Konserler, festivaller… İşte en güncel hafta sonu etkinlik önerileri…

Bu haftanın hafta sonu etkinlik önerileri:

16 – 18 Kasım 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

MIX Festival | 16-17 Kasım @ Zorlu PSM

hafta sonu etkinlik önerileri - mix festival

Zorlu PSM, üçüncü kez düzenlenecek olan MIX Festival ile büyük bir dans pistine dönüşüyor! İki gün boyunca farklı müzik türlerinin en sevilen isimleri ile genç yeteneklerini bir çatı altında buluşturan MIX Festival, bu yıl yine performansların yanı sıra gerçekleşecek yan etkinliklerle katılımcılara her yönüyle dopdolu bir festival sunuyor. Festivalin bu yılki konukları arasında Paris hiphop/old-school disco kulüplerinin dikkat çeken ikilisi Polo & Pan, Norveç’in yetenek kumkuması Aurora, multi enstrümantalist kimliği ve sesi ile büyüleyen Sophie Hunger, Glasgow çıkışlı post punk grubu Undo gibi isimlerin yanı sıra Türkiye’de gerçekleşen birçok festivalde setin başına geçip herkesi dans ettiren Mabbas, 70’lerin Türkçe şarkılarına getirdikleri sıra dışı yorumla eşsiz disco ritmler yaratan Hey! Douglas, bu yıl Sziget Festival’daki performansıyla “izlenmesi gereken isimler” listesine giren Türkiye’nin en başarılı psychedelic müzik gruplarından BaBaZula, Türkçe funk ve psychedelic şarkıları dans pistine uyarlayan oluşum Turkish Edits, deep tech ve etnik elektronik müziğin birlikteliğini dansla sunan Monality ve mix’leriyle ünü ülke sınırlarını aşan Barış K yer alıyor. Uzun lafın kısası, iki gün boyunca sınırsız dans etmek için MIX Festival’a doğru yola çıkın.

 

Islandman | 16 Kasım @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - islandman

Montreaux Jazz Festival’ın bu yıl başlattığı yetenek ödülleri kapsamında “En İyi Çıkış Yapan Grup”  seçilen Islandman, bu gece Salon sahnesinde müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Tolga Böyük, Eralp Güven ve Erdem Başer’den kurulu Islandman’i henüz dinlemediyseniz bence bu gece yolunuz bir şekilde Salon’a düşsün.

 

Pantha Du Prince | 16 Kasım @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - pantha du prince

Babylon sahnesi bu gece Alman prodüktör ve besteci Hendrik Weber’in minimal tekno ve elektronik müzik projesi Pantha Du Prince’e emanet. 2002 yılında Nowhere ile EP’siyle çıkış yapan house, ambient ve minimal techno’nun öncü isimlerinden olarak gösterilen Pantha Du Prince ile gece boyu dans edip tüm haftanın stresini atma seçeneğini bir değerlendirin derim.

 

Can Bonomo | 17 Kasım @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - can bonomo

Türk rock müziğinin yerinde duramayan, en enerjik isimlerinden Can Bonomo, Cumartesi gecesi İstanbullu dinleyicileriyle IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde buluşuyor. En sevdiğiniz Can Bonomo şarkılarını canlı canlı dinleyip eşlik etmek için yerinizi ayırtmanızda fayda var.

 

Hayko Cepkin | 17 Kasım @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - hayko cepkin

Söz konusu Hayko Cepkin ise gecenizin asla sıkıcı ve olduğunuz yerde sayarak geçmeyeceğinin garantisi var demektir. Sahnede yaşanan enerji patlamasının seyircilere de geçtiği bir Hayko Cepkin konserine ve yerinizde zıplayıp şarkılara son ses eşlik etmeye hazır olun.

 

Nekropsi | 17 Kasım @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - nekropsi

Babylon, Cumartesi gecesi İstanbul progresif sahnesinin kült ismi Nekropsi’yi sahnesinde ağırlamaya hazırlanıyor. Uzun bir aradan sonra Babylon sahnesine konuk olacak olan Nekropsi ile 1996 Mi Kubbesi dönemine uzanıp oradan günümüzün Sekizler ve Ta Ta Du’suna geçiş yapma fırsatını kaçırmayın.

