Şehrin en iyilerinden olduğunu düşündüğüm, Akaretler’de bulunan House Of B, 3. yılında kendini geliştirerek lezzetli yolculuğuna devam ediyor. Mekanda ilk gidişimden bu yana epeyce değişiklik olmuş, birçok farklılıkla daha da sevilesi bir yer haline gelmiş. Üçüncü yılını kutlayan mekanı siz lezzet peşindeki Magger’ların da keşfetmesini isterim.

Konum

House Of B

House Of B, Akaretler’in en güzel yerinde, Amerikan lezzetlerini özleyenlerin uğrak adresi. Birçok müdavimi olan mekan, kendini her geçen gün geliştirerek büyüyor. Üç senedir hayatımızda olan House Of B’nin menüsündeki burgerler, wings, Mac and Cheese, hotdog ve cheese fries’lar kendinizi Amerika’da gibi hissetmenize sebep oluyor benden söylemesi!:) Burada yediğim burgerler benim için şehirdeki en leziz hamburgerlerden diyebilirim. Öyle ki herhangi bir mecrada “Şehrin en iyi burgerleri” gibi bir liste gördüğümde, gözlerim mutlaka House Of B’yi arıyor!

Kendi tariflerini kullanarak hazırladıkları ekmekleri, ev yapımı sosları, şırınga ile burgere eklenen cheddar ve etleri, House of B’nin burgerlerini bu denli özel kılan özelliklerden. Yediklerime dikkat ediyorum derseniz burger köftelerini marul içerisinde ekmeksiz olarak da tercih edebilirsiniz. Bence yolunuz buraya düştüyse bir günlüğüne yediklerinize dikkat etmeyi bir kenara bırakabilirsiniz. Yediğiniz her lokmada buna değeceğini göreceksiniz. 

House Of B’nin en sevilen, imza burgeri demin bahsettiğim şırınga ile cheddar konulan Dr. Hob ile Dowdy B, smo-king B ve Truffle B. Bunlar zaten en sevilen burgerler, Pulled Beef Burger ise menünün yeni lezzetlerinden. Dana kaburga dinlendirilip, uzun uzun pişirildikten sonra tiftik edilip kaburga aioli sos, colesaw ve cheddarla buluşuyor. Anlatırken bile insanın canı çekiyor ki, yediğinizde nasıl hissedeceğinizi siz tahmin edin. Et tercih etmeyenler için tavuk burger veya kemikli-kemiksiz wings seçenekleri tercih edilebilir.

Tüm bunların yanı sıra bir patates aşığı olarak chili fries, cheese fries, naked cheese fries çeşitleri tam bir bira eşlikçisi diyebilirim. Özellikle tatlı patatesle hazırlandıklarında gerçekten tadına doyum olmuyor. Bu arada İstanbul’da tatlı patatesin en lezzetli halini de burada bulabileceğinizi söyleyeyim. Üç yıl önce House Of B’de yemeden evvel tatlı patatesi hayatına katmamış biri olarak, buraya gittikten sonra özellikle evde bira- film gecesi yapacaksak mutlaka tatlı patates tercih etmeye çalışıyorum. House Of B’nin hayatıma kattığı güzelliklerden olduğu apaçık. 

Bitti sanmayın, House Of B’de tatlıya da muhakkak yer bırakın. Crazy milkshake’ler hem çok fotojenik hem de fazlasıyla lezzetli. Ayrıca cookie ve browni de tercih edilebilir. 

Bronx kültüründen esinlenen ve Amerikan lezzetlerine göz kırpan House Of B’nin atmosferi de çok keyifli. Kırmızı tonların hakimiyetindeki mekanda popüler rap müzikler eşliğinde kendinizi bambaşka bir ülkede gibi hissetmeniz işten bile değil. New York’ta bulunmuş ve oraları özlemiş kişilerin Akaretler’e özellikle rotasını çevirmesini şiddetle tavsiye ederim! 🙂 

Kapak Fotoğrafı: Instagram @houseofbturkey

İlginizi Çekebilir: Istanbul Flaneur’den En İyi Bowl Mekanları