En son ne zaman yaşadığınız bir anın her saniyesinden farklı bir ilham aldınız? Çoğumuz gündelik hayatımızın her anını daha değerli kılmak adına en güzel yemek tariflerini araştırıyor, şehre dair bambaşka etkinliklerin peşine düşüyoruz. Yine de dürüst olalım; günümüzü güzelleştiren bu detaylar çoğu zaman yerimizde duramayacağımız kadar heyecanlanacağımız ilhamları karşımıza çıkarmıyor. Belki de her gün şehrin aynı sokaklarında ilhamı kovalamaktansa ona çabasız bir şekilde ulaşabileceğimiz sırrını keşfetmeliyizdir. Hotel Caeli ile “İlham neyi sever?” sorusunun cevaplarını yanı başımızdaki bir diyarda arıyoruz.

Hotel Caeli | Fotoğraf: Hotel Caeli

Nobel Edebiyat Ödüllü İrlandalı şair W. B. Yeats, gezegenin büyülü anlar ile dolu olduğunu ve bu büyülü anların onları keşfetmemiz adına bizi beklediğini söyler. Bazen hayatın sihrinin veya uzun zamandır beklediğimiz ilhamın peşinden gitmeye cesaret etmekte zorlanırız. Çünkü bu ilhamların yalnızca çok uzun yolculuklar veya çabalar ile karşımıza çıkacağını düşünürüz. Fakat ilhamı bulmak adına çıkmamız gereken yol ne bizim düşündüğümüz kadar uzun ne de Paulo Coelho’nun Simyacı kitabında bahsettiği kadar karmaşık. Aslında dürüst olmak gerekirse İstanbul’dan yalnızca birkaç saat uzaklıkta. O zaman hadi Hotel Caeli’ye doğru bahsettiğimiz yolculuğa artık çıkalım!

İlham Neyi Sever?

Hotel Caeli | Fotoğraf: Hotel Caeli

Manzarayı Değiştirin.

Evet, her şeyi aramakla bulamayız fakat arayarak bulabileceğimiz şeyler de var. Mesela; ilham gibi! Aslında bizim düşündüğümüz gibi ilham kovaladıkça kaçmaz ama bazen saklanabiliyor. Her gün baktığımız manzaralarda ve ortamlarda kolay kolay bulunmama gibi bir huyu var. İlham, bizden çoğu zaman yola çıkmamızı ister, fikir alışverişlerini ve beyin fırtınalarını sever fakat en çok da doğayı sever!

Bazen ofislerinizde “Bu kadar yetkin insanlar nasıl aynı anda tıkanabiliyor?” gibi konuşurken kendinizi buluyor olabilirsiniz. Biz size cevabı söyleyelim. Çünkü her gün aynı manzaraya bakıyoruz. Aslında fikirler, anlaşmalar, uzlaşmalar, icatlar, hepsi orada bir yerde; bir tek manzarayı değiştirmemizi bekliyorlar. Gelin yeni kararlar almaya başladığımız bu ışıltılı dönemde, ilk kararımız hep birlikte ilhamın peşine düşmek olsun! Ne derler bilirsiniz “Tebdil-i mekanda ferahlık vardır.”  Biz öncence manzarayı değiştirelim, gerisi zaten gelir.

Ekibiniz, arkadaş grubunuz hazırsa sınırsız esin kaynağı sunan bir rotaya gidelim birlikte. Hotel Caeli! Çünkü sanatın, üzüm bağlarının, uçsuz bucaksız yeşilin ve gastronominin tüm duyulara tek tek dokunduğu Hotel Caeli’de ilhamı aramamıza bile gerek yok, o bizi buluveriyor. Hotel Caeli’nin bağlarında, özel şaraphanesinde ve doğasının kalbinde yapılacak ufuk açıcı sohbetler, toplantılar için sabırsızlanıyoruz!

Caeli Art Bar & Lounge | Fotoğraf: Hotel Caeli

Paylaşın.

