Hayatınızı değiştiren bir film oldu mu?
Bir tiyatro oyunu, müzisyen, kitap, şarkı?

2. yaşını kutlayan kültür ve sanat blogu MimarcaSanat, bu soruları soran bir yarışma düzenliyor! Sanatın yaşamlarımıza etkisini göz önüne sermek amacıyla düzenlenen yarışma, ödüllendirmek için bu değişimi anlatan en etkili hikayeyi filme çekecekleri ve kaleme alacakları arıyor.

Yaşamakla kalmayıp paylaşmayı sevenler için kaçırılmayacak bir fırsat diyebileceğimiz “Hayatımızı Değiştiren Sanat” Yarışması 2013‘e katılmak için 31 Mayıs saat 23:00′a kadar bir sanat etkinliği, sanat eseri ya da sanatçının hayatlarınızı nasıl değiştirdiğini video ya da yazı yoluyla anlatmanız yeterli.

4 kişinin 2 kişilik yurtdışı gidiş-dönüş uçak bileti, MyBilet’ten onlarca sinema bileti ve D&R’dan hediye çekleri gibi hediyelerle ödüllendirileceği yarışmanın jürisinde ise Mimarca Sanat blogunun kurucusu ve mimar Zeynep Yılmaz‘ın yanı sıra sanatın farklı dallarından isimler yer alıyor: Görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, oyuncu-mimar Yılmaz Eser Durmuş, akademisyen-mimar Emine Köseoğlu ve müzisyen Saim Ünal.

Yarışmaya katılan hikayeleriniz; hikayenizin özgünlüğü, hayatınızı değiştirme etkisi, duygusal gücü, anlatımın özgün ve yaratıcı olması, görsel bütünlük ve çalışmanın merak uyandırması açılarından değerlendirilecek ve en etkili dört çalışma jüri tarafından seçilecek. Yarışma için seçtiğiniz hikayenizi yazmanın ya da videoya çekmenin yanında anlatımı destekleyici her türlü ögeyi (fotoğraf, çizim vb.) de kullanabilirsiniz.

Yarışma Takvimi:

Yarışma ilanı: 4 Şubat 2013
Soru sormak için son gün: 22 Nisan 2013
Çalışmaların son gönderim tarihi: 31 Mayıs 2013
Sonuçların açıklanması: 15 Haziran 2013

Ödüller:

Kısa Film / Video Kategorisi:
Birincilik Ödülü: 40 sinema bileti
İkincilik Ödülü: 30 sinema bileti

Yazı Kategorisi:
Birincilik Ödülü: 2 kişilik yurt dışı gidiş-dönüş uçak bileti
İkincilik Ödülü: D&R’dan 200 TL hediye çeki ve 10 sinema bileti

Yarışma şartları, katılım koşulları, teslim şekli ve kullanım hakları ile ilgili detaylı bilgiye, jüri üyeleri ile ilgili bilgilere ve geçtiğimiz yılki yarışmanın kazanan çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN