Çocuğu olanlar için uzun otomobil yolculukları keyifli anlarla dolu olsa da, beraberinde getirebileceği zorluklar nedeniyle çoğu zaman bu kararı almak ve yola çıkmak kolay olmuyor. Fakat uzun otomobil yolculukları zorlu deneyimler olmak zorunda değil. Yolculuk sırasında çocuklarınızla birlikte eğlenmenin ve onları eğlendirmenin birçok yolu var. Üstelik yeni Honda HR-V e:HEV‘in hibrit motoru, tasarımı, donanımı ve teknolojileri, yol boyunca güvenliğinizi, konforunuzu ve imkanlarınızı artırıyor.

Çocuklarla oyun oynamak ya da onları oyun oynarken izlemenin keyfi gibisi yok; uzun yolculuklar da, hele ki çalışan bir ebeveynseniz çocuklarınızla geçireceğiniz o çok değerli vakitleri çoğaltan fırsatlar. İşte tam da bu yüzden, yolculuk sırasında onlara oyunlar oynatmaya ne dersiniz? Sözlü kelime oyunlarıyla bir yandan eğlenirken bir yandan onların düşünme becerilerini ve kelime dağarcıklarını geliştirebilir, yoldayken görülebileceklerin ya da yolculuk sırasında yaşanabileceklerin rastgele yazılı olduğu kartlarla oynayacağınız yolculuk tombalası gibi kendi hazırlayacağınız oyunlarla zamanın daha hızlı akmasını sağlayabilirsiniz. Silinebilir boya kalemleriyle otomobil camlarını bir tuvale dönüştürmesine ya da yolculuk sırasında dinleyeceğiniz çalma listelerinden birini onun hazırlamasına izin vererek içindeki sanat ve müzik aşkını konuşturmasını sağlayabilirsiniz.

Yolculuk dışında olduğu gibi, yolculuk sırasında da çocuklarınızın yakın arkadaşlarından biri de tableti ya da oyun konsolu olacaktır. Yolculuk süresini hesaba katarak, yola çıkmadan önce yeterince film, dizi, sesli kitap ya da oyunu tabletinize indirmeyi unutmayın. Bunu yola çıkmadan önce evinizin wi-fi bağlantısını kullanarak yapmanızı özellikle hatırlatıyoruz, böylece mobil internet paketinizi erkenden tüketmemiş olursunuz. Honda HR-V e:HEV‘in teknolojiyle yakın ilişkisi de yol boyunca sizi rahat ettirecek. Android Auto ve Kablosuz Apple CarPlay ile tüm akıllı cihazlarınızı kolaylıkla aracınıza bağlayabilir ve 9 inçlik dokunmatik ekranla her an dünyaya bağlı kalabilirsiniz. Diğer yandan Honda HR-V e:HEV’in kablosuz şarj özelliği sayesinde telefonunuz ya da tabletinizi akıllı şarj alanına bırakarak şarj edebilirsiniz.

Çocuklarınızla geçireceğiniz zamanı daha değerli hale getirmek için yol üzerinde uzunca molalar verebilir ya da onun hoşuna gidecek durakları rotanıza dahil etmek için yolunuzu biraz uzatabilirsiniz. Bu bir park, eğlence parkı, hayvanlarla vakit geçirebileceği bir çiftlik, bir müze ya da bir doğal alan olabilir. Honda HR-V e:HEV‘in yakıt tasarrufu da sağlayan e:HEV Hibrit Teknolojisi sayesinde, üç farklı sürüş modundan en uygun seçenek otomatik olarak seçilir ve otomobilinizin performansı da sürüş deneyiminiz de en üst seviyeye çıkarken, yakıt tasarrufu da sağlanır – bu da uzayan yolların yol açacağı masrafın ve yorgunluğun azalacağı anlamına geliyor.

Güvenlik ve konfor her zaman öncelik olsa da, yola çocuklarla çıkıldığında bunlara her zamankinden çok önem veriliyor, dikkat ediliyor. Şeritte Tutma Asistanı, Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi, Dur/Kalk özelliğine sahip Uyarlanabilir Hız Sabitleyici gibi özelliklere sahip Honda SENSING, Honda HR-V e:HEV ile çıkacağınız yolculuklarda güvenliğinizi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oluyor. Konfora gelince… Herkesin rahat edebileceği geniş diz mesafesi ve hayattan fazlasını isteyenler için geniş iç hacim yeni Honda HR-V e:HEV’de sizi bekliyor. Üstelik soğuk havalarda ısıtmalı koltuklar ve ısıtmalı direksiyon konforunuzu daha da artırıyor.

Uzun yolculuklarda çocuklarınız için eğlence olduğu kadar dinlenme de önemli. Çocuklarınızın gün içindeki uyku saatlerini kaçırmaması ve rahat seyahat etmesi için Honda HR-V e:HEV‘in geniş bagajının bir kısmını ona yatak hazırlamak için kullanabilirsiniz. Honda HR-V e:HEV’in magic seat özelliği, bavullarınıza ya da yanınıza kendiniz ve çocuklarınız için alacağınız birçok eşyaya yeterli alan açmakla kalmıyor, yolculuk sırasında çocuklarınıza özel bir yatak yerleştirebilmenize de izin veriyor. Ona okuduğunuz masal kitaplarındaki ya da birlikte izlediğiniz fantastik animasyonlardaki kadar olmasa da sihirli diyebileceğimiz arka koltuklar, yolculuk sırasında ona evindeki konforunu sağlayabilir. Sihirli bir şekilde yukarı doğru veya 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar ile tüm yolculuklarınız için ihtiyacınız olan genişlik sağlanmış oluyor. Fakat dilerseniz, geniş bir bagajla yetinmek zorunda da değilsiniz; Honda HR-V e:HEV’in tavan rayları sayesinde daha fazla yükü yanınıza alabilir, çocuklarınızın oyuncakları ve bisikletleri gibi sevdikleri birçok şeyi yanınızda taşıyabilirsiniz.

Çocuklarla seyahat etmenin yolculuk sırasındaki molalarda da, varış noktanızda da, yola çıkarken de, normalden çok fazla bagaj açıp kapama gerektirdiğini tahmin etmek zor değil. Honda HR-V e:HEV‘in akıllı bagaj kapağı sayesinde elleriniz doluyken de ayak hareketinizle bagajı açıp rahat bir şekilde yükleme yapabilir, daha az yorulursunuz. Hem yolda hem de seyahatiniz sırasında çocuklarınıza ayıracak daha fazla enerjiniz kalacağına emin olabilirsiniz!