Sevgili ilham, paylaşımı çok sevdiğini biliyoruz. Hayat, yalnızca kendi fikirlerimiz ve deneyimlerimizle kısıtlanamayacak kadar büyük ve renkli. Zaten toplantıların, yani toplanmanın esas amacı da bu değil mi? Herkes ortaya bir fikir atar ve masa renklerle dolu bir sanat eserine dönüşmeye başlar. Birbirine benzemeyen o fikirler birleşir ve ortaya başarı dediğimiz olgu çıkar. Kalabalık arkadaş buluşmaları da aynı mantıkla güzelleşmez mi? Bütün hafta duyduklarımızı, gördüklerimizi, yaşadıklarımızı o buluşmalarda konuşmak için biriktiririz. “Gördün mü? Duydun mu? Bir fikrim var, ne dersin?” cümleleri havada uçuşur. Bu güzelleşmenin bir ismi bile var: Sinerji! Maddede var olan gücün açığa çıkmasına enerji, birden fazla insanın bir araya gelmesiyle açığa çıkan güce ise sinerji deniyor. Bizi bir madde olmaktan ayıran en önemli şey bir araya gelip paylaşabiliyor olma şansımız! Bizce ilham, sinerjiye aşıktır.

Caeli Auditorium | Fotoğraf: Hotel Caeli

Hotel Caeli, şehirden yalnızca birkaç saat yolculuk yaparak ulaşabileceğimiz bir lokasyonda tam da bu sinerjiyi vadediyor. Porta Caeli Bağları’nın içinde yer alan Caeli Winery, toplantı ve etkinliklerimize ev sahipliği yapmak için özel olarak tasarlanmış. Son teknolojiyle donattıkları modern toplantı salonları, 78 m2 büyüklüğündeki “Modern Şaraphane” temalı toplantı salonu, board masa düzeniyle 25 kişilik kapasiteye sahip! Videowall dahil olmak üzere ihtiyacımız olabilecek her şey tek tek ve büyük bir özenle düşünülmüş. Caeli Winery içerisinde etkileyici atmosferi ve şık tasarımıyla yer alan bir oditoryum bile var! 67 kişilik oturma alanına sahip olan bölüm, kalabalık gruplara konuşma, sunum, eğitim ve tanıtım yapmak için çok ideal. O zaman hoş geldin sinerji, biz de seni bekliyorduk!

Hotel Caeli’de Tarladan Sofraya | Fotoğraf: Hotel Caeli

Doğanın Gücüne İnanın.

Tarihte resim sanatında yaşanan ivmenin, trenin icadıyla bağlantılı olduğunu biliyor muydunuz? Ressamlar tren ile seyahat edebilmeye başladıklarında yeni manzaralar keşfetmeye başlamışlar. Bulundukları yerden zahmetsizce yolculuk yaparak ulaşabilecekleri yeni iklimler gördükçe aldıkları ilham tuvale yansımış. Şimdi 1840 doğumlu Monet’den daha rahat yolculuk edebileceğimizi bilsek de bazen yerimizden kıpırdamadan aylar geçirdiğimiz oluyor. Yola çıkmadan da o ilham gelmiyor.

Gourmet Caeli Fine Dining Restaurant | Fotoğraf: Hotel Caeli

Şairler, ressamlar, bilim ve iş insanları seyahat etmeseydi dünya nasıl bir yer olurdu düşünebiliyor musunuz? Doğa, hepimizin ilk ve sonsuz ilham kaynağı. Şehri ne kadar sevsek de, uyaranlarla dolu olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Aklımıza gelmek üzere olan o fikir, trafikte karşımıza çıkan ilgi çekici bir reklam ile unutulanlar klasörüne giriyor. Hotel Caeli, 170 hektarlık alana yayılmış Porta Caeli Bağları’nın içinde bir doğa harikası sunuyor. Lüks bağ ve sanat kategorisinde yer alan otelde doğayla her anlamda bütünleşebiliyoruz. Örneğin, Gourmet Caeli Fine Dining Restaurant bünyesinde kullanılan tüm ürünler kendi bağlarından, Caeli Çiftliği’nden, kendi ekolojik bahçelerinden, tertemiz Çanakkale sularından ve bölgedeki ormanlardan temin ediliyor.  

Porta Caeli Bağları | Fotoğraf: Hotel Caeli

Kendinizi 12.500 m2 uçsuz bucaksız yemyeşil bir alanda Caeli Winery turu yaparken hayal edin. Turun bitiminde üzüm bağları ve doğa manzarasıyla Gourmet Fine Dining Restaurant içerisinde yer alan “Long Table” bölümüne geçip 25 kişilik grubunuzla yapacağınız keyifli konuşmaları zihninizde canlandırın. Bu masada yapılacak bir oturumdan, her günkü sonuçların çıkması mümkün mü? Elbette değil.

Etrafınızı tıpkı Porta Caeli Bağları gibi saracak ilhamı bulmak için ihtiyacınız olan üç adımın üçü de Hotel Caeli’de. O zaman ekibe heyecanlı haberi vermek için hemen tıklayın!

Kapak Fotoğrafı: Hotel Caeli