Konserler, festivaller… İşte en güncel hafta sonu etkinlik önerileri…

Bu haftanın hafta sonu etkinlik önerileri:

21 – 23 Aralık 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Bu hafta sonu bol bol dans ediyor. İsteyen mendilini kapıp halay başı olabilir, isteyen dans pistinin tozunu attırabilir. Tercih sizin…

 

Omar Souleyman | 21 Aralık @ Zorlu PSM – Studio

hafta sonu etkinlik önerileri - omar souleyman

Halay mendillerinizi sakladığınız yerden çıkartın! Suriye’nin dünyaca ünlü ismi Omar Souleyman, değil haftanın tüm yılın stresini bertaraf etmeniz için bu gece Zorlu PSM – Studio sahnesinde olacak. Dilediğiniz gibi halay çekip dans etmek bu gecenin olmazsa olmazı.

 

Reggae Night #4 | 21 Aralık @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - sattas

Eğlencesi, dansı ve müziği bol bir geceye hazır olun! IF Performance Hall Beşiktaş, bu gece reggae müziğin Türkiye’deki temsilcilerine sahnesini bırakıyor. Sattas ve İstanbul Ska Foundation’ın şarkılarıyla renklenecek gecenin DJ’leri ise King Seroman ve Boss DJ olacak.

 

Rebel Moves | 21  Aralık @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - rebel moves

Ömer Ahunbay ve Hakan Özer’in, Erol Çay ile birlikte devam ettirdikleri nev-i şahsına münhasır Rebel Moves, bu gece yanlarına Gevende’den Ahmet K. Bilgiç, Okan Kaya ve Gökçe Gürcay’ı da alarak Babylon sahnesini ele geçiriyor. Sizin payınıza da düşen gece boyu bol bol dans etmek.

 

Koray Candemir – mor ve ötesi | 22 Aralık @ DasDas

hafta sonu etkinlik önerileri - dasdas

DasDas yeni yerinde sezona geçtiğimiz günler içerisinde merhaba derken, ilk büyük konseri de Türk rock müziğinin en iyi gruplarından mor ve ötesi, en iyi erkek vokallerinden Koray Candemir’den geliyor. Yeni şarkılar üzerine çalışmaya başladığı haberini aldığımız Koray Candemir ve en iyiler listelerinin vazgeçilmez isimlerinden mor ve ötesi’nin arka arkaya dinleme fırsatını kaçırmayın.

 

Ufuk Beydemir | 22 Aralık @ Beer & More Beylikdüzü

hafta sonu etkinlik önerileri - ufuk beydemir

Ay Tenli Kadın şarkısı ile adını büyük bir kitleye duyuran Ufuk Beydemir, hızını kesmeden konserlerine devam ediyor. Son dönemin en gözde isimlerinden biri olan Ufuk Beydemir’i yakından tanıma şansı ayağınıza kadar gelmişken değerlendirin.

 

Can Bonomo | 22 Aralık @ Dorock XL Kadıköy

hafta sonu etkinlik önerileri - can bonomo

Can Bonomo, bir kez daha Dorock XL Kadıköy sahnesine konuk oluyor ve Cumartesi gecesi Kadıköy sokakları Can Bonomo’nun şarkılarıyla yankılanmaya hazırlanıyor. Gecenin eğlence dozunu yükseltecek şarkılar Can Bonomo ve ekibinden, şarkılara eşlik etmesi sizden.

 

Zimna wojna / Cold War / Soğuk Savaş

2018 yılı film festivallerinin vazgeçilmez filmi ve ödül avcısı olan Cold War sonunda ülkemizde gösterime giriyor. Ida ile En İyi Yabancı Film Oscar Ödülü kazanan Pawel Pawlikowski’nin Cannes Film Festivali’nden En İyi Yönetmen Ödülü ile ayrıldığı Cold War, Zula ve Wiktor savaştan harabe halinde çıkan Polonya’da karşılaşmaları üzerine gelişen ve  imkânsız zamanlarda geçen imkânsız aşkın hikayesini anlatıyor.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

7 – 9 Aralık 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

İstanbul Trip | 7 Aralık @ Bamya Rock Beylikdüzü

hafta sonu etkinlik önerileri - istanbul trip

Cuma gecesi ‘Sıfır Sıkıntı’ diyerek hafta sonunu başlatmak isteyenlerin rotası Beylikdüzü’nde yer alan Bamya Rock olacak. Solo çalışmalarıyla da Türkçe Rap’in ayrı ayrı önemli isimleri olan No1, Xir, Maestro, Heja, Şam, Ashoo ve DJ Sonat’tan oluşan İstanbul Trip, rap rüzgarını Beylikdüzü’ne taşıyor.

