne ev sahipliği yapacak. Müzik dolu bu gecede bu üç önemli ismin konserlerini birbiri ardına izleme fırsatı her zaman ayağımıza kadar gelmez.

 

Old Town Festival | 6 Ekim @ Güçlübey Çiftliği / Eskişehir

hafta sonu etkinlik önerileri - old town festival

Eskişehir’in en büyük festivali olmaya aday olan Old Town Festival, Cumartesi günü Güçlübey Çiftliği’nde gerçekleşecek. Festivalin konukları ise Türk rock müziğinin en iyi konser gruplarından Duman, Türk müzikseverlerin son yıllardaki gözde ismi Oscar and The Wolf, Delinin Yıldızı albümüyle yeni şarkılarını dinleyicileriyle paylaşan Vega, Türk rap müziğinin yükselen ismi Anıl Piyancı, Keti ve Slang. Gün boyu müzik ve eğlence için ideal seçenek.

 

Sattas ve Konukları | 6 Ekim @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - sattas

Festivallerin vazgeçilmez isimlerinden Sattas, Cumartesi gecesi Babylon sahnesini kendi festival alanına çeviriyor. Sürpriz konukların sahnede Sattas’a eşlik edeceği konserde bol bol dans etmek yapılacak en doğru hareket olur. Hafta sonunun keyfini çıkartmak için Babylon yollarına düşmeye hazırlıklı olun.

 

Allame | 7 Ekim @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - allame

Türk rap’inin sevilen isimlerinden Allame, Pazar günü IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde olacak. Son olarak Sevilmiyor ve Kısır Döngü single’larını yayınlayan Allame ile hafta sonunu noktalamak için şimdiden yerinizi ayırtın.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

28 – 30 Eylül 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

East vs. West | 28 Eylül @ Zorlu PSM

Posted by Zorlu Performans Sanatları Merkezi on Friday, July 27, 2018

Red Bull Music Festival İstanbul, bu gece Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hiphop rüzgarı estirecek. Zorlu PSM Amfi’de DJ Hırs’ın performansıyla başlayacak olan gecenin ilk konseri “Kamufle ve Dostları”ndan gelecek. Son olarak ‘Beni Görmeden Ölme’ single’ını yayınlayan Kamufle; Allame, Anıl Piyancı, Da Poet, Hayki, Kayra, Lewo, Server Uraz ve Tankurt Manas’ı sahnesinde ağırlayacak. Kamufle ve Dostları’nın hemen ardından ise sahne sırasıyla İngiltere’nin son yıllardaki en başarılı kadın MC’lerinden Little Simz ve aktivist kimliğiyle de tanınan, Gorillaz’ın Humanz albümünde üç düetle yer alan Amerikalı rapper Zebra Katz’ın olacak. Gecenin finali ise “Müptezhel” albümüyle son yılların en büyük çıkışlarından birini yapan Ezhel ve konukları Korhan Futacı ve Ben Fero tarafından yapılacak.

 

Milyonfest Eskişehir  | 28 – 29 – 30 Eylül @ Mola Tesisleri / Eskişehir

hafta sonu etkinlik önerileri - milyonfest

Geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen ve hava muhalefetine rağmen devam eden ve renkli görüntülere ev sahipliği yapan Milyonfest Eskişehir, ikinci kez Eskişehir Mola Tesisleri’nde gerçekleşiyor. Festivalin konukları arasında ise Şebnem Ferah, maNga, Ceylan Ertem, Athena, Selda Bağcan, Ceza, MFÖ, Hayko Cepkin, Adamlar, Pamela, Baba Zula, Ezgi Aktan, Gökcan Sanlıman, Pera yer alıyor.

 

Dharma w/ Christian Löffler (Live) | 28 Eylül @ Klein

hafta sonu etkinlik önerileri - klein

İstanbul gece hayatının vazgeçilmez eğlence duraklarından Klein, kapılarını yeni sezon için açıyor. Sezon boyu yerli ve yabancı birçok ismi ağırlayacak olan Klein, sezonun ilk gecesinde house ve teknoya yeni bir soluk getiren Christian Löffler’i ağırlayacak.

 

Ari Barokas | 28 Eylül @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - ari barokas

Geçtiğimiz aylarda ilk solo albümü “Lafıma Gücenme”yi yayınlayan Ari Barokas, albümün konserlerine bu geceki Babylon konseriyle devam ediyor. Gitarda Utku İnan, kontrbasta Ekin Bilgin ve davulda Mehmet Demirdelen’in eşlik ettiği Ari Barokas, şarkıları ile gecenize renk katacak.

 

Ezgi Aktan – Grup Gündoğarken f. Vasiliki Papageorgio – Birsen Tezer f. Aylin Aslım – Kolektif İstanbul | 28 Eylül @ Moda Kayıkhane

hafta sonu etkinlik önerileri - ada müzik günleri

“Burada Müzik Var” diyerek yola çıkan Ada Müzik Günleri, 28 Eylül’de Ezgi Aktan konseriyle başlıyor! Moda Kayıkhane’de gerçekleşecek konserler 7 Ekim tarihine kadar devam ederken bu gecenin diğer konukları ise Vasiliki Papageorgiou’yu sahnelerinde ağırlayacak olan Grup Gündoğarken, Aylin Aslım ile sahneye çıkacak olan Birsen Tezer ve halaysız ya da göbek atmasız tek bir konserleri olmayan Kolektif İstanbul.

 

Pentagram | 29 Eylül @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - pentagram

Avrupa yakasının en yeni konser duraklarından Dorock XL Beşiktaş, Cumartesi gecesi Türk rock tarihinin en önemli isimlerinden Pentagram için kapılarını müzikseverlere açacaklar. “Akustik” albümünü yayınladıktan sonra konserlerine hız veren Pentagram’ı Ogün Sanlısoy, Gökalp Ergen ve Murat İlkan’ın mikrofonun başında olduğu kadrosuyla izlemek isteyenler için kaçırılmaması gereken konser olarak takvimlere işaretlensin.

 

Radyo Eksen Partisi | 29 Eylül @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - radyo eksen partisi

Radyo Eksen’in bir klasik haline gelen partisi bu Cumartesi gecesi Babylon’da vuku bulacak. Radyo Eksen DJ’lerinin rock’tan hiphop’a, indie’den punk’a uzanan seçkileriyle gece boyu dans etmek ve eğlencenin keyfini sürmek için rotanız belli.

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN