Daha dükkan ilk yapılmaya başlandığında çok renkli bir yer olacağını ve açıldığı ilk gün ziyaret edeceğimi biliyordum. Yanılmamışım, Hale Jale Bütün Mahalle Moda’ya yakıştı doğrusu!

hale jale 1
Hale Jale Bütün Mahalle

Kadıköy’ün en işlek sokaklarından biri olan Damacı Sokak’ta Hang Cafe’nin hemen karşısında. İnanılmaz orijinal bir atmosfer var içeride, adından da anlaşılabileceği üzere. Rengarenk koltuklar, duvarda asılı ayakkabılar, masaların üzerinde Lale, Jale yazması ve kadın figürleri, büyük avizeler… Hangi birini saysam bilemedim, her şey görülesi, iç açıcı. Hale Jale’ye Girdiğinizde hangi yöne bakacağınızı şaşırırken güleryüzle karşılanmanız da sizi buraya bağlayacak bir diğer faktör.

hale jale 2

Peki burada neler yer, ne içeriz? Öncelikle bir nefeste bitirdiğim akide şekerli dondurmayı anlatmalıyım, harikaydı söylemeden geçmeyeyim! Satsuma, kahveli, sorbe gibi seçenekler de burada mevcut. Ayrıca kahve, içecek çeşitleriyle, farklı farklı börek, kek, ufak atıştırmalık ve trileçe, tart, cheesecake gibi tatlılar da burada bulabilecekleriniz arasında. En önemlisi de rengarenk bir ortamda neşe doluyor olması insanın.

hale jale 3
Hale Jale Bütün Mahalle

Renklerin gücü olmalı bu! Mutlaka uğrayın:)

Hale Jale Bütün Mahalle Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. Damacı Sok. No: 3A Kadıköy / İstanbul

hale jale 4
Hale Jale Bütün Mahalle