1971’de Londra’da, iki kabarık saçlı Amerikalı’nın, güzel hamburger yemek uğruna açtıkları ve zaman içerisinde yaptıklarıyla bir fenomen olan Hard Rock Cafe artık Istanbul’da! Rock müziğine ve leziz yemekler yemeye hazır mısınız? Hard Rock Cafe İstanbul tek kelimeyle inanılmaz!

Hard Rock Cafe İstanbul, hemen Galatasaray Lise’sinin karşısındaki sokakta. Zaten sokağa girdiğinizde görmemeniz ve enerjisini hissetmemeniz imkansız. Girişinde Hard Rock’ın birbirinden güzel hediyelik eşyalarının, t-shirtlerinin, gömleklerinin ve diğer ürünlerinin olduğu mağaza kısımı bulunuyor. Bunların restoran bölümünden önce olması, masa sıranızı beklerken vakit geçirmenizi sağlıyor. Görevliler bir takım halinde çalışıyorlar, konularına hakim ve çok iyi bir iletişim içerisindeler. Siz beklerken, tahmini masa müsaitliğinden, merak ettiğiniz diğer konulara kadar hep bilgi aktarımı sağlıyorlar.

HARD ROCK 3

Yerimzi aldık. Menüden “ne seçsem” kısmı başladı. Satırları okudukça seçmek daha da zorlaştı. İnanın yemekler satırlardan size “Beni seç! En lezzetli benim!” diye bağırıyorlar. Sağ olsun konusuna hakim olan servis elemanımız da çok yardımcı oldu. Neler yedik:

“Hickory-Smoked Bar-B-Que Combo – Beef & Lamb”

“Hickory-Smoked Pulled-Lamb Sandwich”

“Twisted Mac, Chicken & Cheese”

Nasıllardı?

Ben uzun zamandır bu kadar lezzetli ve kaliteli yemekler yememiştim.

“Hickory” ağacının tozlarıyla “sıcak tütsüleme” tekniğiyle pişirilmiş dana etinin ve kuzu etinin tadını size anlatamam. Muhteşemdi.  Yumuşacık, mükemmel pişirilmiş, sulu… Lokmaları ağzına atıyorsun ve yok olup gidiyor. “Hickory-Smoked Bar-B-Que Combo – Beef & Lamb” ve “Hickory-Smoked Pulled-Lamb Sandwich” seçeneklerinin yanında sunulan; kızarmış patates, coleslaw salata, fasulye, soslar inanılmazdı ve gerçekten mükemmel hazırlanmışlardı.

“Twisted Mac, Chicken & Cheese” hayatımda yediğim en güzel “Mac & Cheese” di. Amerika’da yediklerimden daha da güzeldi. Peynir oranı mükemmeldi. Ağır değildi. İçinde olan tavuklar kurutulmamıştı. Lezizdi.

HARD ROCK 1

Tabii bunun üzerine tatlı yemezsek olmazdı.

“Fresh Apple Cobbler”

“Crème Brûlée Bite”

Crème Brûlée  hiç kolay bir tatlı değidir. En ufak bir hata, “Yumurta Brûlée” yemenize sebep olur. Hakikaten o yüzden çoğu restoran bu tatlıyı sunmaya kolay kolay yanaşamaz. Hard Rock’ta denediğim “Crème Brûlée Bite” lezizdi. Dokusu koyu kıvamlıydı, şeker oranı ideal orandaydı. Ara katmanlarda karamel ve çikolata sosları, talının lezzetine lezzet katmıştı.

“Fresh Apple Cobbler” , muhteşemdi. Alttaki Tuzlu hamuru, üzerinde leziz tarçınlı elma ve elmaların üzerindeki kocaman karamel sos ile kaplanmış vanilyalı dondurma. Çok iyi pişirilmiş. Hamur kurumamış. Elmalar da çok pişmemiş, dokusunu ve lezzetini korumuş. Harmanlandığı şeker ve tarçın oranı muhteşemdi. Zaten servis edildikten üç dakika sonra ortadan kayboldu.

HARD ROCK 2

Bunlar dışında servis çok iyiydi. Gerçekten ilgilenen kişiler düzgün, enerjik, konularına hakim. Masamıza gelen yemeklerin porsiyonları idealdi. Bu yüzden önden bir atıştırmalık ile de başlayabilirsiniz. Kokteylleri hakkında bir şey söyleyemem çünkü deneme şansım olmadı. Bu da demektir ki bir daha gitmek zorundayım, yaşasın!

Hard Rock Cafe İstanbul ile ilgili son söyleceğim şudur. Kendimden geçtim!

En kısa zamanda gidin! Çok güzel yemekler yiyin, çok güzel vakit geçirin. Umarım Hard Rock Cafe İstanbul bu kaliteyi ve enerjiyi devam ettirir. Onlara buradan gerçekten teşekkür etmek istiyorum.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. Fahri,

    Merakla beklediğim bir mekan ve theMagger.com’da okumak istediğim yazıydı. Ellerine sağlık! Önerini kesinlikle dinleyip en kısa zamanda gideceğim :)

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?