 

Kamufle | 17 Kasım @ Red Rock

hafta sonu etkinlik önerileri - kamufle

Yeni single’ı Abe Bilader’i yayınlayan Kamufle, Cumartesi gecesi Red Rock sahnesinde olacak. Sorunumuz Var, Hayale Daldım, Olumsuzluklar ve Beni Görmeden Ölme gibi Türkçe hiphop dinleyicilerinin sevdiği şarkıların sahibi olan Kamufle’yi hafta sonu listenize eklemeyi ihmal etmeyin.

 

Orphaned Land | 18 Kasım @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - orphaned land

Orphaned Land, %100 Metal konserleri kapsamında İzmir ve Ankara’nın ardından Pazar günü IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde İstanbullu dinleyicileriyle bir araya gelecek. Türkiye’de hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi bulunan Orphaned Land, 5 yıllık aranın ardından sevilen şarkılarıyla Türk dinleyicilerinin karşısında olacak.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

9 – 11 Kasım 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Xir Live Set | 9 Kasım @ Cemiyet

hafta sonu etkinlik önerileri - xir

“XX” albümünü geçtiğimiz günlerde yayınlayan Xir, bu gece live set’i ile Cemiyet sahnesinde olacak. Albüm öncesi ‘Angela Merkel’ ve ‘Tsubasa’ single’larını yayınlayan ve albümünün ilk şarkısı ‘X Değişmez’ ile rap listelerinin üst sıralarında yer alan Xir ile hafta sonunu başlatmak planlarınız arasında yer almalı.

 

David Helfgott | 9 Kasım @ Volkswagen Arena

hafta sonu etkinlik önerileri - david helfgott

Efsane piyanist David Helfgott, ilk kez 360 derece sahnede bu gece Volkswagen Arena’da olacak. hayatı Oscar ödüllü “Shine” filmi ile beyaz perdeye aktarılan David Helfgott, bu eşine az rastlanır geceyi çift piyano ile gerçekleştirecek. Dünyanın sayılı piyanistleri arasında yer alan Helfgott’un bu eşsiz performansını izleme şansını kaçırmayın.

 

Audioban Sunar: Dark Pulse Albüm Lansman Konseri | 9 Kasım @ Salon

Türkiye’den yeni sesleri dinleyiciyle buluşturmayı, sosyal yaşamın her alanını farklı deneyimlerle canlandırmayı ve yayımlayacağı albümlerle plak kültürünü beslemeyi hedefleyen müzik oluşumu Audioban’ın ilk yayını “Dark Pulse – Audioban Selections: New Era of Turkish Dark Scene”, bu gece Salon sahnesinde tanıtılıyor. Türkiye’den dark pop, synthwave, darkwave ve ambient gibi türlerde üretim yapan sanatçılar bir araya geliyor. Ortak bir müzikal imlayı gözeterek hazırlanan albümde yer alan Supereich DJ setiyle, Urværk, RedRice ve ELZ AND THE CULT ise canlı performanslarıyla sırayla Salon sahnesinde olacaklar. Gecenin kapanışını ise Hakan Tamar yapacak.

 

Sertab Erener | 9 Kasım @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - sertab erener

Kısa sürede Avrupa yakasının uğrak noktalarından biri haline gelen Dorock XL Beşiktaş, bu gece Türk müziğinin en başarılı ve üretken kadın müzisyenlerinden Sertab Erener’i sahnesinde ağırlayacak. Solo çalışmaları haricinde vokalistliğini üstlendiği Oceans of Noise ile de çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Sertab Erener, bu gece solo kariyerinin en sevilen şarkıları ile dinleyicilerinin karşısına çıkacak. Eşsiz vokali ve yıllara meydan okuyan hitleriyle Sertab Erener’i izlemek için rotanız belli.

 

Mabel Matiz | 10 Kasım @ Jolly Joker Vadistanbul

hafta sonu etkinlik önerileri - mabel matiz

Şahsına münhasır yazım şekli ve şarkılarını destekleyen orijinal klipleri ile her defasında dikkatleri üzerine çeken Mabel Matiz, Cumartesi gecesi Jolly Joker Vadistanbul sahnesinde olacak. Listelerin demirbaş şarkıları ‘A Canım’, ‘Sarmaşık’, ‘Öyle Kolaysa’ gibi hitleri birbiri ardına dinlemek için yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederim.

