!f İstanbul’un başlamasıyla önceliğim sinemaya kaymış durumda, ancak bu demek değildir ki bu hafta sonu nerede ne var bakmadım.:) Etkinliklere bakarken yine kendimi kaybedip buna mı gitsem, yoksa buna mı demekten kendimi alamadım.

15 Şubat Cuma

Bebe @ Salon İKSV

İspanyol multi-yetenek Bebe, ‘Malo’ diyerek kalbimizi çalmıştı zamanında. Şimdi de yepyeni şarkılarıyla Salon İKSV’yi İspanyol ateşiyle yakmaya hazırlanıyor. İspanyollar’ın kıvrak ritimlerinin rock n’roll’la kaynaştığı müziğiyle Bebe, haftanın tüm yorgunluğunu giderip hafta sonunu süper bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Can Bonomo @ Bronx İstanbul

Şu aralar en sık dinlediğim şarkılardan biri ‘Min El-Aşk ve Min El-Garaib’in sahibi Can Bonomo, Cuma gecesi Bronx İstanbul sahnesinde. Şahsen Bonomo’nun hangi konserine gitsem güzel zaman geçiriyorum. Sahne enerjisi hayli yüksek olan Can Bonomo ve grup arkadaşları bu enerjiyi izleyicileriyle de paylaşmayı çok iyi başarıyor.

Alp Ersönmez “Cereyanlı” @ Nublu İstanbul

Caz, dans, funk’ın birleşiminden ortaya çıkacak sonucu yazın deseler, cevabı ‘Cereyanlı’ olurdu. Türkiye’nin en yetenekli bas gitaristlerinden Alp Ersönmez, kendisi gibi yetenekli grup arkadaşlarıyla Nublu İstanbul sahnesinde tüm haftanın yorgunluğunu bir kenara bıraktıracak ve Cumartesinin ilk saatlerinde sizi dans ettirecek.

16 Şubat Cumartesi

Skream feat. SGT Pokes @ The Hall

Bu haftanın sanırım beni en heyecanlandıran etkinliği Skream’e ait. Tamamen tesadüf eseri müzik siteleri arası gezerken keşfettiğim ve sayesinde dubstep’in ne olup olmadığını öğrendiğim Skream, yanına MC SGT Pokes’u da alarak The Hall’un DJ kabinine geçiyor. Gecede neler çalınır, ne olur kestirmek mümkün değil. Ama çok güzel ve süper müzikli bir gece olacağı kesin!


Chantage @ Nublu İstanbul

Tolga İnci ve Kıvanch K’dan kurulu Chantage, Cumartesi gecenizi new wave, indie, punk, brit pop, synth pop ile donatmaya hazırlanıyor. Kendi bestelerinin yanı sıra bu türlerin en sevilen ve güncel şarkılarını da cover’layan Chantage, 90’lardan bu yana ismini sıklıkla andığımız gruplardan biri olarak yoluna devam ediyor. Hem canlı müzik dinleyip hem de dans etmek isteyenler için kaçırılmaz fırsat.

Gypsy Swing feat. Ece Göksu @ Alt

Cumartesi gecesi Alt sahnesinde neler olacak diye sorarsanız, Gypsy Swing’in konserleri için hazırladığı metinle karşılık verebilirim ancak. “Cazın en eğlenceli halini görmek isteyenleri bekleriz, başka yerde dinleyemezsiniz! Youtube’da bile!” diyorlar bizi nelerin beklediğine yanıt olarak. Çingene cazı, polka, vals ve caza dair aradığımız ne var en eğlenceli halleriyle Gypsy Swing ve Ece Göksu ile Alt sahnesinde olacak.

17 Şubat Pazar

Pentagram @ Bostancı Gösteri Merkezi

Pentagram konserine yetişebilmek için içinde bulunduğumuz arabanın şoförüne manevi baskı yapmışlığım da var, konserde ezilme tehlikesi geçirmişliğim, hatta neredeyse düz duvara tırmanmışlığım! Pentagram, geçtiğimiz yazdan bu yana ilk kez yeni vokalistleri Gökalp Ergen ve yeni şarkılarıyla Bostancı Gösteri Merkezi’nde olacak. Rock ve metal dinlemeyi sevenleriniz için Pazar gününe uygun bir konser.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?