Baharın gelişi, daha fazla kahkahayı, mutluluğu ve daha renkli programları beraberinde getirirken, sofraların da tadını arttırdı diyebiliriz. Siz de baharın iç açıcı günlerini gün içinde tükettiğiniz besinlerle bütünleştirmek ve baharı keyifle karşılamak isteyenlerdenseniz, müthiş bir haberimiz var! Küçükyalı Hilltown AVM, 20 ve 21 Nisan tarihlerinde “Hilltown’da Baharın Tadına Bak” etkinliği ile baharın gelişini kutluyor. 

Doğanın en güzel haline büründüğü bahar mevsimini, yine bu güzel havalara uygun lezzetlerle karşılamaya ne dersiniz? İstanbul’un Anadolu yakasında ziyaretçilerine yeni nesil alışveriş ve yaşam merkezi deneyimi sunan Küçükyalı Hilltown AVM, sizleri lezzetli bir hafta sonuna davet ediyor.

Odağına baharı simgeleyen lezzetleri alan etkinliğin ilk günü, yani 20 Nisan Cumartesi, ünlü şef Hazer Amani ile Fireroom mini hamburgerleri ve sevilen yemek blogger’ı Margaux The Cook‘un bahar kurabiyeleri ikram ediliyor olacak. Sonrasında ise sevilen şef Özlem Mekik‘in ellerinden Türk mutfağının yeşil elmalı kabak sızma, pancarlı kısır, çağla yoğurtlaması gibi leziz mezelerini deneyimleyebilirsiniz. Bitmedi!  Cumartesi günü, İzmir’den gelen Alaçatı Tatlıcısı İmren de sizlerle olacak. Keşkülden profiterole, sakızlı muhallebiden Kavala kurabiyesine ve irmik helvasına müthiş tatlıları burada tadabilir, yanlarında ise Shot 34‘ün bahar enerjisini taşıyan taze meyveli bahar içeceklerini tercih edebilirsiniz.

Gelelim etkinliğin ikinci gününe! 21 Nisan Pazar günü, Filiz makarnanın bahar lezzetleri ile hazırlayacağı leziz makarnalarını denemeye hazır olun! Ayrıca Deniz Temel ve Tuğba Yazıcı Temel ile hepimiz için sokak lezzetleri denince akla gelen ilk mekanlardan biri olan Alaf Sokak, bun ekmeklerinde cağ kebabı sunarak sizlerle farklı bir gastronomik deneyim yaşatmak için geliyor. Midpoint‘in mücver, çilekli tartolet, şirozbek coconut ve kıtır enginar topları gibi özgün lezzetlerinden tadarken, Arch Snacks‘in sunduğu son zamanların yükselen trendi sağlıklı atıştırmalıklar ile gününüzü renklendirmenin keyfine varın deriz. Bu arada, Shot 34‘ün taptaze meyveli bahar içeceklerini denemeyi de unutmayın!

“Hilltown’da Baharın Tadına Bak” etkinliği, sizi yalnızca bahar lezzetleriyle buluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda hafta sonunu dinamik ve canlı geçirmek isteyenler için de müthiş alternatifler sunuyor. 20 Nisan 14:00’da Harun Yazman ile FitDance ve 21 Nisan 15:00’da Aykut Yeşilöz ile Cycle etkinliklerine katılarak baharın enerjisini içinizde hissedebilirsiniz. Müziğin de eksik olmayacağı etkinlikte 20 Nisan Cumartesi Zuhal Müzik flüt ve piyano keyfi yaşatırken, 21 Nisan Pazar günü ise misafirlere piyano dinletisi sunacak.

Siz de baharı ünlü şeflerin özgün lezzetlerini deneyimleyerek ve dinamik aktivitelerle kendinizi hiç olmadığınız kadar enerjik hissederek karşılamak istiyorsanız, 20 ve 21 Nisan tarihlerinde, 15:00-17:30 arasında Hilltown Bulutlu Meydan‘da buluşalım!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN