Pandemi sonrasında yaşanılan korkuları bir kenara bırakarak arkadaşlarınızla rahatça sohbet edebileceğiniz ya da tek başınıza huzurla kitabınızı okuyabileceğiniz bir bahçe arıyorsanız eğer, işte karşınızda İstanbul’un göbeğinde saklı bir cennet Hide Arnavutköy.

Konum

Hide Arnavutköy
Hide Arnavutköy | Fotoğraf: Instagram / @petiteguide

Ekim ayının başında Arnavutköy Deresi Sokak’ın başında açılan Hide Arnavutköy’ün, öyle dışarıdan dört duvar arasında bir yer gibi göründüğüne bakmayın. Kocaman duvarlar arasında olmasına rağmen içeri girince karşınıza Babil’in Asma Bahçeleri’nden bir köşe çıkıyor adeta. Güzel havalarda yeşillikler içinde arkadaş grubunuzla ya da tek başınıza keyif yapabileceğiniz bir cennet… Kapalı alanı yok denilecek kadar az. Pastane kısmında sadece 3 küçük masası bulunan Hide Arnavutköy’e gittiğinizde zaten içeride oturmak istemeyeceksiniz. Şimdilik güzel havalar için çok ideal olan mekanda kışın da ısıtıcılarla temiz havanın tadını çıkarabileceğimiz söyleniyor.

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ya da öğle yemeği ile birleşen akşam yemekleri için alternatifler bulabileceğiniz bu cafede fırınlarından her gün taze taze çıkan tatlıların da tadını çıkarmayı unutmayın. 09:00-15:00 arasında kahvaltı servisi, 12:00-20:00 arasında da öğle yemeği servisi veren cafede menüden gözünüze kestirdiğinizi yiyebilirsiniz. Croque Madame gibi Fransız kahvaltı örnekleri ile birlikte, alışılmış Türk mutfağı lezzetlerinden olan sucuklu yumurtanın bardakta modern sunumuyla sizi kendine hayran bırakacak bu mekan. Brioche ekmeği üzerinde mantarlı dana bacon ise şimdiden kahvaltı için birçok kişinin favorisi haline gelmiş.

Hide Arnavutköy öğle yemeği menüsü de salataların yanı sıra hamburger ya da makarna gibi sizi adeta günaha davet edecek lezzetlerle buluşturuyor. Karidesli Taco ve Mexican Bowl da benim öğle yemeği menüsü favorilerimden.

Sabah kahvaltısına diye gidip, kahveyle devam edip, öğle yemeğinden sonra da tatlıyla günü burada tek başıma sonlandırırken, temiz havada bu lezzetlerin arasında kitabımı okuyup, müziğimi dinlediğim son derece huzurlu bir gün geçirmeme vesile olan Hide Arnavutköy’e teşekkürlerimi bir borç bilirim. Ancak son zamanların favori mekanının pazartesi günleri kapalı olduğunu söylemek ve rezervasyon almadığı için özellikle hafta sonu uzun sıralar bekleme durumunda kalabileceğiniz uyarısını yapmak da boynumun borcudur.

Şimdiden Hide Arnavutköy’de afiyette olduğunuz keyifli bir zaman geçirmenizi dilerim. İncelemek isterseniz Instagram hesabı @hidearnavutköy, adresi Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Deresi Sokak No:8.

Kapak fotoğrafı: Instagram / @hidearnavutkoy

İlginizi çekebilir: Istanbul Flaneur’den Arnavutköy Mekanları