Bu hafta sonu hemen her mekanda ayrı bir konser var. “Birini tercih etsem aklım diğerinde kalır” diyenleri şimdiden duymaya başladım. Açıkçası benim de rotam biraz karışık,ancak hangi konsere giderseniz gidin bu hafta sonu güzel müzik dinleyeceğiniz garanti.

25 Ocak Cuma

Redd @ Bronx

Dışarıda olduğum geceler eğer bir Redd konseri varsa yolum bir şekilde o mekana düşüyor ve iki – üç şarkı da olsa konserlerini izliyorum. Eğer siz de ‘Hayat Kaçık Bir Uykudur’ diyenlerdenseniz, üzerine bir de ‘Hala Aşk Var Mı’ diye sorup ‘Falan Filan’ diyorsanız bir Redd konseri izlemenizin vakti gelmiş demektir.

Göksel @ Ghetto

2012 yılının en iyi albümlerinden biri kuşkusuz ki “Bende Bi’ Aşk Var”dı. ‘Senin gökyüzünde yerim yoktu’ gibi bir cümle bile albümü daha ilk dinleyişte sevme nedenidir benim için. Duyguları Göksel kadar naif ve kalbe dokunur şekilde anlatan çok az söz yazarı var. Bir de Göksel gibi kendine has yorumuyla seslendirenini bulmak zordur. Cuma akşamının en kaçmaz konseri Ghetto’da vuku bulacak, benden söylemesi.

Bilal Karaman @ Salon İKSV

Bilal Karaman ismini şu ana kadar duymadıysanız bence müzik adına kaçırdığınız, ıskaladığınız hususlar var. Kendisi için Türkiye’nin en yetenekli gitaristlerinden biri demek yetersiz kalacak bir tanım gibi geliyor. Yurt dışında da caz çevrelerince tanınan Bilal Karaman, ikinci albümü “Patika”nın ilk konseri için Salon İKSV sahnesine çıkıyor.

FOURinthePOCKET @ Babylon

Son aylarda sıkı sıkıya takip ettiğim ve de konserlerinde çok eğlendiğim FOURinthePOCKET için diyeceklerimi daha önceki etkinlik önerilerinde tek tek yazmıştım. Üstüne ekleyeceğim bir şey yok, sadece Babylon’a gidin ve doyasıya eğlenin diyebilirim. Zira FOURinthePOCKET varsa güzel müzik, dans ve eğlence garanti.

 

26 Ocak Cumartesi

Çiğdem Erken & Fırat Tanış feat. Bilal Karaman @ Dada

Sesinde ve şarkılarında huzur bulduğum kadınlardandır Çiğdem Erken. Şanslıyım ki tanışma ve güzel muhabbetine ortak olma fırsatını da yakaladım. “Kız Kafası” albümü elimin altında duran albümlerdendir. Çiğdem Erken, Cumartesi akşamı oyunculuğuyla olduğu kadar müzisyen tarafıyla da dikkat çeken Fırat Tanış ve Bilal Karaman’ı da yanına alarak Dada sahnesine çıkıyor. Kaçırılmayacak bir müzik ziyafeti.

Bedük @ İndigo

2013’ün şimdiden en iyi albümlerinden biri –tabii bana göre- “Overload” oldu. Geçtiğimiz haftalar içerisinde kendine yaraşır bir şıklıkta albümünün lansmanını yapan Bedük, şarkılarıyla İndigo’yu Cumartesi gecesi dolduracak kitleyi sabaha kadar dans ettirmeye hazırlanıyor. Ben albümü dinlerken bile yerimde duramıyorum, konserde neler yaşanır kestiremiyorum açıkçası.

MFÖ @ Jolly Joker İstanbul

Türk müziğinin mihenk taşlarından MFÖ, enerjisinden hiçbir şey kaybetmeden yıllara meydan okuyan şarkılarıyla Jolly Joker’de olacak Cumartesi akşamı. Mazhar Alanson’un kendine özgü vokalini mi anlatmalı, yoksa Fuat Güner’in sakin halini mi ya da Özkan Uğur’un kendinden geçmesini mi? Cumartesi için hala planınız yoksa MFÖ konseri çok doğru bir tercih olur.

Selen Gülün – Kadınlar Matinesi @ Alt

Bu konseri ben de merak ediyorum. Sadece projede yer alan isimlere bakarak bile heyecanlanıyor insan. Ayşe Tütüncü, Jehan Barbur, Elif Çağlar, Şirin Soysal, Alp Ersönmez, Ediz Hafızoğlu ve tabii ki projenin sahibi Selen Gülün “Kadınlar Matinesi” için aynı sahneyi paylaşacak. Ben bu kadar isim yazdım; ama gecenin konukları daha da fazla.

 

27 Ocak Pazar

Future Short’s Kısa Film Festivali @ GRİ Sahne

Londra merkezli Future Shorts bünyesinde toplanan dünya çapında klasik ve kült olarak tanımlanan ve ödül kazanmış kısa filmlerin en iyilerinin yer aldığı Future Short’s Kısa Film Festivali, 27 Ocak’ta GRİ Sahne’de sinemaseverleri bekliyor. Dört bölümden oluşan festivalin Kış Sezonu filmleri, Pazar günü için ideal bir program olarak öne çıkıyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?