Tatil dendiğinde aklınıza ilk ne geliyor? Bundan on yıl kadar önce belki bu sorunun yanıtı için aklımızda canlanan ilk sahne bir deniz tatiline ait oluyordu. Oysa artık tatile dair çok daha sofistike bir anlayışımız var. Doğada, doğaya saygılı bir zaman geçirmek, daha önce denemediğimiz etkinliklere katılmak, yeni tatlar keşfetmek ve kültür & sanatla iç içe olmaktan keyif alıyoruz. İşte İtalya kırsalı ya da Kaliforniya vadilerindeki bağ otellerini aratmayan Hotel Caeli de bu ihtiyaçların tümüne yanıt verebilen özel bir durak.

Hotel Caeli

Rotamızı Çanakkale’nin Eceabat ilçesine çeviriyoruz. Göz alabildiğince uzanan yeşil ve nefes kesici ortamda olduğunuzu hayal edin. Doğanın huzur verici sessizliği içerisinde oturuyorsunuz; akşam üzeri güneşinin ışınları hafifçe cildinize gözlerinizi kamaştırıyor ve size elbette bir kadeh lezzetli şarap eşlik ediyor. İşte bu huzur anının yıldızı olan Caeli şarapları, kendi bağlarında yetiştirdiği kaliteli üzümlerden elde edilerek hazırlanıyor. Ancak Caeli deneyiminin sunduğu lezzetler yalnızca bu özel şaraplarla da sınırlı değil. Caeli Çiftliği ve Caeli Ekolojik Bahçesi’nin organik ürünleriyle hazırlanan lezzetler de bu gastronomi ve degüstasyon yolculuğuna eşlik ediyor.

Hotel Caeli

Hotel Caeli’nde Bağ Bozumu

Lezzet keşiflerini anlık bir tüketimden ziyade bir deneyim olarak görmek, Anthony Bourdain’den Vedat Milor’a tüm sevdiğimiz lezzet avcılarından bizlere miras kalan bir alışkanlık haline geldi. İşte Caeli de “gastronomi ve degüstasyon deneyimi” tanımının hakkını vererek bizleri şarabın asmadan kadehe olan yolculuğuna tanıklık etmeye çağırıyor. 20 Ağustos – 16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan büyülü bağ bozumu döneminde dünyanın en büyük 1×1 metre dikim sıklığındaki üzüm bağları olma özelliğini taşıyan bağlar uzmanların eşliğinde keşfediliyor. Üstelik keşfe Türkiye’nin en modern şaraphanesi olan Caeli Winery ziyareti ve tadımlar da bağ bozumu ritüellerinin tüm detaylarıyla yaşanacağı bu deneyimin bir parçası…

*Caeli bağ bozumu deneyiminin yalnızca Cuma ve Cumartesi günleri Hotel Caeli’de konaklayan misafirler için olduğunu da hatırlatmakta fayda var...

Hotel Caeli

Kendinizi Şımartın: SPA Caeli by Caudalie

Beş duyuya hitap etmeyi hedefleyen ve Lüks Bağ ve Sanat oteli kategorisinde yer alan Hotel Caeli deneyiminin görsellik kısmı büyüleyici bağ ve gölet manzaralarına ek olarak özenle seçilmiş çağdaş sanat koleksiyonuyla tamamlanıyor. Dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini incelemenin tadını çıkardıktan sonra yorgun düşenler ise SPA Caeli by Caudalie‘e davet ediliyor. Böylece şarapla başlayan üzümle tanışma süreci, üzümün mucizevi etkisinden faydalanılarak yapılan, üzüm özünden oluşan ürünlerle uygulanan terapilerle son buluyor.

Özetle Caeli, özel şaraplar, organik malzemelerle hazırlanan lezzetler, açık alanda sanatla buluşma şansı ve benzersiz bir SPA deneyimini bir arada sunarak reddedilmesi güç bir teklifte bulunuyor. Peki siz bu çok yönlü deneyiminin hangi parçası için daha heyecanlısınız?

Eğer içinizdeki keşif tutkunu harekete geçtiyse detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.