Bazı mekanlara girdiğiniz anda içiniz açılır; şık ortamlarıyla sizi hemen özel hissettirir. İşte biz de Pandora Shine ile bu mekanları keşfetme peşindeyiz! Pandora Shine ile ışıldayan mekan keşiflerimizin ikincisine hoşgeldiniz; sizi Healin ile tanıştıralım…


Hüsrev Gerede Caddesi’nin insan yoğunluğuna bayılırım ben. Hele hava güzel olursa dışarıda oturan, sohbet insanlarla her zaman canlıdır bu cadde. Geçtiğimiz aylarda bu cadde üzerinde açılan Healin’in önünden geçerken, gözüme kestirmiştim burayı. Ancak bir türlü içeriye girme fırsatım olmamıştı; ta ki geçtiğimiz salı kadar…

İçeriye girdiğim zaman mekanın güzelliğine inanamadım. İç açıcı duvar kağıtları, muhteşem çizimler, altın detaylar ve canlı çiçek dekorlarıyla beklediğimden de özel bir cafe olmuş burası. Her köşesi ince detaylarla güzelleştirilmiş; altın detay aşığı biri olarak cafenin dekorunu incelemekten menüye bakamadım ilk başta. Altın çerçeveli aynaları, tavanındaki yine dore tonlarındaki yerleştirmeleri incelerken kendini masal diyarında hissediyor insan.

Healin’in menüsü “sağlıklı ve taze” çeşitlerden oluşuyor. Yemeklerin hiçbirinde işlenmiş şeker, herhangi bir katkı maddesi veya trans yağ bulunmuyor. Her şey doğal ve organik. Açıklamaları okurken sipariş ettiğiniz yemeklerin lezzetini ciddi anlamda merak ediyorsunuz.

Yüzük, Pandora Shine kolesiyonuna aittir. 

Yüzük ve bileklik, Pandora Shine kolesiyonuna aittir. 

Biz, yemek siparişi vermeden önce, menüde ilgimizi çeken bir shot’la başladık tadımımıza. “Wellness” adlı sağlıklı shot’ın içerisinde son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan, insana bolca enerji veren spirulina, ısırgan otu, matcha ve limon yer alıyor. Gün içinde daha enerjik olmak isteyenlere tavsiyemdir, gerçekten işe yarıyor! Tadı da gayet güzel.


Yüzük ve bileklik, Pandora Shine koleksiyonuna aittir. 

Healin’in menüsünden yemek seçmek hiç kolay değil; seçeneklerin hepsi sağlıklı ve aynı zamanda herbirinin açıklamaları iştah açıcı. Sevenlerine, Asyalı Karidesi öneriyorum. Uzun zamandır yediğim en hafif noodle’a, zencefille marine edilmiş karides, shiitake mantarı, edamame fasulyesi eklemişler, zencefilli susam sosla beraber lezzetlendirmişler. Gerçekten nefisti.

Yüzükler ve kolye, Pandora Shine koleksiyonuna aittir. 

Şimdi gelelim balkabaklı ravioli’ye… El yapımı tam buğday ravioli hamuru ile yapılan bu alternatifin bu kadar leziz olacağını hiç düşünmüyordum. İçerisinde balkabağı ezmesi olan, adaçayı, muskat, izmir tulumu ve organik tereyağı ile güzelleştirilen ravioli’yi deneyebilirsiniz.

Yüzükler, Pandora Shine koleksiyonuna aittir. 

Healin’in içerisi o kadar keyifli ki, insan uzun saatlerini orada geçirmek istiyor. Fakat mekanı ziyaret ettiğimiz gün hava o kadar güzeldi ki, Flat White’larımızı sipariş ettikten sonra güneşli havanın tadını çıkarmak ve Teşvikiye havasını solumak için dışardaki masalara geçtik.

Healin, ortamı, sağlık ve doğal beslenme felsefesi ile uzun yıllar sık sık uğrayacağımız bir mekana benziyor. Yolunuz Teşvikiye düştüğünde, mutlaka uğrayın derim. Herkese iyi hafta sonları!

Pandora Shine ile ilk keşfimiz olan Michelle Brasserie hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?