 

Ağaçkakan | 10 Kasım @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - ağaçkakan

Yeni sezona hızlı bir başlangıç yapan Salon; Türk caz, rap ve alternatif sahnesinin son dönemdeki yıldız isimlerini sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. Salon’un bu Cumartesi geceki konuğu ise son single’ı ‘Kesin Şamatayı’yı yayınlayan Ağaçkakan. Hiphop’ın alternatif ismi olarak tanınan Ağaçkakan, kendisiyle özdeşleşen şarkıları ile Cumartesi gecesi sizi Salon sahnesine bekliyor.

 

Khontkar | 11 Kasım @ IF Performance Hall Ataşehir

hafta sonu etkinlik önerileri - khontkar

Bu hafta sonuna Türkçe rap damgasını vuruyor. Pazar günü IF Performance Hall Ataşehir’in konuğu Türkçe trap’in nev-i şahsına münhasır ismi Khontkar olacak. ‘Kime Ne’, ‘Hiçbir Şeyim Yok’ gibi single’ları ile kısa sürede en çok dinlenen rapper’lar arasına giren Khontkar’ı henüz canlı izlemediyseniz fırsat ayağınıza kadar gelmişken kaçırmayın.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

12 – 14 Ekim 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Kanyon’da Her Yer Müzik | 12-14 Ekim @ Kanyon

Bir Kanyon klasiği haline gelen Kanyon’da Her Yer Müzik bir kez daha müzikseverleri 12-14 Ekim tarihleri arasında bir araya getiriyor. Sekizincisi düzenlenecek olan etkinlik, alternatif müziğin sevilen isimleriyle müzikseverleri bir araya getirmeyi planlıyor. mor ve ötesi, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Nova Norda, Simge Pınar, Ülkü Aybala Sunat ve Eylül Biçer gibi sevilen müzisyenlerin canlı performanslarıyla Kanyon misafirleri, 3 gün boyunca eşsiz bir müzik ziyafeti yaşayacak.

 

Yüzyüzeyken Konuşuruz | 12 Ekim @ Dorock XL Kadıköy

hafta sonu etkinlik önerileri - yüzyüzeyken konuşuruz

Akustik Travma albümleri ve albümün ardından gelen ‘Boş Gemiler’ single’larıyla son dönemin en çok dinlenen isimlerinden olan Yüzyüzeyken Konuşuruz, bu gece Dorock XL Kadıköy sahnesinde olacak. ‘Ne Fark Eder’, ‘Bodrum’, ‘Dinle Beni Bi’’ ve ‘Sandal’ gibi Top 100 listelerinin vazgeçilmez şarkılarını canlı canlı dinleme fırsatını kaçırmayın.

 

Ekim Festivali | 13 Ekim @ Uniq İstanbul

Almanya’nın en meşhur festivali Octoberfest’in rüzgarını İstanbul’a taşıyacak olan Ekim Festivali, 13 Ekim’de Uniq İstanbul’da gerçekleşecek. Özel lezzetlerin yanında gezici orkestralar eşliğinde içeceklerini yudumlayan katılımcılar aynı zamanda Mabel Matiz, Gazapizm, Jabbar, Suit Up, Erdem Akakçe ve Esaslı Band konserlerini de izleme şansını bulacak.

 

Chloé’s “Endless Revisions Show” | 13 Ekim @ Zorlu PSM – Studio

hafta sonu etkinlik önerileri - chloe

2017 yılı Ekim ayında yayınladığı Endless Revisions albümü ile eleştirmenlerden tam not alan Chloé, Cumartesi gecesi Studio’yu dans pistine çevirmeye geliyor. Ekletik stili ve tükenmeyen enerjisi ile uluslarası tekno sahnesinin aranan yüzü olan Chloé ile gece boyu dans etmek için yerinizi alın.

 

Moda ve Müzik Festivali | 13 Ekim @ Küçükçiftlik Park

Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Moda ve Müzik Festivali, Cumartesi günü “Vintage” temasıyla moda ve müzik severleri bir araya getirmeyi hedefliyor. Atölyeler, söyleşiler, tasarımcılar, vintage butiklerin yanı sıra ilk kez bir festivalde aynı sahneyi paylaşacak olan Seyyal Taner ve Kurtalan Ekspres, Ceylan Ertem, Hey Douglas, Kolektif İstanbul ve Flapper Swing günün müziklerine imzalarını atacak.

