Herkesin seri üretim ve hızlı tüketimle iç içe yaşadığı günümüz dünyasında, farklılaşmanın ve bir şeyleri kendine ait hissetmenin yolu tasarım ürünlerden geçiyor. Yalnızca moda tasarımı ya da bir oturma odasını süsleyen tasarım objelerden söz etmiyorum… Herkesin aynı akıllı telefonları, tabletleri ve bilgisayarları kullandığı bu teknoloji çağında, yanımızdan ayırmadığımız bu araçları da tasarım ürünlerle kişiselleştirmek, özel kılmak mümkün. Dünyanın farklı ülkelerinde tasarlanmış iPhone, iPad kılıflarını, Macbook çantalarını, Beats kulaklık ya da Macbook klavyesi kaplamalarını Türkiye’ye getiren byGO.me adlı tasarım sitesi de bunu oldukça kolaylaştırıyor.

Karşınızda byGO.me‘den rahatça bulabileceğimiz tasarımları ile hayatımıza canlılık katan markalar:

Silva:

Latince orman anlamına gelen Silva, tasarımcı Justin’in ahşap çalışmalara olan tutkusu ve Apple ürünlerinin bir kombinasyonu. Bambunun daha minimalist hissettirmesinden dolayı tasarımcı bu özel çantaları tasarlarken bambu kullanmış.

Silva çantalar oluşumuna bambu yaprağı olarak başlıyor. Daha sonra ürün özelliklerine uygun olarak kesilir ve ağaç işleme makinesine alınıyor. Bir kez kesim ile el işçiliği başlıyor. Elle zımparalama, yapıştırma ve keçeleme işlemi yapılıyor. Tamamen el işçiliğiyle gerçek deri kayış, şeritler halinde kesiliyor, parlatılıyor ve yağlanıyor. Deri kayışın bambu kasaya montajı ile Silva çantaların üretimi tamamlanıyor… Özellikle erkeklere söylüyorum; tarzınıza güveniyorsanız  silvanın çantasıyla işe gitmek çok iyi gelebilir!

Lazerwood: 

Lazerwood iPhone kaplama, iPhone’nun şık ve sade stiline sadık kalarak, hassas kesimli gerçek ahşap kaplamadan Seattle Washington’da üretiliyor. Ürünler gerçek ahşaptan elle kesim ile yapılıyor. Bu sebeple damar desenleri değişiyor ve her yüzey benzersiz oluyor. Aşağıdaki ahşap klavye harika değil mi?

Nixon:

“We make little things better” Küçük şeyleri daha iyi ve büyük yapmak sloganıyla dünya çapında bir marka olan Nixon saatleri tasarım meraklılarının kalbini çalıyor. Nixon’un saatlerden başka cüzdan, kolye, kulaklık gibi ürünleri de var. Bir Nixon kullanıcısı olarak, kalıpların dışına çıkmak isteyen herkese bu “cool” markayı herkese öneriyorum.

Supr:

Bu kartlık erkekler için icat değerinde!

Günlük hayatımızda kartlar vazgeçilmezimiz olduğu gibi, önemleri gereği birçoğunu yanımızda bulundurmamız gerekiyor. Supr, bu düşünceden yola çıkarak süper ince kartlık olan Slim’i tasarladı. Slim, elastik tasarımı sayesinde kartların etrafını sarar ve esnek yapısı kartları çıkartmanızda kolaylık sağlıyor. Kartlığınızda ister 10 kart ister 2 kart taşıyın, Slim kavrama kabiliyetini asla kaybetmiyor.

MUJJO:

Mujjo, Hollandalı tasarımcılar Remy Nagelmeaker, Robin Canters ve  Tom Nagelmaeker tarafından 2010 yılında kurulmuş bir tasarım markası. Mujjo, ilk olarak dokunmatik ekranlar için el dikişli kış eldiveni üretime başlamış. Bu eldivenler ile büyük başarı elde etmiş ve bu başarı sonucunda dünya çapında yayınlarda yer almış. 2012 ilkbaharında Mujjo, Apple cihazları için yün keçe ile derinin benzersiz kombinasyonundan tasarladığı kılıfların üretimine başlamış.

iPhone 5 için arkasına kredi kartı da yerleştirebileceğiniz muhteşem bir tasarımı var, iPhone 5 alınca bir Mujjo edinmek ilk işim!

Vers:

Klasik radyoları sevmeyen ben, işte buna bayıldım! Eşsiz tasarımı ve doğal ahşap şıklığı ile ister başucunuzda bir alarm, ister mutfağınızda ister ofisinizde bir ses sistemi. Bu şık tasarım Vers’e ait. AM, FM radyo, iPod ya da iPhone cihazlarınızda müzik zevkinizi doğal ahşap yapısı ile daha keyifli bir hale getirebiliyorsunuz. Vers’in iPhone kılıflarını da tavsiye ederim!

Capital

İşte favorim!

Capital, bağımsız bir gözlük tasarım ve üretim stüdyosu. İnsanlar ve ürünler arasında güçlü bir bağ kurmak için ürünü kullananın ve üreteninin insan olması gerektiği inancını benimsiyor.

Pek çok gözlük büyük şirketlerin seri üretim çerçevelerinden üretiliyor. Capital, ürünün az olduğu ve yüksek kalitede sanatın daha fazla olduğu bir şirket yaratmayı amaçlıyor. Marka bu amacı gerçekleştirmek için Kaliforniya’daki özel stüdyosunda kendi üretim yöntemlerini geliştirmiş. Stil ve tasarım açısında Capital bir dünya markası olma yolunda ilerliyor.

Capital’in addictive bir yönü var; bir tane alan enteresan bir şekilde bir tane daha almak istiyor!

Bu muhteşem ürünleri satın almak için byGo.me adresini ziyaret etmeniz yeterli!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

FAVORİ YAZILAR