Konserler, festivaller… İşte en güncel hafta sonu etkinlik önerileri…

Bu haftanın hafta sonu etkinlik önerileri:

12 – 14 Nisan Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Festival sezonu bu hafta sonu başlıyor!

MilyonFest Kayseri

12-13-14 Nisan @ Wyndham Grand / Kayseri

hafta sonu etkinlik önerileri - milyonfest kayseri

MilyonFest, bu yıl Kayseri ile başlıyor. Bu yıl ilk kez Kayseri’de gerçekleşecek olan MilyonFest’te Athena, mor ve ötesi, Pentagram, Şebnem Ferah, maNga gibi Türk rock müziğinin sevilen isimlerinin yanı sıra Türk rap’inin en önemli isimlerinden Ceza, solo albümünün çalışmalarını tamamlayan Fatma Turgut, alternatif sahnenin yıldız isimleri Adamlar, Sena Şener, Eda Baba ve daha birçok sanatçı ve grup üç gün boyunca sahnede olacak.

 

Can Bonomo

12 Nisan @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - can bonomo

Yeni albümü Ruhum Bela’yı geçtiğimiz günlerde yayınlayan Can Bonomo, albümünün ilk konseri ile IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor. Can Bonomo ve ekibinden yeni şarkıları canlı canlı dinleme fırsatını kaçırmamanız tavsiyedir.

 

Merve Deniz & Can Oflaz

12 Nisan @ Çıngırock Performance Hall / İzmir

Yerli alternatif sahnenin genç ve yetenekli isimleri Merve Deniz ve Can Oflaz, bu gece İzmirli müzikseverlerle bir araya geliyor. İki genç yıldız; kendi şarkıları ve sahnede seslendirmekten keyif aldıkları şarkılardan oluşan bir seçkiyle sahnede olacak.

 

Şebnem Ferah

12 Nisan @ Milyon Performance Hall / Ankara

hafta sonu etkinlik önerileri - şebnem ferah

Türk rock müziğinin istisnasız en sevilen isimlerinden Şebnem Ferah, bu gece Milyon Performance Hall Ankara’da şarkılarıyla müzikseverlere unutulmaz bir gece geçirtmeye hazırlanıyor. Her biri Türk rock müziğinin unutulmaz şarkıları arasında yer alan şarkılarını bir kez de Ankaralı dinleyicileri için seslendirecek olan Şebnem Ferah konseri için Ankaralılar’ın rotası belli.

 

Ara Malikian

13 Nisan @ Volkswagen Arena

hafta sonu etkinlik önerileri - ara malikian

Dünyanın en ünlü kemancılarından Ara Malikian, “Royal Garage” turnesi kapsamında 13 Nisan Cumartesi gecesi Volkswagen Arena’ya geliyor. Müziği ile olduğu kadar sahne şovu ile de bu hafta sonunun izlenmesi gereken isimleri arasında yer alan Ara Malikian ile eşine az rastlanır bir konser izlemek için yerinizi almayı ihmal etmeyin.

 

Ceza

13 Nisan @ Beyrut Performans

hafta sonu etkinlik önerileri - ceza

Türk rap müziğinin en önemli isimlerinden Ceza, Cumartesi gecesi İstanbul Beyrut Performans’ta dinleyicileriyle hasret giderecek. Hepsi birer Türkçe rap hiti olan şarkılarında Ceza’ya eşlik etmek için Cumartesi geceki rotanız belli.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

29 – 31 Mart Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Haken

29 Mart @ Zorlu PSM – STUDIO

hafta sonu etkinlik önerileri - haken

Progresif metalin günümüzdeki temsilcilerinden Londra çıkışlı Haken, bu gece Zorlu PSM Studio sahnesinde dinleyicileriyle bir araya gelmeye hazırlanıyor. “Biz basit müzik yapmıyoruz. Her zaman bizden beklenilenin ötesine geçmeyi hedefliyoruz. Son albümümüz ile de bunu başardığımıza inanıyorum.” diyen Haken üyelerini canlı canlı izleme fırsatını kaçırmayın.

 

Alan Broadbent Trio

29 Mart @ Zorlu PSM – Touché

hafta sonu etkinlik önerileri - alan broadbent

Caz müzikseverlerin kısa sürede uğrak yerlerinden biri haline gelen Touché, ‘Dünya Piyano Günü’nü Alan Broadbent ile kutluyor. Müzik dünyasının yaşayan efsanelerinden biri olan ve bugüne kadar Natalie Cole, Johnny Mandel, Paul McCartney gibi isimlerle çalışan, Grammy ödüllü Alan Broadbent, İstanbullu müzikseverlerin karşısına kontrbasta Kağan Yıldız, davulda ise Ferit Odman eşliğinde çıkacak.

