Şamdanların gölgesinde kahkahaların müziğin sesini bile bastırabildiği uzun masalar, dünyanın farklı yerlerinden gelen şeflerin güne özel hazırladığı reçeteler ve tabii ki başrolde daha önce bizi sanata ve hayata karıştıran Brothers… Şehirde özgün deneyim için açtığı yeni alanlar ile heyecanlandıran Brothers, şimdi de lezzete karışmamız için bizi kendine özgü ruhu olan özel mekânlarda düzenlediği gastronomi deneyimlerine davet ediyor! Peki, siz Brothers’ın beraberliği ön plana çıkaran topluluğunun bir parçası olmaya ve kadehinizi anlara kaldırmaya hazır mısınız? O zaman karşısınızda kutlamaya değer anılar yaratan gastronomi deneyimi: House of Chefs By Brothers!

Splendid Palas Büyükada – House of Chefs by Brothers | Fotoğraf: Brothers

Şef Yotam Ottolenghi, bir yemeğin insanları başka hiçbir detayın başaramayacağı şekilde bir araya getirme gücü olabileceğini söylüyor. En son ne zaman yeni bir reçete ile başka kültürlerin ya da sunulan tabaklar ile sizi heyecanlandıran bir sofranın misafiri olduğunuzu hatırlıyor musunuz? Belki daha önce Paris’te beklediğiniz uzun bir restoran kuyruğunun ardından tanımadığınız insanlar ile bir sofrada denk düşmüş veya Roma’nın bir ara sokağında dostlarınızla yediğiniz yemek üzerinden açılan konular ile saatlerce sohbet etmişsinizdir. Bize sorarsanız Türkiye’de olmanın en güzel yanı; başka yerlerde yaşadığımız unutulmaz deneyimleri ülkenin çeşitli, gizemli ve hep şaşırtan yanları ile bir seviye daha arttırabilmemiz. O zaman cömert ruhlu Brothers’ın bir toplululuk içerisinde birlik olmayı kutladığı gastronomi deneyiminde “Neler oluyor?” sorusunun detaylarına artık geçelim.

House of Chefs by Brothers | Fotoğraf: Brothers

House of Chefs by Brothers

Bir gastronomi deneyiminin “yemek yemekten” çok daha fazlası olduğunu bilen Brothers, düzenlediği etkinlikler ile beş duyumuza kültürler arası hitap eden şef tabaklarının, cömert bir beraberliğin etrafında şekillenen topluluğunun buluştuğu sofraların ve kendine ait bir ruhu olan özel mekânların peşine düşüyor. “Lezzete Karış” felsefesi ile yola çıkan House of Chefs by Brothers etkinlikleri, daha sonrasında bile üzerine uzun uzun konuşacağımız gastronomi deneyimlerini yaratmak adına dünyanın farklı yerlerinden gelen şefleri, yeni deneyimlere heyecan duyan kişiler ile buluşturuyor.

House of Chefs by Brothers | Fotoğraf: Brothers

House of Chefs by Brothers yemek serisinin ilki 7 Ekim’de gerçekleşti. Şehrin kaotik yanını bir siluete indirgeyerek bizi geçmişin misafiri eden Splendid Palas Büyükada’da düzenlenen deneyim, Brothers ve çok yönlü gastronomi projeleri ile tanınan Tanrı Misafiri iş birliği ile hayata geçti. Gecenin reçeteleri ise Paris’ten Lolo Bistrot ekibi ve onların haylaz şefleri Zac Gannat tarafından hazırlandı. Lolo Bistrot için hazırladığı menü ile Parisli eleştirmenler tarafından “cesur” olarak tanınan Gannat, House of Chefs by Brothers için Paris’in bistro kültürünü Türkiye mutfağının kendine özgü lezzetleri ile buluşturmayı tercih etti.

House of Chefs by Brothers | Fotoğraf: Brothers

Unutulmaz deneyimler yaratan Brothers, serinin ikinci yemeğinde FEG Kitchen projesi için düzenledikleri pop-up sofralar ile başta İtalya ve ardından bütün dünyanın yakın takibe aldığı Francesco Dolcette ve Guglielmo Chiarapini’yi Büyük Londra Oteli’nde ağırladı. Gastronomi felsefelerinin merkezinde gittikleri bölgelerin kültürünü İtalyan mutfağına göre uyumlamak olan şef ikilisi, geceye özel Türkiye’ye has malzemeleri ön plana alan ve yedi eşlikçiden oluşan bir tadım menüsü hazırladı.

House of Chefs by Brothers | Fotoğraf: Brothers

Şehrin en yeni gastronomi deneyimi House of Chefs by Brothers’a katılmak için Brothers1801 instagram hesabını yakın takibe alın.

Kapk Fotoğrafı: Brothers