Bu hafta sonu battaniyelerinizi ve kahvenizi hazırlayın ve aşk, dostluk ve aileye dair, sımsıcak film önerilerimizden birini izlemeye başlayın! Etrafımızdaki onca olumsuzluk ve soğuyan havalar nedeniyle bu aralar çok ihtiyacımız olan iki şey var: Gülümsemek ve ısınmak. Bu yüzden, sinemanın en yürek ısıtan, en yüz güldüren, en iyi hissettiren, en mutluluk veren raflarını karıştırdık ve böyle zamanlar için birebir 10 hafta sonu film önerisi sıraladık:

Unsplash.com/Jeremy Yap

Hafta Sonu İzleyebileceğiniz Filmler

Big Fish | 2003, Tim Burton

Fantastik masallar, anlamlı bir baba-oğul hikayesi ve bitmesin isteyeceğiniz bir yolculuk… Ölüm döşeğindeki babasıyla yeniden bir bağ kurabilmek için onun gençliğinde çıktığı yolculuğun büyüleyici hikayelerini yeniden dinlemeye başlayan Will’in ve göreceğiniz en iyi hikaye anlatıcılarından olan babası Edward’ı izlemek sizi bambaşka bir dünyaya götürecek.

theMagger Banner
Advertisement
youtube play youtube play

IMDb Puanı: 8/10

The Bucket List| 2007, Rob Reiner

Hayatın tadını çıkarmak ve bu dünyadan ayrılmadan önce istediğiniz her şeyi yapmak için gerekli motivasyonu sağlayacak ve size kolay bulunmayacak bir dostluk hikayesi anlatacak bir film bu. Morgan Freeman ve Jack Nicholson’ın hastanede tanışan iki ihtiyarı canlandırdığı The Bucket List, ikisinin bir araya gelerek aklınıza gelmeyecek maceralara atıldığı son günlerini anlatıyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.4/10

Chocolat | 2000, Lasse Hallström

Geçtiği dönem ve coğrafya bakımından sıcaklığı oldukça düşük olsa da duygu yoğunluğu nedeniyle sımsıcak filmler arasında anılmayı sonuna dek hak ediyor Chocolat. Küçük bir Fransız kasabasında bir çikolata dükkanı açan Vianne (Juliette Binoche) ve kızının kasabayı ve hayat anlayışlarını nasıl değiştirdikleri bir yana, onlar da hayatlarına giren bir adam (Johnny Depp) nedeniyle oldukça değişiyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı:7.2/10

Elizabethtown | 2005, Cameron Crowe

Yıllardır ailesinden uzak kalmış bir genç adamın eve dönüş hikayesi… Babasının ölümü nedeniyle evine dönen, intihara meyilli Drew’ün bu yolculuk sırasında tanıştığı Claire sayesinde hayatının değişmesini konu alan Elizabethtown’da başrolleri Orlando Bloom, Kirsten Dunst ve müzik paylaşıyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 6.4/10

Enchanted | 2007, Kevin Lima

Disney masalları gerçek oluyor! Kötü kalpli cadının büyüsü nedeniyle şarkı söyleyen hayvanlar, capcanlı bir doğa ve mutluluk dolu danslarla bezeli hayatından koparılıp günümüz New York’una gönderilen bir prensesin animasyondan gerçeğe dönüşen hikayesini anlatan Enchanted, müzik ve kahkaha dolu iki saat ve yakışıklı, beyaz atlı prens(ler) vadediyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7/10

theMagger Banner
Advertisement

Flipped | 2010, Rob Reiner

Biraz kalp çarpıntısı, biraz karında uçuşan kelebekler, çokça da dostluk… Çocukluk aşkınız var ya, işte onun filmi! Ağaçlarda oturmak ve tavuklarını her şeyden çok seven Juli ve ilk gördüğü andan beri aşık olduğu Bryce’ın arasındakilerin sekizinci sınıfta çok farklı bir şeye dönüşmesini konu alan Flipped’in sizi çocukluğunuza götürmesi kaçınılmaz.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.7/10

Garden State | 2004, Zach Braff

Tıpkı Elizabethtown gibi, yıllardır ailesinden uzak kalmış genç bir adamın eve dönüş hikayesi… Annesinin ölümü nedeniyle evine dönen Andrew’un hayatını değiştirecek kararlar almasını ve hayatını değiştirecek bir kadınla tanışmasını anlatıyor Garden State. Zach Braff’in oldukça iyi eleştiriler alan ilk filminde ona Natalie Portman eşlik ediyor.

theMagger Banner
youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.4

Junebug | 2005, Phil Morrison

Chicago’da bambaşka bir hayat kurmuş bir sanat simsarının, nişanlısının ailesiyle tanışmak üzere North Carolina’da geçirdiği hafta sonunu anlatan Junebug, inişleriyle çıkışlarıyla, mutlulukla izlenen bir aile filmi olmasının yanında Amy Adams’ın canlandırdığı aşırı pozitif karakteriyle de aklınıza kazınacak.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 6.9

Pay It Forward | 2000, Mimi Leader

Türkçe’ye “İyilik Bul, İyilik Yap” diye çevrilen başlığı her şeyi anlatıyor aslında… Herkesin birbirine iyilik yaptığı bir dünyada herkesin başına iyi şeyler geleceği fikrine dayanan bu oldukça pozitif film, aynı zamanda bir ünlüler geçidi: Oyuncu kadrosunda Kevin Spacey, Helen Hunt ve Haley Joel Osment gibi isimler yer alıyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 7.2/10

Millions | 2004, Danny Boyle

İnsan olmak, insan ruhu ve ahlak anlayışı üzerine çocuksu bir masal… Ünlü İngiliz yönetmen Danny Boyle’un filmi, annesini kaybettikten sonra daha saf ve inançlı bir çocuğa dönüşen 7 yaşındaki Damian’ın bulduğu milyonlarca sterlin dolu çantayla imtihanını konu alıyor.

youtube play youtube play

IMDb Puanı: 6.9/10

İlginizi çekebilir: Sinemagger’dan Film Önerileri