 

Peter Sandberg

29 Mart @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - peter sandberg

İsveçli multi-enstrümantalist  Peter Sandberg, Dünya Piyano Günü’nü kutlamak üzere Salon’a geliyor. Neo-klasik müziği kendisine mesken edinen Peter Sandberg’in zaman zaman caza kayan zaman zaman da elektronik altyapılarla süslediği müziğini dinlemek için yerinizi alın.

 

Fatma Turgut

29 Mart @ Moda Kayıkhane

hafta sonu etkinlik önerileri - fatma turgut

Bir Varmış Bir Yokmuş’ single’ını geçtiğimiz hafta yayınlayan Fatma Turgut, bu gece Moda Kayıkhane sahnesinde olacak. Türk rock müziğinin sevilen seslerinden biri olan Fatma Turgut, yeni şarkısını da dahil ettiği repertuarıyla kendisini dinlemeye gelenlere gece boyu müzik ziyafeti sunuyor.

 

Emir Yargın ve Konukları

30 Mart @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - emir yargın

Elektropop’un yerli temsilcilerinden Emir Yargın ve konukları Arel Koray Nalbant, Birkan Nasuhoğlu, Canozan, Deniz Tekin ve Sedef Sebüktekin ile Cumartesi gecesi Babylon’da randevunuz var. Müzisyen kimliğinin yanı sıra YouTube kanalı için hazırladığı ‘Çakal Lezzetler’ programıyla büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Emir Yargın, önümüzdeki aylarda yayımlanacak yeni kayıtlarını ilk kez dinleyicileriyle paylaşmaya hazırlanıyor.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

22 – 24 Mart Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Mabel Matiz

22 Mart @ DasDas

hafta sonu etkinlik önerileri - mabel matiz

Geçtiğimiz Haziran ayında yayınladığı Maya albümünün Türkiye turnesine son hız devam eden Mabel Matiz, bu akşam DasDas’ta dinleyicileriyle bir araya geliyor. Dillere pelesenk olan ve listelerin üst sıralarından uzun zamandır inmeyen şarkıların sahibi Mabel Matiz ile şarkılarını hep bir ağızdan söylemek ve haftanın stresini atmak için yerinizi alın.

Pentagram

22 Mart @ Sanat Performance Sahnesi

hafta sonu etkinlik önerileri - pentagram

Hafta sonunu Pentagram ile başlatmaya ne dersiniz? Müzikseverler tarafından büyük beğeniyle karşılanan akustik performanslarına elektrikli konserlerinin yanı sıra devam eden Pentagram, bu gece Sanat Performance Sahnesi’nde olacak. Yıllara meydan okuyan Türk metalinin mihenk taşı şarkılarının akustik versiyonlarını canlı canlı dinleme fırsatını kaçırmayın.

 

Jam Session: Nekropsi

22-23 Mart @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - nekropsi

Türk müzik sahnesinin en şahsına münhasır isimlerinden Nekropsi, iki gece için Salon sahnesini ele geçiriyor. Son olarak geçtiğimiz yıl yayınladıkları ‘Sekizler’ ve ‘Ta Ta Du’ single’larıyla gönlümüzü yeniden fetheden Nekropsi’yi tadı damakta kalan ve nadiren gerçekleştirdikleri konserlerinden birinde yakalama şansı ayağınıza kadar gelmişken rotanızı bu gece ya da yarın Salon’a çevirmenizi tavsiye ederim.

 

Radyo Eksen Partisi

23 Mart @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - radyo eksen partisi

Geldik ayın o gecesine! Severek dinlediğimiz, programları yetmeyip bir de kişisel çalma listelerini takibe aldığımız Radyo Eksen DJ’leri Cumartesi gecesi Babylon’da setin başına geçiyor. Pop’tan rock’a severek dinlediğimiz ve keşfedilmeyi bekleyen şarkılarla dolu bir gece geçirmeyi kim istemez ki?