 

Sound Ports İstanbul | 13-14 Ekim @ Bomontiada

İstanbul; üçüncü kez sanat, kültür ve müzik festivallerinden Sound Ports İstanbul’a 13-14 Ekim’de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Gülbaba Music organizasyonu, Kendine Has desteği ve Babylon, Bomontiada Avlu, ATÖLYE ve A Corner in the World X Bomontiada Alt’ın mekan partnerliğinde 13-14 Ekim’de gün boyu sürecek festivalin bu yılki teması “Empower One Another”. Bu temayla yaratıcı endüstrilerin farklı kollarına ve alt kültürlerine yer veren Sound Ports İstanbul‘un müzik ayağında ise aralarında Şehinşah, Deniz Tekin, Ozoyo, Alaturka Mavzer‘in yer aldığı isimler sahnede olacak. 

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

5 – 7 Ekim 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Gripin | 5 Ekim @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - gripin

Türk rock müziğinin en çok dinlenen gruplarından Gripin, bu gece Dorock XL Beşiktaş sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor. Son albümleri Nasılım Biliyor Musun ile dinleyicilerinin büyük beğenisini kazanan Gripin’in şarkılarıyla haftayı sonlandırıp hafta sonuna hayli eğlenceli bir başlangıç yapmak için rotanız belli.

 

maNga | 5 Ekim @ Beyrut Performans

hafta sonu etkinlik önerileri - manga

Tüm yazı yollarda geçiren ve her konserleri ayrı bir enerji patlaması olan maNga, bu gece İstanbullu dinleyicileriyle bir araya geliyor. Beyrut Performans sahnesinde en sevilen şarkılarını seslendirecek olan maNga’ya eşlik etmek için yerinizi almayı ihmal etmeyin.

 

El Morabba3 | 5-6 Ekim @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - el morabba3

Yeni sezon programıyla müzikseverlerin bu yıl da başlıca uğrak mekanlarından biri olacağını kanıtlayan Salon, bu gece ve yarın gece sahnesinde Ürdünlü alternatif rock grubu El Morabba3’yi ağırlıyor. Arap rock’ı da nasıl olur demeyin ve bu iki geceden birinde El Morabba3 ile yeni keşifler yapmak üzere Salon’daki yerinizi alın. Konsere gitmeden önce de El Morabba3 ve Taraf Al Khait albümlerine bir kulak verin.

 

Burada Müzik Var: Mehmet Güreli – Yeni Türkü – mor ve ötesi | 6 Ekim @ Moda Kayıkhane

Burada Müzik Var günleri tüm hızıyla devam ederken bu gece Moda Kayıkhane sahnesi Türk müziğinin önemli müzisyenlerinden Mehmet Güreli, yıllara meydan okuyan isimlerinden Yeni Türkü ve Türk rock müziğinin en sevilen gruplarından mor ve ötesi’ne ev sahipliği yapacak. Müzik dolu bu gecede bu üç önemli ismin konserlerini birbiri ardına izleme fırsatı her zaman ayağımıza kadar gelmez.

 

Old Town Festival | 6 Ekim @ Güçlübey Çiftliği / Eskişehir

Eskişehir’in en büyük festivali olmaya aday olan Old Town Festival, Cumartesi günü Güçlübey Çiftliği’nde gerçekleşecek. Festivalin konukları ise Türk rock müziğinin en iyi konser gruplarından Duman, Türk müzikseverlerin son yıllardaki gözde ismi Oscar and The Wolf, Delinin Yıldızı albümüyle yeni şarkılarını dinleyicileriyle paylaşan Vega, Türk rap müziğinin yükselen ismi Anıl Piyancı, Keti ve Slang. Gün boyu müzik ve eğlence için ideal seçenek.

 

Sattas ve Konukları | 6 Ekim @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - sattas

Festivallerin vazgeçilmez isimlerinden Sattas, Cumartesi gecesi Babylon sahnesini kendi festival alanına çeviriyor. Sürpriz konukların sahnede Sattas’a eşlik edeceği konserde bol bol dans etmek yapılacak en doğru hareket olur. Hafta sonunun keyfini çıkartmak için Babylon yollarına düşmeye hazırlıklı olun.

 

Allame | 7 Ekim @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - allame

Türk rap’inin sevilen isimlerinden Allame, Pazar günü IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde olacak. Son olarak Sevilmiyor ve Kısır Döngü single’larını yayınlayan Allame ile hafta sonunu noktalamak için şimdiden yerinizi ayırtın.

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN