Bir günü tekrar yaşama şansınız olsa hangisini seçerdiniz? En sevdiğiniz arkadaşınızla çıktığınız o seyahat, patili dostunuzla tanıştığınız ilk gün, atılan kahkahaları hala duyabiliyor gibi hissettiğiniz aile yemeği, mezuniyet gününde hayatınızda bundan sonra olacakları hayal ederek kepinizi gökyüzüne fırlattığınız o an? Zihnimiz günlük yaşamın yoğunluğu içinde bu benzersiz anları ve bizim için asıl önemli olan şeyleri hatırlamakta zorlanabiliyor. Tam da bu noktada her zaman üzerimizde taşıyabileceğimiz zarif hatırlatıcılarla Pandora yardımımıza koşuyor.

Maya Angelou’dan Beyonce’ye, Ruth Bader Ginsburg’tan Oprah Winfrey’e tarihin hatırladığı ve hatırlamaya devam edeceği tüm kadınları bir araya getiren bir anahtar var: Kendileri için önemli olanı seçmek ve bundan kesinlikle vazgeçmemek. İlham verici kadınları izlemek, onların hikayelerinden ve sözlerinden yola çıkmak maratonun belki de en keyifli anı. Yolda odak noktamızı kaybetmemekse en zor olanı. Zaman, yoğunluk, yorgunluk, güçlükler ve kimi bazen de heves kıran eleştiriler… Tüm bu karmaşanın içinde kuzey yıldızımızı kaybetmemek için belki de Ava DuVernay’ın sözlerine kulak verebiliriz: “Cam tavanları unutun ve işinizi yapın. Eğer cam tavanlara, sahip olmadıklarınıza ve sınırlara odaklanırsanız yalnızca kendinizi kısıtlarsınız.”

Gelin korkmadan tutkularımızın peşinden koşabildiğimiz anlara dönelim. Bizi heyecanlandıran, hareket geçiren, düşünmek yerine yapmaya odaklanabildiğimiz anlar belki de çocukluk anılarımızda saklı. Ailenize hiç çekinmeden verdiğiniz konserleri, yeterince iyi mi kaygısı taşımada renklerin tadını çıkardığınız resimleri, heyecanla sizin için önemli insanlara okuttuğunuz yazıları, mutfağı birbirine katarak keyifle yaptığınız yemekleri hatırlıyor musunuz? Gerçek tutkularımızı saklayan bu anılar, geçmişe dair sahnelerden çok daha fazlası. Hikayemizi şekillendiren ilk hevesler ve tekrar tekrar hatırlanmayı hak eden ilk notalar.

Coco Chanel’in de dediği gibi “Bir kadın sadece iki şey olmalıdır: Her kim ve ne olmak istiyorsa!” Bunu hatırlamak ve hayatımızdaki ilham verici kadınlara hatırlatmak için özel bir güne ihtiyacımız yok ama özel bir günü bahane etmek harika bir fikir. İşte Pandora’da bu yıl Kadınlar Günü’nde hikayelerimizi somut birer hatırlatıcıya dönüştürebilmemize aracılık ediyor ve bileklikler yaratmaya davet ediyor. Üstelik tıpkı yazarken olduğu gibi zihin akışımızı özgür bırakarak…

Adımlar şöyle: Önce hikayemizi anlatacak charm’lar için bir tuval görevi görecek bilekliğini seçiyoruz. Seçenekler arasında Pandora’nın ikonikleşmiş modellerinin yanı sıra Trok Örgülü Zincir Bilekliği de var. Ardından hikayeyi bölümlere ayıracak klipsleri ve tabii ki en can alıcı noktalarını oluşturacak charmları ekleyerek harmoniyi tamamlıyoruz. O halde ilham kaynağınız haline gelecek hikayeleri yaratmak için sizi buraya alabiliriz. Ufak bir hatırlatma: %20 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz!

Kapak Fotoğrafı: Pandora