Skandallar ilginizi çeker mi? Peki lüks markaların şık tasarımları? Gösterişli hayatlara sahip zengin ailelerin yaşamlarına dair sürükleyici hikâyeleri merak eder misiniz? Peki ya gerçek suç hikâyelerinin iç yüzünü? Bunların herhangi birine cevabınız evetse, haftanın vizyon filmlerinden sizin için mükemmel bir tavsiyemiz var. Üstelik bu filmde, her birini hayranlıkla izlediğiniz yıldız isimler bir araya geliyor. Gucci Ailesi (House of Gucci)’den söz ediyoruz. Lady Gaga ve Adam Driver’ın başrollerini paylaştığı, onlara Al Pacino, Jeremy Irons, Salma Hayek ve Jared Leto gibi isimlerin eşlik ettiği Gucci Ailesi (House of Gucci), bir moda imparatorluğuna dönüşen İtalyan ailenin şok edici gerçek hikayesinden ilham alıyor. Her şey Gucci ailesine gelin gelen Patrizia Reggiani’nin dizginlenemez bir hırsla aile mirasına saldırmasıyla başlıyor ve olaylar pervasız ihanetlere, beklenmedik çöküşlere, intikam arzusuna ve nihayetinde cinayetlere evriliyor. Ridley Scott’ın yönettiği Gucci Ailesi (House of Gucci), 26 Kasım’da gösterime giriyor.

70’lerde Alien, 80’lerde Blade Runner, 90’larda Thelma and Louise, 2000’lerde Gladiator ve 2010’larda The Martian gibi filmleriyle bilim kurgudan dönem filmlerine birçok farklı türde sinema tarihinde iz bırakan filmlere imza atan ünlü yönetmen Ridley Scott, bu kez kamerasını moda dünyasının efsanevi ailelerinden, moda imparatorluklarından birine çeviriyor: İtalya’daki Gucci Ailesi’ne. 2017’de All the Money in the World filmiyle bu kez ABD’deki, yine çok zengin bir ailenin para ve güç hırsının aile ilişkilerini ve insani duyguları nasıl etkilediğine odaklanan yönetmen, bu kez bu temayı biraz daha genişletiyor ve skandallarla, entrikalarla zenginleştirerek, üzerine bir de göz kamaştırıcı kostümler ekleyerek karşımıza çıkarıyor. “Büyüleyici bir aile öyküsü… Gucci imparatorluğu, moda endüstrisinde neredeyse İtalyan kraliyet ailesiydi ve yıkımı kendi elleriyle, ailenin içinden geldi ve yayıldı.” diyor yönetmen ve ekliyor: “Bu nasıl ilginç olmasın ki?

1970’lerde İtalyan moda imparatorluğu Gucciler için bir dönüm noktası denilebilecek bir dönemde yaşananlarla başlayan film, markanın kurucusu Guccio Gucci’nin oğulları Aldo (Al Pacino) ve Rodolfo (Jeremy Irons), genişledikçe ekonomik sorunlar, prestij sorunları ve yaratıcılık sorunları çekmeye başlayan markayı toparlamak için yeni bir varis ararlar. Fakat Aldo’nun oğlu Paolo’nun (Jared Leto) da Rodolfo’nun oğlu Maurizio’nun (Adam Driver) da doğru kişi olduğunu düşünmezler. Maurizio’nun bir anda tanışıp aşık olduğu ve evlendiği hırslı gelin Patrizia Reggiani (Lady Gaga), belki de markayı Armani, Versace ve Lagerfeld gibi rakiplerine karşı güçlendirecek doğru insan olabilir mi?

Film hem skandallarla, intikam senaryolarıyla, hırslı ve alevli tartışmalarla dolu bir dönem filmi olarak hem de gösterişli hayatlarıyla dikkat çeken renkli ve ilginç bir ailenin yaşamına odaklanışıyla yılın merakla beklenen filmlerinden biri olarak uzun zamandır radarımızda. Özellikle yıldız oyuncu kadrosuyla ağızları açık bırakan Gucci Ailesi (House of Gucci)’nin başrolündeki Lady Gaga’nın oyunculuk yeteneği, birkaç yıl önce kendisinde Oscar adaylığı getiren A Star Is Born ile tescillenmişti. Yıldız şarkıcı ve oyuncuya, filmde Oscar ödüllü ve Oscar adayı birçok isim eşlik ediyor. Üstelik, hem Gucci markasına yakışan hem de dönemi başarıyla yansıtan sanatsal ve teknik işçiliği, filmi görsel olarak da yılın en göz kamaştırıcı işlerinden birine dönüştürüyor. 

youtube play youtube play

Gucci Ailesi (House of Gucci)’yi hem ilginç hikayesi hem yıldızlarla dolu oyuncu kadrosu hem de ışıltılı dünyası nedeniyle merakla bekliyoruz!