 

Hey! Douglas

23 Mart @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - hey douglas

Yeni albümü Marşandiz’i Cuma günü yayınlayan Hey! Douglas, albümü yayınlar yayınlamaz soluğu IF Performance Hall Beşiktaş’ta alıyor. Yeni şarkılarını taze taze ilk kez dinleyicileriyle paylaşacak olan Hey! Douglas ile dans etmek için yerinizi alın.

 

Aga B

24 Mart @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - aga b

Uzun zamandır beklenen albümü Muaf’ı geçtiğimiz günlerde yayınlayan Aga B, albümünün lansman konseriyle IF Performance Hall Beşiktaş sahnesine geliyor. Türkçe rap severlerin sıkı sıkıya takip ettiği isimlerden biri olan Aga B ile hem yeni şarkıları hem de sevilen şarkılarını beraber söyleme fırsatını kaçırmayın.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

15 – 17 Mart Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Adamlar

15 Mart @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - adamlar

Türk rock müziğinin son yıllardaki başarılı temsilcisi Adamlar, bu gece IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor. Festivallerin aranan isimleri arasına kısa sürede giren ve her performanslarıyla müzikseverlerden alkışı alan topluluk, sevilen şarkıları ile sahnede olacak.

 

Teoman

15 Mart @ Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

hafta sonu etkinlik önerileri - teoman

Teoman, bu gece dillere pelesenk olan şarkılarıyla Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Yıllara meydan okuyan ve her defasında hep bir ağızdan söylenen Teoman şarkılarına ilk elden eşlik etmek için yerinizi almanız tavsiyedir.

Audioban Sunar: Non Square ‘Reflections of Us’ Albüm Lansman Konseri

15 Mart @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - reflections of us

İstanbullu prodüktör Non Square, Reflections of Us adını verdiği ilk albümünü hafta başında Audioban etiketiyle dijital platformlarda yayınladı. Bu akşam da Salon sahnesinde şarkılarını ilk kez müzikseverlerle paylaşacak olan Non Square’in lansman konserini kaçırmayın.

 

License to Dance: Weval

15 Mart @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - weval

Hollandalı ikili Harm Coolen ve Merijn Scholte Albers’in elektronik müzik projesi Weval, License to Dance serisi kapsamında bu gece Babylon sahnesinde olacak. Albers’in trip-hop geçmişi ve Coolen’ın house sevgisinin birleşimiyle şekillenen ve özellikle elektronik müziğin hiçbir alt türüne bağlı kalmamayı başaran Weval ile dans dolu bir gece geçirmek isteyenler Babylon’a bekleniyor.

 

St. Patrick’s Day Party

16 Mart @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - st patricks day

İrlanda kültüründe büyük yer edinmiş, dünyanın her bir köşesinde kitleler tarafından kutlamaların yapıldığı “St. Patrick’s Day”, bu sene Babylon’da kutlanıyor. İsteyen katılımcıların Balfolk tarafından gerçekleştirilecek geleneksel İrlanda dans atölyesine katılabileceği akşam boyunca Berke Yavuz’un müzikleriyle eğlenceli dakikalar geçireceksiniz.

 

Steve Aoki

16 Mart @ Volkswagen Arena

hafta sonu etkinlik önerileri - steve aoki

Dünya dans müziğinin en önemli isimlerinden Steve Aoki, bu hafta sonu İstanbul’da. Cumartesi günü Volkswagen Arena’da performans sergileyip binlerce kişiyi dans ettirecek olan Steve Aoki öncesinde setin başında sırasıyla Nataliya Vodolagina, İlker Aksungar, Funky C, Emrah İş ve Burak Yeter olacak. 

 

Nilipek.

16 Mart @ Zorlu PSM – Touché

hafta sonu etkinlik önerileri - nilipek

Alternatif sahnenin şahsına münhasır seslerinden Nilipek., Cumartesi gecesi şehrin en yeni mekanlarından Touché’nin sahnesinde olacak. Kendi şarkılarının yanı sıra Türkçe şarkılara yaptığı cover’larla da dikkat çeken Nilipek. ile müzik dolu bir gece geçirmek için yerinizi ayırtın.

 

Wooden Shjips

16 Mart  @ Salon

hafta sonu etkinlik önerileri - wooden shjips

Erik “Ripley” Johnson, Dusty Jermier, Nash Whalen ve Omar Ahsanuddin’den kurulu saykedelik rüya takımı Wooden Shjips, Cumartesi gecesi Salon sahnesinde müzikseverlerle bir araya geliyor. Eşine az rastlanır bir müzikal deneyim yaşamak isteyenlerin yolu Cumartesi gecesi mutlaka Salon’a düşsün.

 

Tankurt Manas

17 Mart @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - tankurt manas

Haftayı rap ile kapatıyoruz! Türkçe rap’in sevilen isimlerinden Tankurt Manas, Pazar gecesi rap severleri IF Performance Hall Beşiktaş’a bekliyor. Geçtiğimiz yıl yayınladığı albümü Bilinçaltı ile Türkçe rap listelerinin vazgeçilmez isimlerinden biri olan Tankurt Manas ile enerjisi hayli yüksek bir geceye hazırlıklı olun.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

8 – 10 Mart Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Laneth Bir Gece III

8 Mart @ IF Performance Hall Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - laneth

Türk rock ve metal tarihinin efsane isimlerinin sahne aldığı “Laneth Bir Gece” serisi üçüncü konseriyle devam ediyor. Laneth Bir Gece üçüncü ayağında IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde uzun yıllardır sahnelerden uzak olan Pagan ve Cultus gruplarını ağırlamaya hazırlanıyor. Bu iki efsane ismin yanı sıra ikinci kez Laneth Bir Gece’de konser verecek olan The Climb, Objektif ve Razor da rock ve metal severlerin karşısında olacak. Benzerine zor rastlanır konserler ve bir daha izlenmesi mümkün olamayacak performanslar için yerinizi alın.

 

Sónar İstanbul

8 – 9 Mart @ Zorlu PSM

hafta sonu etkinlik önerileri - sonar istanbul

Müzik, yaratıcılık ve teknolojiyi bir çatı altında toplayan Sónar İstanbul, 8-9 Mart tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek. İki gün boyuncu dünyanın en önemli DJ ve prodüktörlerini izlerken katılacağınız atölye çalışmaları ve sunumlarla da müzik, müzik teknolojileri ve günümüz yaratım dünyası hakkında da ufkunuzu genişletecek ve yeni bir bakış açısı kazanmanızı sağlayacak bir dünyada yer alma fırsatına da sahip olacaksınız. Yeni albümleri Who Else’i yayınlar yayınlamaz Modeselektor, Sónar Istanbul sahnesinde olacak. İkinci sıraya da Fransız elektronik müzik sahnesinin “maestro” lakaplı DJ/prodüktörü Lauren Garnier ve son olarak Alman elektronik müziğinin dünya sahnesine armağanı Henrik Schwarz gibi isimlerin performanslarının yanı sıra Digilogue katkılarıyla hazırlanan ve iki güne yayılan görsel-işitsel şovlar, workshop’lar, söyleşiler de festival katılımcılarını bekliyor.

 

Dilhan Şeşen – Sedef Sebüktekin – Güler Özince

8 Mart @ KadıköySahne

hafta sonu etkinlik önerileri - kadıköysahne

Alternatif müziğin genç yetenekleri Dilhan Şeşen, Sedef Sebüktekin ve Güler Özince; bu gece KadıköySahne’de olacak. Her biri birbirinden yetenekli bu üç solist, sevilen şarkılarını birbiri ardına seslendirecek. Gecenin DJ performansı ise Barış Kıralioğlu’ndan geliyor.

 

Şanışer feat. Sokrat

8 Mart @ Mask Live Music Beylikdüzü

hafta sonu etkinlik önerileri - şanışer

Türk rap müziğinin iki sevilen ismi Şanışer ve Sokrat, bu gece Mask Live Music Beylikdüzü sahnesinde bir araya geliyor. Solo çalışmalarının yanı sıra en son Ne İçin Yaşıyorum, Anlamı Yok Live Session kaydını yayınlayan ikili sevilen şarkılarını dinleyicileriyle beraber seslendirmek üzere sahnede olacak.

 

Kargo

8 Mart @ Beyrut Performans

hafta sonu etkinlik önerileri - kargo

Yeni vokalistleri Altay Oktar ile müzik yolculuğuna devam eden Kargo, bu gece Beyrut Performans sahnesinde olacak. Yıllara meydan okuyan Kargo‘nun hit şarkılarını dinlemek için yerinizi almayı ihmal etmeyin.

 

Sıla

9 Mart @ Volkswagen Arena

hafta sonu etkinlik önerileri - sıla

Yeni EP’si Acı ile kendisinden son single’ı Muhbir’in ardından yeni şarkılar bekleyen hayranlarını sevindiren ve listelere hızlı bir giriş yapan Sıla, Cumartesi gecesi Volkswagen Arena’da dinleyicileriyle bir araya geliyor. Her biri ayrı hit olmuş şarkılarını bir kez daha dinleyicileriyle paylaşacak olan Sıla ile müzik dolu bir gece geçirme fırsatını kaçırmayın.

 

Ezhel

9 Mart @ Jolly Joker Vadistanbul

hafta sonu etkinlik önerileri - ezhel

Sadece Türk rap müziğinin değil, müzik dünyamızın en büyük çıkışlarından birini gerçekleştiren Ezhel, konserlerine son hız devam ediyor. Yurt dışı ve yurt içi konserleri ile dinleyicileriyle bir araya gelmeyi sürdüren Ezhel, Cumartesi gecesi Jolly Joker Vadistanbul sahnesinde olacak. Yeni hit’i Felaket’in yanı sıra şimdiden adlarını müzik tarihine yazdıran Geceler, İmkansızım gibi Ezhel şarkılarıyla eğlenmek için rotanız belli.

 

Manuş Baba

9 Mart @ Dorock XL Beşiktaş

hafta sonu etkinlik önerileri - manuş baba

Dönersen Islık Çal albümü ile geçtiğimiz yıl en çok dinlenenler arasına adını yazdıran Manuş Baba, yeni albümü İki Gözümün Çiçeği albümünün lansman konseri için Cumartesi gecesi Dorock XL Beşiktaş’ta olacak. Yeni Manuş Baba şarkılarını canlı canlı ilk kez dinleme fırsatını kaçırmayın.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

1 – 3 Mart Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

maNga

1 Mart @ Sanat Performance Sahnesi

hafta sonu etkinlik önerileri - manga

Mart ayını yollarda geçirecek olan maNga, 14 konserlik turnelerinin başlangıcını İstanbul’da Sanat Performance Sahnesi’nde yapıyor. Her biri hit olan ve tüm konserlerde hep bir ağızdan söylenen maNga şarkıları ile zıplamak, bağırmak, dans etmek ve tüm haftanın stresini atmak için bu geceki konserdeki yerinizi almanız tavsiyedir.

 

Kenan Doğulu

2 Mart @ Volkswagen Arena

hafta sonu etkinlik önerileri - kenan dogulu

Canlı performans denince tür ayırt etmeksizin herkesin mutlaka bir kez sahnede izlemesi gereken sanatçıların başında gelen Kenan Doğulu, Volkswagen Arena’nın yeni konser serisi “Volkswagen Arena 360° Center Stage”in ilk konuğu olarak sahneye çıkıyor. Türk popüler müziğinin en iyileri arasında yer alan Kenan Doğulu, yıllara meydan okuyan şarkıları ve dillerden düşmeyen enerjik sahne performansıyla 360°’lik bir seyir keyfiyle dinleyicilerinin karşısında olacak.

 

Sonar Istanbul Pre-Event w/ Flava D

2 Mart @ Zorlu PSM – STUDIO

hafta sonu etkinlik önerileri - flava d

Yılın en heyecan verici festivallerinden Sonar İstanbul’a bir hafta kala Zorlu PSM Studio’da Flava D ile resmi olarak geri sayım başlıyor. İngiltere’nin en üretken yapımcılarından biri olan Flava D’nin enerjik seti öncesinde Kerem Akdağ setin başında olacak. Flava D’nin hipnotize edici performansının ardından ise gecenin kapanışı Afyonbando ile yapılacak.

 

One Night In Berlin: KaterBlau Showcase

2 Mart @ Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

İstanbul gece hayatının son 10 yıldır uğrak noktalarından biri olan minimüzikhol, 10. yılını Berlin’in önde gelen kulüplerinden KaterBlau ile ortaklaşa gerçekleştirecekleri “One Night In Berlin: KaterBlau Showcase” gecesiyle kutluyor. Mimi Love, Sascha Cawa, Kotelett & Zadak ve Jake The Rapper da bu özel gecenin müziklerinden sorumlu olacak.

 

Asgeir

2 Mart @ Salon

hafta sonu etlinlik önerileri - asgeir

Bon Iver’ın elektronik hali olarak tanımlanan İzlandalı indie, elektronik müzisyeni Asgeir, Cumartesi gecesi Salon sahnesinde olacak. Simon and Garfunkel parçası ‘Sound of Silence’ cover’ıyla adını duymamış olanlara da kendini tanıtan Asgeir’i izlemek için bu fırsatı kaçırmayın derim. 

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

22 – 24 Şubat Hafta Sonu Etkinlik Önerileri

Tam bir yok yok hafta sonuna doğru hızla ilerlerken haftanın öne çıkan etkinliklerini sizin için derledik.

Duman

22 Şubat @ Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

hafta sonu etkinlik önerileri - duman

Sadece Türk rock’ının değil Türk müzik dünyasının en sevilen ve konserleri her daim yoğun katılımla geçen gruplarından Duman, bu gece Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde dinleyicileriyle bir araya geliyor. Şarkıları ile milyonlarca kişiye ulaşan Duman ile geçmişten günümüze hit şarkıları eşliğinde bir gece geçirmek için rotanız belli.

Rashit

22 Şubat @ IF Performance Hall Beşikaş

hafta sonu etkinlik önerileri - rashit

Türk punk’ının en önemli gruplarından Rashit, çok özel bir konser için 22 Şubat’ta IF Performance Hall Beşiktaş’ta olacak. 30 yıla yaklaşan müzik yolculuklarını 22 Şubat gecesi konuk müzisyen dostlarıyla beraber gerçekleştirecekleri performanslarla taçlandıracak olan Rashit’e sahnede Tünay Akdeniz, Aylin Aslım, Fatma Turgut, Orçun Sünear, Burak Gürpınar, Özgür Can Öney ve Bülent Üstün eşlik edecek. Rashit ve konukları öncesinde ise sahnede Low Sexual Desire, Sülfür Ensemble, Saints N Sinners yer alırken gecenin açılışını DJ kabininde Çağlan Tekil yapacak. Konser bitimi ise Nikki Wild setin başında olacak.

Yeni Yerli Konserler no.2

22 Şubat @ Babylon

hafta sonu etkinlik önerileri - babylon 22 şubat

Yerli müzik sahnesinin genç yetenekleri New East Waves işbirliği ile Babylon sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor. Serinin ikinci konserinde sahne Al’york, Barlas Tan Özemek ve The Young Shaven’ın olacak. Yeni isimler keşfetmek isteyen ve bu isimleri keşfedip de bir türlü canlı performanslarını izleyemeyenler için kaçırılmaz fırsat.

 

Kerem Görsev Trio feat. Allan Harris

22 Şubat @ Zorlu PSM – Touché

hafta sonu etkinlik önerileri - kerem görsev

Ülkemizin önde gelen caz müzisyenlerinden Kerem Görsev; Kağan Yıldız ve Ferit Odman’dan kurulu projesi Kerem Görsev Trio ile Zorlu PSM’nin en yeni mekanı Touché’de olacak. 1995 yılından bu yana beraber çalıştıkları ve birçok festival ve konserde birlikte sahne aldıkları Allan Harris’in de üçlüye eşlik edeceği geceyi ajandanıza kaydetmekte fayda var.

Behemoth

23 Şubat @ Volkswagen Arena

hafta sonu etkinlik önerileri - behemoth

Black metal’in en önemli gruplarından Behemoth, 23 Şubat’ta Volkswagen Arena sahnesinde dinleyicileriyle bir araya gelmeye hazırlanıyor. Konser performanslarını “görsel ve işitsel olarak etkileyici, büyük ve kontrol edilemez bir kaos” olarak tanımlayan Behemoth, eşine az rastlanır bir konserle Türk dinleyicileriyle bir araya gelecek. Bugüne kadar aralarında dünya metal sahnesinin en büyük isimleri Ozzy Osbourne, Black Sabbath, Marilyn Manson, Iron Maiden, Metallica’nın da yer aldığı isimlerle aynı sahneyi paylaşan Behemoth’un İstanbul konseri öncesinde İstanbul çıkışlı black thrash metal grubu Persecutory sahnede olurken dj set’in başında ise Çağlan Tekil yer alacak.

Redd Akustik

24 Şubat @ Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi

hafta sonu etkinlik önerileri - redd

Yeni albümleri “Yersiz Göksüz Zamanlar” için geri sayımda olan Redd, Pazar günü sevilen şarkılarının akustik versiyonları ile dinleyicilerinin karşısına çıkacak. Yeni şarkılar öncesi Redd diskografisinin hafızalara kazınan şarkılarının akustik hallerini dinlemek için yerinizi ayırtın.

***

Daha önceki haftalardan hafta sonu etkinlik önerileri…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN