Bazı mekanlara girdiğiniz anda içiniz açılır, şık ortamlarının içinde kendinizi hemen özel hissedersiniz. İşte biz de bu mekanları keşfetme peşindeyiz! Gelin, sizi Healin ile tanıştıralım…

« L’Atelier » de Laurent Cantet

Hüsrev Gerede Caddesi’nin insan yoğunluğuna bayılırım ben. Hele hava güzelse dışarıda oturan insanlarla her zaman canlıdır bu cadde. Geçtiğimiz aylarda bu caddeden geçerken, Healin‘i görmüş ve gözüme kestirmiştim burayı. Ancak bir türlü içeriye girme fırsatım olmamıştı, geçtiğimiz Salı gününe kadar…

İçeriye girdiğim zaman mekanın güzelliğine inanamadım. İç açıcı duvar kağıtları, muhteşem çizimler, altın detaylar ve canlı çiçek dekorlarıyla beklediğimden de özel bir cafe olmuş burası. Her köşesi ince detaylarla güzelleştirilmiş! Altın detay aşığı biri olarak cafenin dekorunu incelemekten menüye bakamadım ilk başta. Altın çerçeveli aynaları, tavanındaki yine dore tonlarındaki yerleştirmeleri incelerken kendini masal diyarında hissediyor insan.

LRG_DSC02552 (1)

Healin’in menüsü sağlıklı ve taze seçeneklerden oluşuyor. Yemeklerin hiçbirinde işlenmiş şeker, herhangi bir katkı maddesi veya trans yağ bulunmuyor: Her şey doğal ve organik. Açıklamaları okurken sipariş ettiğiniz yemeklerin lezzetini ciddi anlamda merak ediyorsunuz.

Biz yemek siparişi vermeden önce, menüde ilgimizi çeken bir shot’la başladık tadımımıza. “Wellness” adlı sağlıklı shot’ın içerisinde son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan, insana bolca enerji veren spirulina, ısırgan otu, matcha ve limon yer alıyor. Gün içinde daha enerjik olmak isteyenlere tavsiyemdir, gerçekten işe yarıyor! Tadı da gayet güzel.

Healin’in menüsünden yemek seçmek hiç kolay değil, seçeneklerin hepsi sağlıklı ve aynı zamanda her birinin açıklamaları iştah açıcı. Sevenlerine Asyalı Karides’i öneriyorum. Uzun zamandır yediğim en hafif noodle’a, zencefille marine edilmiş karides, shiitake mantarı ve edamame fasulyesi eklemişler, zencefilli susam sosla beraber de lezzetlendirmişler. Gerçekten nefisti.

1519664526819-MadelinesMadeline_PhotoHug_Cinematography_by_AshleyConnor

Şimdi gelelim balkabaklı ravioli’ye. El yapımı tam buğday ravioli hamuru ile yapılan bu alternatifin bu kadar leziz olacağını hiç düşünmüyordum. İçerisinde balkabağı ezmesi olan, adaçayı, muskat, izmir tulumu ve organik tereyağı ile güzelleştirilen ravioli’yi burada deneyebilirsiniz.

Healin’in içerisi o kadar keyifli ki, insan uzun saatlerini orada geçirmek istiyor. Fakat mekanı ziyaret ettiğimiz gün hava o kadar güzeldi ki, Flat White’larımızı sipariş ettikten sonra güneşli havanın tadını çıkarmak ve Teşvikiye’yi solumak için dışarıdaki masalara geçtik. Healin; ortamı, sağlık ve doğal beslenme felsefesi ile uzun yıllar sık sık uğrayacağımız bir mekana benziyor. Yolunuz Teşvikiye’ye düştüğünde, mutlaka uğrayın derim!

Healin Adres: Teşvikiye, Hüsrev Gerede Cd. No:110, 34365 Şişli/İstanbul

Instagram: @healinfoods

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Smash Food Works, Healin, Bonobo Cafe ve Daha Fazlası”