 

Fakear  | 7 Aralık @ Zorlu PSM – STUDIO

hafta sonu etkinlik önerileri - fakear

Elektronik müzik dünyasının genç yeteneklerinden Fakear, XXF – Very Very French Festival kapsamında Zorlu PSM – Studio sahnesinde olacak. Fakear öncesinde gecenin açılışını yapmak üzere Michel Berger, Dick Annegarn ve Ariel Pink gibi farklı isimlerden ilhamını alan piyanist Cléa Vincent sahnede olacak.

 

Tsar B | 7 Aralık @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - tsar b

Belçikalı DIY prodüktörü Justin Bourgeus’un R&B projesi Tsar B, bu gece Salon sahnesinde müzikseverlerle bir araya geliyor. İlk single’ıyla FKA twigs, Azalia Banks ve MIA gibi isimlerle kıyaslanan ünlü koreograf Alexander Chung’un ‘Escalate’ şarkısına armağanı dans klibi ile 20 milyon üzeri izlenme elde eden Tsar B, bu gece merakla beklenilen yeni albümü “The Games I Played”den şarkılarla İstanbul’daki ilk konserini verecek.

 

Yüzyüzeyken Konuşuruz | 7 Aralık @ Jolly Joker Beyoğlu

hafta sonu etkinlik önerileri - yüzyüzeyken konuşuruz

Spotify 2018 verilerine göre Türkiye’de en çok dinlenen müzik grubu ünvanını elde eden Yüzyüzeyken Konuşuruz, bu gece Jolly Joker Beyoğlu’nda olacak. Listelerin demirbaşları haline gelen ‘Boş Gemiler’, ‘Bodrum’, ‘Dinle Beni Bi’, ‘Ne Farkeder’ şarkılarının yanı sıra albümlerinin diğer sevilen şarkılarını birbiri ardına seslendirecek olan Yüzyüzeyken Konuşuruz ile hafta sonunu başlatmak için bu geceki rotanız belli.

 

Erol Alkan | 7 Aralık @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - erol alkan

Elektronik müzikseverlerin favori isimlerinden Erol Alkan, bir kez daha İstanbul’a geliyor. Ultra, Melt!, Sziget, Hideout, Exit, Pitchfork, Electric Zoo, Parklife, I Love Techno gibi birçok festivalde katılımcıları dans ettiren ünlü DJ/prodüktörün bu geceki hedefi Babylon’u dolduran müzikseverler olacak. Dans etmek için en ideal tercih.

 

Hedonutopia | 8 Aralık @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - hedonutopia

Yeni albümleri “Yakamoz Sandalı”nı geçtiğimiz haftalarda yayınlayan Hedonutopia, albümlerinin ilk konseriyle Cumartesi gecesi Salon sahnesinde olacak. Yerli alternatif sahnenin son dönemde dikkat çeken isimlerinden biri olan Hedonutopia’yı henüz keşfetmediyseniz ayağınıza kadar gelen fırsatı geri çevirmeyin.

 

Fatma Turgut | 8 Aralık @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - fatma turgut

İlk solo albümünün çalışmalarını sürdüren Fatma Turgut, konserlerini de ihmal etmiyor ve Cumartesi gecesi Dorock XL Beşiktaş’ta dinleyicileriyle bir araya geliyor. Model ile tanıyıp sevdiğimiz şarkılarının yanı sıra sahnede seslendirmeyi sevdiği şarkılardan oluşan repertuarıyla Fatma Turgut, enerjisi hayli yüksek bir gece için sizleri bekliyor.

