Hafta içi yağan kar eğer devam etseydi “kardanadam yapıp kartopu oynamaktan daha eğlenceli ne olabilir” diyecektim; ancak kar yağışı bittiği gibi hava da birkaç derece ısınınca konserlere geri döndüm. Bir dahaki kar yağışı hafta sonuna denk gelirse benden kardanadam yapıp eğlenin önerisine hazırlıklı olun şimdiden. :)

11 Ocak Cuma

Neyse / Gren @ Ghetto

Türk rock müziğinin genç ve yetenekli grupları Neyse ve Gren, Cuma gecesi Ghetto sahnesinde olacak. 2011 Be The Band Müzik Yarışması’nın galibi Neyse, yayınladığı ilk albümle beğenimi fazlasıyla kazanan bir grup olmuştu. Sahne performanslarını ve kendi şarkıları haricinde cover için seçtikleri şarkıları da son derece başarılı bulduğum Neyse ve en son Dredg konserinin açılış grubu olarak izlediğim Gren’i arka arkaya izlemek ideal bir Cuma gecesi planı olabilir.

Trust @ Salon İKSV

Tarihi açıklandığından beri çoğu arkadaşımın heyecanla beklediği konserin günü gelip çattı! O kadar çok insandan duydum ki Trust adını sırf merak ettiğimden benim de yolum Salon İKSV’ye düşecek gibi. Robert Alfons ve Maya Postepski’den kurulu synthpop ikilisi Trust, Cuma gecesi Salon İKSV’yi dans pistine çevirecek gibi gözüküyor. Trust öncesinde geceyi Kim Ki O ile açıp The Great Moon Hoax dj set’iyle de konsere hazırlanabilirsiniz.

12 Ocak Cumartesi


Portecho @ Babylon

Konserine gidip de en eğlendiğim, dans ettiğim gruplardan biri Portecho’dur. Bana göre uzun sayılabilecek bir süre sesi soluğu çıkmayan; ancak diğer projeleriyle sürekli gözümüzün önünde olan Tan Tunçağ ve Deniz Cuylan, üçüncü albümleri “Motherboy”u yayınladıktan sonra Portecho olarak da sahneye geri döndü. Cumartesi gecesi dans edip güzel müzik dinlemek istiyorsanız bence kaçırmayın.

Nathan Fake @ The Hall

Kısa sürede İngiltere’nin en önemli elektronik müzik sanatçılarından biri olan Nathan Fake, İstanbullu elektronik müzik dinleyicileriyle The Hall’da bir araya geliyor. Kendisine yağdırılan övgülere bakılırsa Cumartesi gecesi The Hall, uzun süre konuşulacak bir performansa ev sahipliği yapacak gibi gözüküyor. Elektronik müzik seviyorsanız, bence bu ayın en kaçmayacak etkinliği.

Melis Danişmend @ Salon İKSV

Melis Danişmend, beklenen ikinci albümünü nihayet dinleyicileriyle paylaşıyor. “Biraz Gülmek İstiyorum” adını verdiği albümünün ilk konserini Cumartesi gecesi Salon İKSV’de verecek olan Danişmend’in söz ve müzikleri kendisine ait olan yine birbirinden güzel hikayelere sahip şarkılarla karşımızda olacağına eminim.

Kolektif İstanbul @ İstanbul Bronx

Balkan müziğini sevenler elini kaldırsın! Kolektif İstanbul, en “ay yok ben oynamam” diyeni bile dans ettirme yeteneğine sahip bir grup. Hatta konserlerinde o kadar çok eğleniyorlar ki bir bakıyorsunuz kendileri de sahnede karşılıklı göbek atıyorlar. Yaz başından bu yana konserlerini takip ettiğim Kolektif İstanbul, yine müziği, eğlencesi ve dansı bol bir geceye sizi davet ediyor.

13 Ocak Pazar

Lawless (Kanunsuzlar)

Geçtiğimiz haftalarda yaptığım DVD alışverişi sayesinde anlamadan kendi çapımda bir Shia LaBeouf hafta sonu düzenlediğimden bu Pazar’ın filmi olarak da en yeni LaBeouf filmi “Kanunsuzlar”ı seçiyorum. Altın Palmiye için yarışan ve sinema eleştirmenlerinden bir hayli övgü dolu yorumlar alan “Kanunsuzlar”, Büyük Buhran dönemi Virginia’sındaki kaçaçılaklı nam salan Bondurant Kardeşler’in hikayesine odaklanıyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?