 

Killa Hakan | 9 Aralık @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - killa hakan

Türk rap’ine adını yazdıran isimlerden Killa Hakan, Türkiye turnesinin ikinci ayağında Pazar günü IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde olacak. Yaz aylarında yayınladığı ve kendi adını taşıyan son albümünden şarkılar ve konuklarıyla Killa Hakan, Türk rap severleri yeni haftaya enerjik bir şekilde hazırlayacak.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

23 – 25 Kasım 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Gaye Su Akyol | 23 Kasım @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - gaye su akyol

Gaye Su Akyol, yeni albümü İstikrarlı Hayal Hakikattir albümünün ilk konseri için bu gece Babylon sahnesinde olacak. Pitchfork, The Observer gibi yayınlardan övgü dolu yorumlar alan, dünya müzik sektörünün önemli isimlerinin radarında olan Gaye Su Akyol; yeni ve kariyerinin sevilen şarkılarıyla dolu bir gece için sahneye çıkacak. Elektronik müzikle Anadolu Pop ve Anadolu Rock, Türk Halk Müziği ezgileri, Klasik Türk Müziği birleştiren Gaye Su Akyol’u sahnede canlı canlı izlemek için bu geceyi kaçırmayın.

 

Mabel Matiz | 23 Kasım @ Jolly Joker Kartal

hafta sonu etkinlik önerileri - mabel matiz

Mabel Matiz, konser serisine aralıksız devam ediyor. Bu gece Jolly Joker Kartal sahnesinde dinleyicileriyle bir araya gelecek olan Mabel Matiz, listelerin üst sıralarını mesken tutan şarkılarıyla sahnede olacak. Bu yılın üzerinde en çok konuşulan, en çok dinlenilen albümlerinden birine imzasını atan Mabel Matiz’in her biri ayrı bir hikaye anlatan şarkılarıyla dolu bir gece yaşamak için yerinizi almayı ihmal etmeyin.

 

Deniz Tekin | 23 Kasım @ KadıköySahne

hafta sonu etkinlik önerileri - deniz tekin

Alternatif müziğin genç yeteneklerinden Deniz Tekin, bu gece şarkılarıyla KadıköySahne’de olacak. Huzur veren sesi, naif tavırları ve yeteneğini ortaya seren şarkılarıyla Deniz Tekin, hafta sonuna sakin bir başlangıç yapmak isteyenleriniz için ideal bir Cuma gecesi konseriyle müzikseverlerin karşısına çıkacak.

 

Kes | 24 Kasım @ Borusan Müzik Evi

hafta sonu etkinlik önerileri - kes

Mehmet Demirdelen, Cenk Turanlı ve Emre Kula’dan oluşan Kes, Cumartesi gecesi Borusan Müzik Evi sahnesinde olacak. Enstrümantal progresif rock grubu olarak tanımlanan; ancak bu tanımdan kat be kat fazlası olan Kes, yeni şarkılarını da gecede paylaşacak.

 

mor ve ötesi | 24 Kasım @ Dorock XL Kadıköy

hafta sonu etkinlik önerileri - mor ve ötesi

9 konserlik Amerika turnesinden dönen mor ve ötesi, ayağının tozuyla Dorock XL Kadıköy sahnesine çıkıyor. ‘Bir Derdim Var’, ‘Cambaz’, ‘Küçük Sevgilim’, ‘Deli’, ‘Şirket’, ‘Dünya Yalan Söylüyor’ gibi Türk rock müzik tarihine geçmiş şarkılarıyla mor ve ötesi, Cumartesi gecenizi adeta bir festivale döndürecek. Henüz hafta sonu planı yapmadıysanız ve yolunuz Kadıköy’e düşecekse mor ve ötesi konserini ajandanıza ekleyin.

 

XXF – Very Very French: Anatolian Power | 24 Kasım @ Zorlu PSM Studio

hafta sonu etkinlik önerileri - anatolian power

Bu hafta başlayacak olan XXF – Very Very French, Cumartesi gecesi Zorlu PSM Studio’da “Anatolian Power” konseptiyle Türk saykedelik çağdaş müzik sahnesinin birbirinden renkli isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Derya Yıldırım & Grup Şimşek, Kozmonotosman, Derya Yıldırım & Grup Şimşek, Elektro Hafız ve Grup Ses gibi Türk saykedelik rock müzik sahnesinin yaratıcı isimlerin birbiri ardına sahnede olacağı bu geceyi programınıza dahil edin.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

16 – 18 Kasım 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

MIX Festival | 16-17 Kasım @ Zorlu PSM

hafta sonu etkinlik önerileri - mix festival

Zorlu PSM, üçüncü kez düzenlenecek olan MIX Festival ile büyük bir dans pistine dönüşüyor! İki gün boyunca farklı müzik türlerinin en sevilen isimleri ile genç yeteneklerini bir çatı altında buluşturan MIX Festival, bu yıl yine performansların yanı sıra gerçekleşecek yan etkinliklerle katılımcılara her yönüyle dopdolu bir festival sunuyor. Festivalin bu yılki konukları arasında Paris hiphop/old-school disco kulüplerinin dikkat çeken ikilisi Polo & Pan, Norveç’in yetenek kumkuması Aurora, multi enstrümantalist kimliği ve sesi ile büyüleyen Sophie Hunger, Glasgow çıkışlı post punk grubu Undo gibi isimlerin yanı sıra Türkiye’de gerçekleşen birçok festivalde setin başına geçip herkesi dans ettiren Mabbas, 70’lerin Türkçe şarkılarına getirdikleri sıra dışı yorumla eşsiz disco ritmler yaratan Hey! Douglas, bu yıl Sziget Festival’daki performansıyla “izlenmesi gereken isimler” listesine giren Türkiye’nin en başarılı psychedelic müzik gruplarından BaBaZula, Türkçe funk ve psychedelic şarkıları dans pistine uyarlayan oluşum Turkish Edits, deep tech ve etnik elektronik müziğin birlikteliğini dansla sunan Monality ve mix’leriyle ünü ülke sınırlarını aşan Barış K yer alıyor. Uzun lafın kısası, iki gün boyunca sınırsız dans etmek için MIX Festival’a doğru yola çıkın.

 

Islandman | 16 Kasım @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - islandman

Montreaux Jazz Festival’ın bu yıl başlattığı yetenek ödülleri kapsamında “En İyi Çıkış Yapan Grup”  seçilen Islandman, bu gece Salon sahnesinde müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Tolga Böyük, Eralp Güven ve Erdem Başer’den kurulu Islandman’i henüz dinlemediyseniz bence bu gece yolunuz bir şekilde Salon’a düşsün.

 

Pantha Du Prince | 16 Kasım @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - pantha du prince

Babylon sahnesi bu gece Alman prodüktör ve besteci Hendrik Weber’in minimal tekno ve elektronik müzik projesi Pantha Du Prince’e emanet. 2002 yılında Nowhere ile EP’siyle çıkış yapan house, ambient ve minimal techno’nun öncü isimlerinden olarak gösterilen Pantha Du Prince ile gece boyu dans edip tüm haftanın stresini atma seçeneğini bir değerlendirin derim.

 

Hayko Cepkin | 17 Kasım @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - hayko cepkin

Söz konusu Hayko Cepkin ise gecenizin asla sıkıcı ve olduğunuz yerde sayarak geçmeyeceğinin garantisi var demektir. Sahnede yaşanan enerji patlamasının seyircilere de geçtiği bir Hayko Cepkin konserine ve yerinizde zıplayıp şarkılara son ses eşlik etmeye hazır olun.

 

Nekropsi | 17 Kasım @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - nekropsi

Babylon, Cumartesi gecesi İstanbul progresif sahnesinin kült ismi Nekropsi’yi sahnesinde ağırlamaya hazırlanıyor. Uzun bir aradan sonra Babylon sahnesine konuk olacak olan Nekropsi ile 1996 Mi Kubbesi dönemine uzanıp oradan günümüzün Sekizler ve Ta Ta Du’suna geçiş yapma fırsatını kaçırmayın.

 

Kamufle | 17 Kasım @ Red Rock

hafta sonu etkinlik önerileri - kamufle

Yeni single’ı Abe Bilader’i yayınlayan Kamufle, Cumartesi gecesi Red Rock sahnesinde olacak. Sorunumuz Var, Hayale Daldım, Olumsuzluklar ve Beni Görmeden Ölme gibi Türkçe hiphop dinleyicilerinin sevdiği şarkıların sahibi olan Kamufle’yi hafta sonu listenize eklemeyi ihmal etmeyin.

 

Orphaned Land | 18 Kasım @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - orphaned land

Orphaned Land, %100 Metal konserleri kapsamında İzmir ve Ankara’nın ardından Pazar günü IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde İstanbullu dinleyicileriyle bir araya gelecek. Türkiye’de hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi bulunan Orphaned Land, 5 yıllık aranın ardından sevilen şarkılarıyla Türk dinleyicilerinin karşısında olacak.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

9 – 11 Kasım 2018 Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Xir Live Set | 9 Kasım @ Cemiyet

hafta sonu etkinlik önerileri - xir

“XX” albümünü geçtiğimiz günlerde yayınlayan Xir, bu gece live set’i ile Cemiyet sahnesinde olacak. Albüm öncesi ‘Angela Merkel’ ve ‘Tsubasa’ single’larını yayınlayan ve albümünün ilk şarkısı ‘X Değişmez’ ile rap listelerinin üst sıralarında yer alan Xir ile hafta sonunu başlatmak planlarınız arasında yer almalı.

 

David Helfgott | 9 Kasım @ Volkswagen Arena

hafta sonu etkinlik önerileri - david helfgott

Efsane piyanist David Helfgott, ilk kez 360 derece sahnede bu gece Volkswagen Arena’da olacak. hayatı Oscar ödüllü “Shine” filmi ile beyaz perdeye aktarılan David Helfgott, bu eşine az rastlanır geceyi çift piyano ile gerçekleştirecek. Dünyanın sayılı piyanistleri arasında yer alan Helfgott’un bu eşsiz performansını izleme şansını kaçırmayın.

 

Audioban Sunar: Dark Pulse Albüm Lansman Konseri | 9 Kasım @ Salon

Türkiye’den yeni sesleri dinleyiciyle buluşturmayı, sosyal yaşamın her alanını farklı deneyimlerle canlandırmayı ve yayımlayacağı albümlerle plak kültürünü beslemeyi hedefleyen müzik oluşumu Audioban’ın ilk yayını “Dark Pulse – Audioban Selections: New Era of Turkish Dark Scene”, bu gece Salon sahnesinde tanıtılıyor. Türkiye’den dark pop, synthwave, darkwave ve ambient gibi türlerde üretim yapan sanatçılar bir araya geliyor. Ortak bir müzikal imlayı gözeterek hazırlanan albümde yer alan Supereich DJ setiyle, Urværk, RedRice ve ELZ AND THE CULT ise canlı performanslarıyla sırayla Salon sahnesinde olacaklar. Gecenin kapanışını ise Hakan Tamar yapacak.

 

Sertab Erener | 9 Kasım @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - sertab erener

Kısa sürede Avrupa yakasının uğrak noktalarından biri haline gelen Dorock XL Beşiktaş, bu gece Türk müziğinin en başarılı ve üretken kadın müzisyenlerinden Sertab Erener’i sahnesinde ağırlayacak. Solo çalışmaları haricinde vokalistliğini üstlendiği Oceans of Noise ile de çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Sertab Erener, bu gece solo kariyerinin en sevilen şarkıları ile dinleyicilerinin karşısına çıkacak. Eşsiz vokali ve yıllara meydan okuyan hitleriyle Sertab Erener’i izlemek için rotanız belli.

 

Ağaçkakan | 10 Kasım @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - ağaçkakan

Yeni sezona hızlı bir başlangıç yapan Salon; Türk caz, rap ve alternatif sahnesinin son dönemdeki yıldız isimlerini sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. Salon’un bu Cumartesi geceki konuğu ise son single’ı ‘Kesin Şamatayı’yı yayınlayan Ağaçkakan. Hiphop’ın alternatif ismi olarak tanınan Ağaçkakan, kendisiyle özdeşleşen şarkıları ile Cumartesi gecesi sizi Salon sahnesine bekliyor.

 

Khontkar | 11 Kasım @ IF Performance Hall Ataşehir

hafta sonu etkinlik önerileri - khontkar

Bu hafta sonuna Türkçe rap damgasını vuruyor. Pazar günü IF Performance Hall Ataşehir’in konuğu Türkçe trap’in nev-i şahsına münhasır ismi Khontkar olacak. ‘Kime Ne’, ‘Hiçbir Şeyim Yok’ gibi single’ları ile kısa sürede en çok dinlenen rapper’lar arasına giren Khontkar’ı henüz canlı izlemediyseniz fırsat ayağınıza kadar gelmişken kaçırmayın.

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

FAVORİ YAZILAR